808 Shares 6763 views

Obserwatorium astronomiczne Pułkowo

Obserwatorium Pułkowo – instytucja, która jest ściśle związana z całej historii rosyjskiej astronomii. Początkowo był on używany jako miejsce do obserwacji, które były niezbędne firmom geograficzne carskie imperium. Obserwatorium został stworzony i do rozwiązywania problemów praktycznych astronomii. Jej uroczyste otwarcie odbyło się w dniu 08.19.1839,

Historia powstania narodowych obserwatoriów

Został on wprowadzony przez Piotra Wielkiego do studiowania wielu nauk ścisłych i ich praktycznych zastosowań. Jednocześnie dostałam impuls do rozwoju astronomii i promować powodzenie takiego ukochanego króla nawigacji. Podróżując po Anglii i Danii, Peter I na pewno starają się odwiedzić te kraje wyposażone obserwatorium astronomiczne.

W 1724 roku założył Akademię Nauk. Rok później, otwarcie pierwszego obserwatorium astronomicznego Rosji, która stała się jedną z najlepszych w Europie. Petr Veliky zapłacił wielką uwagę na wyposażenie instytucji. Wszystkie dostępne w tym czasie urządzenia wskazane na szeroką skalę badań.

Otwarcie Monitorowania Pułkowo

Wasilij Yakovlevich Struve założył nową szkołę astronomii. Doprowadziło to do powstania tej nowej orientacji instytucji. Stały się one Pułkowo Obserwatorium, którego budynek został zbudowany przez słynnego architekta A. P. Bryullova. bardzo dogodna lokalizacja została wybrana dla tego obiektu.

Pułkowo Obserwatorium zbudowano na wzgórzu, o wysokości 75 metrów nad poziomem morza. Z drugiej strony Pułkowo jest otoczony łąkami. Fakt ten pozwala uniknąć utrudniania śledztwa mgieł i pyłów oraz w celu osiągnięcia pożądanej przejrzystości obserwacji lotniczych. Ponadto, V. Ya. Struve, który został pierwszym dyrektorem instytucji, był pewien, że odległość od północnej stolicy siedemnaście mil będzie przydatna astronomów, nie dając im okazję do zabawy.

Główne zadania

Pułkowo Obserwatorium od jego otwarcia odegrała znaczącą rolę w rozwoju astronomii. W tym przypadku, to jest zasłużenie stał się znany jako astronomicznego stolicy świata. Dzięki staraniom Obserwatorium V. Ya. Struve był ostatni w kolejności czasu Sprzęt i narzędzia. Ponadto, jego fundusz biblioteka składała się z najlepszych zbiorów literatury specjalistycznej.

Obserwatorium określający cele w swojej konstytucji. Główne cele, które miały rozwiązać zespół badawczy jest w następujący sposób:

– stałe i w tym samym czasie poprawiła obserwacji, które przyczyniają się do dobrobytu astronomii;

– produkcja obserwacji, których wyniki były ważne dla Imperium, jak również jego misji geograficznych i gospodarczych;

– poprawa ułatwienie praktycznego astronomii, jej dostosowanie do nawigacji i geografii.

sprzęt

Wybór niezwykłe wyposażenie obserwatorium został wyprodukowany przez V. Ya. Struve. W tym przypadku, Wasilij Yakovlevich pochodziła z jasnego zrozumienia tego, co stwierdzają nauki o niebie w czasie, jak również przewidywania najbardziej prawdopodobnych wersji jego rozwoju.

Przed jego pracowników naukowych V. Ya. Struve ustawił zadanie upewnienia trajektorię ruchu gwiazd, jak również do określania odległości do tych ciał niebieskich. W swoim opracowaniu unikalnej potężnego urządzenia zaprojektowane, aby zapewnić wymaganą dokładność operacji zostało zbudowane.

dalsze badania

Praca w Pułkowo stał się większy i twardszy. W latach sześćdziesiątych XIX wieku rozpoczął się odbyć Astrophysical badań. Ich celem było uzyskanie spektralnej analizy oraz badania zmian jasności ciał gwiazdowych. Pod koniec ubiegłego wieku zaczął się odbyć w pracach fotograficznych rodzaju astrometrii i mechaniki nieba. Ponadto obserwacja została wykonana ze Słońcem i biegunów Ziemi studiował ruch.

Mówi się, że na początku XX wieku Obserwatorium Pułkowo była nadal jednym z największych w świecie. Jednak stan astronomicznej centrum świata, ona już utracone. Pułkowo Obserwatorium jest wspaniały instytucja nadzorcza, ale nie stoją na czele z najnowszymi trendami działalności naukowej. Jego głównym celem było zebranie różnych danych obserwacyjnych i wyjaśnić pewne szczegóły.

Okres radziecki

W latach władzy radzieckiej Pułkowo Obserwatorium Astronomiczne raz kolejny na ścieżkę szybkiego ożywienia i rozwoju swojej działalności. W Związku Radzieckim otwarto nowe ośrodki do obserwacji ciał niebieskich. Szybko zaczęły się pojawiać i astronomicznych zdjęć.

Obserwatorium Pułkowo otrzymał nowy zaawansowany sprzęt, który pozwolił, aby rozwiązać wiele problemów naukowych subtelne. Okazało się w tworzeniu dużej instalacji solarnej – littrovsky spektrografu. Pozwoliła się już w 1923 roku, aby rozpocząć badanie rotacji słonecznego. W tym samym czasie rozwinął analizę zjawisk zachodzących w ciele niebieskim. Proces ten może prowadzić spektrografy tridtsatidyuymovom refraktor.

Kolejnym nowym narzędziem wyposażona jest w tym okresie obserwatorium w Pułkowo. Stały się one astrograf zespołem. On pozwolił na rozpoczęcie szerokiej gamy badań galaktycznej ciemnej materii, jak również strukturę Drogi Mlecznej. Ponadto wyposażony jest w obserwatorium najcenniejszych instalacji i urządzeń, które są niezbędne do nowoczesnej astrometryczna i badań Astrographic.

Podczas represje prowadzone w latach rządów Stalina, poważnie ranny i Pułkowo. Wielu astronomów zostali oskarżeni o udział w organizacji terrorystycznych i stracony.

Od samego początku wojny 1941-1945, obserwatorium poddano niemieckiego bombardowania. W wyniku wszystkich swoich budynków zniszczone, ale większość urządzeń i unikalna biblioteka została zapisana.

regeneracja

W czasie wojny, niektórzy pracownicy Obserwatorium poszedł do przodu, podczas gdy inni mieszkał i pracował w Obserwatorium Taszkiencie. Po Wielkim Victory, astronomowie kontynuował pracę, pobyt w siedzibie Instytutu Arktycznego, położony na Fontanka, 38.

Od 1946 roku, przywrócenie obserwatorium na starym miejscu. W 1954 roku został ponownie otwarty. W trakcie wykonywanej pracy przywrócono funkcjonalność instytucji przedwojenne. Zachowane dokumenty doprowadziły do stanu używalności, zmodernizowane i zaczął być używany w badaniach ponownie. Poza tym urządzenie zostało uzupełnione dvadtsatishestidyuymovym teleskopu refraktor fotograficzną teleskopu polarnego Stellar interferometru, i tak dalej. D.

Wyniki działalności

Pułkowo Obserwatorium, którego historia świadczy o znaczeniu tej instytucji, do tej pory nadal szeroko zakrojone prace badawcze na wielu frontach. To tutaj, że metoda została opracowana dotyczące obserwacji astronomicznych, ma na celu ustalenie dokładnego położenia gwiazd. Ponadto naukowcy z Obserwatorium Pułkowo utworzyć katalog, który może określić odpowiednie ruchy galaktyk i gwiazd. Dane dla tych wniosków stało obserwacje fotograficzne. Obserwatorium naukowcy badali gwiazdy z ich systemów planetarnych. Wyniki uzyskane podczas długotrwałej pracy ciągłej. Również teoria refrakcji atmosferycznej został opracowany.

Obserwatorium Pułkowo przeprowadzili serię badań, które były wybitne odkrycia astronomiczne. Wśród nich są następujące: wykrywanie prędkości, które krążą duże planety, potwierdzić doświadczalnie fragmentacji pierścienie Saturna, dowód, że gwiazdy z pierwszych klas widmowych wirują z dużą prędkością, itp

oddziałów

Home Pułkowo Obserwatorium Astronomiczne ma biura. Niosą też na fundamentalną pracę. Tak więc, eksperci stworzyli Station Obserwatorium Astronomicznego Kislovodsk Góry, a także laboratorium w Blagoveshchensk. Simeiz oddział w 1945 roku stała się częścią Obserwatorium krymski Astrophysical.

widziany Pułkowo

Głównym Obserwatorium Astronomiczne w Rosji – jest to bardzo ciekawe miejsce. Goście nie mogą oprzeć się wrażeniu, że były one w innej rzeczywistości.

Pułkowo Obserwatorium organizuje wycieczki nie tylko dzień, ale również w nocy. Dla nich jest wstępny zapis. Czas ten może być dowolny. To wszystko zależy od chęci odwiedzających.

Wycieczki w Obserwatorium Pułkowo w tygodniu powołany tylko jeśli pogoda jest korzystna. Ale co do zasady, grupy zbierają się w weekendy. Należy pamiętać, że dla tych, którzy chcą odwiedzić obserwatorium w sobotę i niedzielę Wejście otwiera w środę lub czwartek.

Wycieczki Pułkowo Obserwatorium oferowane są dla grup utworzonych, które obejmują i klas szkolnych. Astronomowie i naukowcy zapoznanie odwiedzających z historią powstania tej instytucji. Powiedz im o ciekawych zjawisk obserwowanych w przestrzeni, a następnie pozostawiono do nawet korzystać z ciał niebieskich, patrząc w co teleskopu, który znajduje się pod dachem i przędzenie rundzie. W takich chwilach, każdy zwiedzający może poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Na zwiedzających noc wycieczka otwartym spojrzeniu planety Układu Słonecznego na ciemnym niebie i gromad gwiazd. Podczas wycieczek oferowanych odwiedzić Muzeum Observatory i obejrzeć film na obiektach przestrzennych w 3D.

Zabawa i pospacerować przez Pułkowo wzgórzu. Na jego terenie można zobaczyć liczne budynki dziwnie ukształtowane i nieznanym przeznaczeniu. Ponadto w parku, który nie dociera do hałasu miasta, istnieje wiele białek. Mogą karmić bezpośrednio z rąk. Czas trwania wycieczki to dwie godziny, a jego koszt – w ciągu pięciuset rubli.

Ciekawe i niesamowite miejsce jest Observatory Pułkowo. Adres instytucji – Pułkowo Highway 65.

muzeum

Wycieczki prowadzone dla dzieci i dorosłych, zapoznanie odwiedzających z przeszłością astronomicznym Rosyjskiej nauki, jak również jego obecnej. Unikalne eksponaty z muzeum, znajduje się w głównym budynku Pułkowo Obserwatorium – computing i urządzenia pomiarowe, przyrządy pomiarowe, optyka największych teleskopów ostatnich stuleci. Jest umieszczony również portrety astronomów i naukowców z przeszłości.

Muzeum Pułkowo Obserwatorium znajduje się w niezwykłym miejscu. Przez centrum okrągłą Hall przechodzi południk. Nazywa się „Pułkowo”.

Zdawać sobie sprawę z najnowszych odkryć i wydarzeń w astronomii jest teraz nie tak trudne. Pułkowo Obserwatorium ma stronę internetową (http: // www Gao SPB ru …). Zwiedzając go, można dowiedzieć się o najnowszej literaturze astronomicznej, czytać najnowsze wiadomości i dowiedzieć się wiele o przeszłości i teraźniejszości „niebiańskiego nauki.”