583 Shares 3262 views

Moczu na Nechyporenko: rozszyfrowania

AZ Nechyporenko opracowano metodę analizy moczu do wykrywania i określania liczby cylindrów, białka, krwinki czerwone, krwinki białe zawartych w moczu. Urologia ma długie i szerokie wykorzystanie tej metody. Ginekologii często używany przez Nechiporenko analizy moczu, w którym dekodowanie ujawnia zakażenia dróg moczowych. Sposób ten określa, czy pacjent cierpi na chorobę zapalną – odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego, lub wyłączania udostępnionych w ten sam, i ujawnia ukryty krwiomocz (krew w moczu) i ukryte cylindruria.


Lekarze przepisują zwykle moczem Nechiporenko, podczas dekodowania, co pozwala na bardziej szczegółowe badania zaburzeń w funkcjonowaniu ciała, które zostały zidentyfikowane w ogólnych i klinicznych analiz. analiza moczu przy użyciu metod Nichiporenko są wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny. Znachor łatwiejsze do monitorowania skuteczności leczenia tą metodą diagnostyczną.

Jak mogę zebrać mocz do przechowywania moczu Nechiporenko, dekodowanie jest niezbędne do potwierdzenia diagnozy, lub bardziej precyzyjnie określić stan ciała? Trzeba tylko przestrzegać pewnych zasad i nie zapomnieć o nich. Dla niezawodności Nechiporenko wyników moczu wymaga starannego higienę narządów płciowych, ponieważ jeśli bakteria dostanie się do moczu, wyślą do lekarza na niewłaściwym torze – do myśli bakteriurii (różnych chorób zapalnych nerek i dróg moczowych).

Przed oddać do analizy (najlepiej 24 godziny) nie jest zalecane leki lub warzyw, które mogą zmienić kolor moczu. Jeść nie jest wart tych produktów: buraki, marchew, antybiotyku ryfampicyny i leki, które zwiększają stężenie hemoglobiny i innych.

Musisz zebrać średnią część pierwszego porannego moczu. Że wszystko się stało, trzeba przeskoczyć na początku części oddawanie moczu moczu i pierwszych kilku sekund, mocz w toalecie, a następnie mocz, który wyróżnia się w środku oddawanie moczu, zebrać w sterylnym pojemniku, specjalnie zaprojektowany do zbierania moczu.

Materiał które zostały zebrane, trzeba doprowadzić do laboratorium jak najszybciej, tego samego dnia rano, a nie później, ponieważ mocz na Nechiporenko (Study nazwa) może ujawnić rozwój bakterii (bakteriurii).

Badanie moczu Nechiporenko posiada następujące normy:
Leukocyty – mniej niż 2000 na 1 mililitr moczu;
Erytrocyty – mniej niż 1000 na 1 mililitr moczu;
Cylindry – mniej niż 20 na 1 mililitr moczu.

Co choroby dróg moczowych i nerek diagnozuje sposób Nechiporenko (analiza moczu)? O różnych odchyleń od normy mówią podwyższone wartości różnych jednolitej analizy badania (w przypadku odbioru moczu przeprowadzane prawidłowo). Wyniki badania moczu Nechiporenko umożliwia lekarzom zrozumienia typów odchyleń i wskazuje na występowanie niektórych chorób układu moczowego, nerki:

1. krwiomocz – wzrost czerwonych krwinek w rozszyfrowaniu moczu. Jeśli liczba czerwonych ciałek krwi wzrasta, można powiedzieć o tych chorób: nietrzymania nowotworu przewodu pokarmowego (w przypadku stwierdzenia krwiomocz), choroby nerek, kamienia, kamica (kamienie nerkowe).

2. Zwiększenie leukocyty. Wynik ten umożliwia ustalenie określonej diagnozy choroby układu moczowego: odmiedniczkowe zapalenie nerek (zapalenie nerek lub kamica nerkowa) (lub kamica nerkowa).

3. Wzrost cylindrów. To może być scharakteryzowane jako posiadające białkowego rzuty, które są utworzone w kanalikach nerkowych. Czerwone ciałka krwi i komórki wyściełające kanalików nerkowych, mogą być osadzone na cylindrach białek. Na tych figurach można podejrzenie następujących chorób: zatrucie substancjami nefrotoksycznym, kłębuszkowego zapalenia nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Należy również pamiętać, że wysoka zawartość białka cylindrów (białka) może wskazywać na skłonność do chorób, takich jak nadciśnienie, zatrucie krwi, niewydolności serca, dna. Nechiporenko analiza moczu, badanie dekodowania – jeden z najdokładniejszych metod diagnozowania chorób obszaru moczowo-płciowego.