559 Shares 6072 views

Lek "Fluimucil" (instrukcja)

Przez skuteczne leki mukolityczne dotyczy leku „Fluimucil”. Przewodnik niego wskazuje, że lek jest dostępny w trzech postaciach dawkowania. Główny składnik aktywny leku jest atsetiltsestein. Ma wyraźne działanie wykrztuśne. Na półkach można znaleźć apteki:


– musujące tabletki zawierające 600 mg acetylocysteina, kwas cytrynowy, aspartam, wodorowęglan sodu, aromat cytrynowy;

– 10% roztwór ampułki 3-hmillilitrovyh zawierających 100 mg acetylocysteiny w 1 ml wodorotlenku sodu, wodorofosforan disodowy, woda do wstrzykiwań ;

– granulki odnogrammovyh w saszetkach, każda zawierająca 200 mg acetylocysteiny, aspartam, aromat pomarańczowy, betakaroten sorbitol.

NAC pomaga przełamać TIE kwasowe polisacharydy, plwociny, co prowadzi do zmniejszenia jej lepkości i depolaryzacji mukoproteinov. Lek nie traci swoją aktywność nawet w obecności ropnej plwociny. Ma działanie przeciwutleniające, neutralizujące wolne rodniki.

Lek „Fluimucil” instrukcji, które poleca jego zastosowanie w chorobach układu oddechowego (ostre, przewlekłe) przenika przez błony komórkowe. Acetylocysteina usprawnia proces syntezy glutationu komórkowych zaangażowanych w procesy utleniania komórek, tym samym pomagając w detoksykacji substancji niebezpiecznych i szkodliwych. W związku z tym własności acetylocysteiny jest stosowany jako antidotum na zatrucia paracetamolem.

Wskazania do stosowania są oskrzeli, choroba bronhoektatichneskaya, zapalenie płuc, mukowiscydoza.

Lek „Fluimucil” Instrukcja

Z roztworu tabletek musujących przygotowane do podawania doustnego. Podawany pacjentom po 14 latach. Tabletka rozpuszcza się w trzeciej szklanki wody i napojów roztworu co dzień. Czas trwania terapii lekarz ustala indywidualnie w zależności od charakteru choroby.

Granulki, z których roztwór przygotowuje się do podawania doustnie w takich dawkach wykonania:

. – u pacjentów z 12 L: 400-600mg podzielona na 1-3 razy dziennie;

– dzieci 2-6 l: 200-400mg,.

– dzieci 6-12 l: 400-600mg, podzielone na str. 1-3.

Granulki rozpuszcza się w jednej trzeciej w szklance wody. Czas trwania terapii lekarz ustala indywidualnie w zależności od charakteru choroby.

Granulki i tabletki musujące „Fluimucil” prowadzące preparat zaleca stosowanie ich rozpuszczania szklanych, nie może rozpuścić się w pojemniku metalowym. Nie można też unikać dotykania jej powierzchni gumy. Nie można wprowadzić do roztworu innych leków leków.

Roztwór „Fluimucil” – instrukcja antybiotyk, co wskazuje na potrzebę podawania pozajelitowego. Dorośli są wstrzykiwane do fiolki (1), 300 mg 1-2 s. dziennie. Lek wstrzykuje się wystarczająco głęboko i powoli. Dla dzieci 6-14 litrów. wyznaczyć 150 mg 2 s. na dzień do 6 lat – w ilości 10 mg na 1 kg masy ciała co 12 godziny. Czas trwania leczenia – do 10 dni.

Preparat „Fluimucil” (antybiotyk do inhalacji), podawane 1 ampułka 1-2 s. dziennie. Kurs -5-10 dni.

Kiedy wewnątrzoskrzelowym dorosłych administracji powołać 1-2 ampułek 1-2 s. dziennie. Zapoznanie wytwarzać stosując bronchoskopu lub cewnik.

Nadwrażliwość, wrzód w ostrej fazie krwawienia płuc, astma oskrzelowa (bez grubości plwociny) krwioplucie.

Tabletki i granulki musujące zawierające aspartam, nie powinny być podejmowane pacjentom z fenyloketonurię.

Rozwiązanie to nie powinno być wykonane w ciężką niewydolnością wątroby i nerek, astmy oskrzelowej (bez grubości plwociny).

Efekty uboczne: obrzęk naczynioruchowy, świąd, skórne reakcje, reakcje anafilaktyczne, szum w uszach, krwawienie, ból głowy, tachykardia, zwężenia oskrzeli, duszność, zapalenie jamy ustnej, nudności, bóle brzucha, wymioty, niestrawność, biegunka, gorączka, obniżenie ciśnienia krwi. W rzadkich przypadkach występuje niedokrwistość, zespół Lyella. Z zastrzyki leku czasami pieczenie tam, pokrzywka, nudności, a podawanie inhalacyjne – kaszel, nieżyt nosa, zapalenie jamy ustnej, skurcz oskrzeli.

W przypadku jednoczesnego podawania leku z niektórymi antybiotykami (tetracyklina, amfoterycyny, ampicyliny) obniża aktywność obu leków. Odstęp pomiędzy ich spożycie powinno być co 2 godziny. Węgiel aktywowany zmniejsza skuteczność „Fluimucil” narkotyku. Otrzymaniu nitroglicerynę prowadzi do zwiększonej dezaregatnogo i rozszerzającym naczynia krwionośne działania tego ostatniego.