736 Shares 3920 views

Jakie korzyści ma mniszek leczniczego? Leczenie tej rośliny

Wiosną żółte kwiaty mniszka lekarskiego można znaleźć wszędzie – w miastach i lasów, łąk, brzegów rzek i poboczy. Dandelion wydaje się tak zwyczajne, że nawet nie zauważają piękno tej rośliny. Co więcej, jest on powszechnie uważa się, że mniszek lekarski – odpady, które nie mają dobrej chwast! Ale ten artykuł jest, aby przekonać się inaczej, i opowiada o cudownej mocy uzdrawiania roślin.


Dandelion – rośliny wykorzystywane w medycynie ludowej i naukowej w leczeniu wielu różnych chorób. Więc pomówmy o właściwości i możliwości, jakie posiada zakład.

Skład chemiczny roślin

Te korzenie mniszka wykryte gumy, inulinę, sitosterol, związki triterpenoidowych, olej tłuszczowy (glicerydy kwasów linolowego, oleinowego, palmitynowego, oleinowego i cerotynowy melissovoy) oraz innych substancji.

Liście i kwiatostanów zawiera wiele witamin, kwas nikotynowy, karoteny, magnezu, wapnia, fosforu, żelaza, luteina taraksantin, alkohole triterpenowe – faradiol i arnidiol et al.

W celach terapeutycznych, z wykorzystaniem wszystkich części rośliny: liści, trawy, kwiaty, sok, korzeń mniszka lekarskiego.

Właściwości i zastosowanie mniszka lekarskiego

Ponieważ mniszek lekarski ma wiele użytecznych właściwości, jego spektrum działania jest zróżnicowana. Doświadczalnie udowodniono TB, przeciwwirusowe, przeciw robakom, przeciw-cukrzycowe, przeciwciała rakotwórczych mniszka lekarskiego. Ponadto, znajduje zastosowanie jako środek przeczyszczający, żółciopędnym, przeciwgorączkowe, wykrztuśne, środki uspokajające i środka przeciwdrgawkowe.

Podczas wzmacniania zmęczenie i niedokrwistość mniszek ogólny efekt, tony i łagodzi system nerwowy, pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi, usuwanie toksyn z truciznami ciała. Mniszka stosuje się w nerwice, zapalenie stawów, miażdżyca tętnic, bezsenności i niedokrwistości.

Normalizuje poprawia trawienie i apetyt, używane do przewlekłych chorób jelit lub żołądka, w szczególności w połączeniu z zaparciami, ponieważ ma ona działanie przeczyszczające. Dalszą przyspiesza rozkład tłuszczu i sprzyja utracie masy ciała.

Trawa i korzeń działające moczopędne choleretic, przeciwzapalne i normalizacji metabolizmu. Stosowane w chorobach wątroby i śledziony, kamica żółciowa, żółtaczka, zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Ponadto, mniszek w medycynie ludowej stosowane w chorobach trzustki, dna moczanowa, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie korzonków nerwowych, skaza, alergie, brodawczaki, trądzik, zapalenie węzłów chłonnych, choroby nerek, hemoroidy, gorączka, otarcia skóry, wysypkę skórną, Nora, brodawki, modzele, Burns i beri-beri.

Plus, zakład zwiększa wydzielanie mleka u matek karmiących piersią, pomaga przywrócić stan pacjentów po udarze mózgu.

Ten kwiat działa również jako lekki stymulant tonikiem, więc mniszek lekarski jest używany w zespole przewlekłego zmęczenia, utraty sił, zmęczenie lub szczepu nerwowego.

Niektóre przepisy wykorzystujące mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski ma wiele popularnych receptur. Z niego jest przygotowany nalewki i napary, kawa, herbata, miód, wino, dżem.

1. mniszka hemoroidy:

dwie łyżeczki korzeniami mniszka lekarskiego (cięte), z zimną wodą 200 g, 8 H nalegają pić trzy razy dziennie, jedną czwartą kubka.

2. Kiedy żółtaczka:

Szkło wodne wlewa łyżeczki surowca (w postaci cząstek), gotowany przez 20 minut, przesącza. Pić trzy razy dziennie po 50 ml. Jest to dobry środek żółciopędny.

3. Zapalenie wątroby:

Szkło zimnej wody wlewa łyżeczkę rozdrobnionych korzeni. Postawić na małym ogniu i oscylować około godzinę. Wziąć trzy razy dziennie na stole. łyżka przed jedzeniem.

4. Miażdżyca:

w najcięższych miażdżycy, której towarzyszy utrata pamięci, w celu usunięcia nadmiaru cholesterolu i usuwanie szkodliwych substancji z organizmu zużywają suchego proszku z suchym korzeni. Wystarczy do 5 gramów proszku przed każdym spożyciem posiłku, a po 6 miesiącach lepiej.

5. Od stawów:

wlać do szklanki wody 6 g korzenia, gotować 10 minut, nalegają na pół godziny. Wziąć trzy razy dziennie na stole. łyżka przed jedzeniem.

6. Z marskością wątroby:

a) parzonej łyżeczkę suchych korzeni i pół szklanki wody, gotowano przez 5 minut i napojów, takich jak herbata.

b) warstwę mniszka kwiatów wylano Warstwa cukru pozostaje pod ciśnieniem przez 10 dni używany zamiast jam.

7. Od wzdęcia:

Kubek wrzącej wody wlać dwie łyżeczki korzeni (roztartych), 8 godzin domagać. Pij cztery razy dziennie przez ćwierć filiżanki przed posiłkami.

8. Od guza w klatce piersiowej:

funt świeżego korzenia i do pacjenta piersi. Oznacza to rozwiązuje w kobiecych nowotworów piersi, a także utwardzanie pachwinach i pod pachami kobiet i mężczyzn.

9. żołądka z niskiej kwasowości:

Choroba jest traktowany z soku z liści mniszka lekarskiego leczniczego. Liście przemyto moczy się przez pół godziny w silnym wodzie soli, a następnie przemywa się zimną wodą, parzona wrzątkiem skręcenia przez maszynkę do mięsa i przesączono przez gęstą tkaninę. Sok rozcieńczono z wodą (1: 1) w ciągu 2 minut. czyrak. Weźmy dwa razy dziennie przez ćwierć filiżanki przed posiłkami.

10. Aby zwiększyć laktację :

Parzonej filiżankę wrzącej wody łyżeczkę liści i korzeni mniszka lekarskiego, kwadrans nalegać, pić zamiast herbaty.

11. Burns:

w słoju umieszcza się dowolną ilość kwiatów mniszka lekarskiego i olej słonecznikowy wylano do poziomu obejmującej kwiaty. Słój umieszczono w naczyniu z wodą tkaniny na dole, ogrzewa się 40 minut. Po ochłodzeniu, odsączono przez nylon obsady olej otrzymany, jest on stosowany w leczeniu oparzeń.

12. Od modzele:

usuń kalus mogą korzystać z mniszka lekarskiego w tym kukurydzy posmarowaną ze świeżego soku rośliny.

13. Zaparcia:

w słoneczny dzień, zbierać złoto pełny kubek mleka z kwiat łodygi przetarł i napełniono połowie szklanym słoju. Wlej nierafinowane oleje roślinne. Szyi krawat z gazę i umieścić w słońcu. Trzy tygodnie później, olej jest gotowy. Weźmy na stole przed każdym spożyciem żywności. łyżka.

14. Z brodawkami i pryszcze:

Bank lub inny pojemnik jak najwięcej gęsto upakowanych żółte kwiaty mniszka i zalać wodą kolońską. Dwa tygodnie nalegać w ciemnym miejscu, w tym trądzik, nalewki i smarować brodawczaka na wymarcie.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie można zbierać mniszek w pobliżu autostrad i dróg!

Roślina ta jest dobra w tym, że nie ma przeciwwskazań do otrzymania.

Wykorzystywanie i na sobie leczniczą moc roślin i być zdrowe!