737 Shares 7072 views

Ryż i jej korzystne właściwości

Jako samodzielne danie lub jednego z komponentów różnych produktów spożywczych w naszym kraju, ryż jest dość powszechne. Jednak na półkach, możemy już zobaczyć wersję przetwarzane. Zasadniczo takie same białego ryżu, ale nie do końca oczyszczony, jest brązowy ryż. Użyciu jest umieszczony w obudowie, który jest usuwany w trakcie szlifowania. Jest to ponad piętnaście substancje mineralne nasze ciało. Ten białkowy związki żelaza, sodu, kwas nikotynowy, potasu i witaminy z grupy B.

Jeśli brązowego ryżu procesu, otrzymujemy zwykle wszystko białą wersję tego zboża, pozbawiony większości swoich dobroczynnych właściwości. Więc dlaczego jest ona traktowana? Odpowiedź jest dość prosta. Produkt ten jest bardzo wrażliwy na utlenianie i ma stosunkowo niską trwałość. Polerowany skrobia ryżowa jest głównym składnikiem, a zatem mogą być przechowywane przez długi czas. Z tych powodów coraz przydatnych ryż surowy, uważnie patrzeć na daty ważności i spróbuj go użyć jak najszybciej. Tylko w zamrażarce wystarczająco długi czas, można zachować brązowy ryż.

Korzyści to od dawna znane lekarzom. W średniowieczu, liczba ta została wykorzystana w celu zapobiegania i leczenia choroby beri-beri, która występuje z powodu braku witaminy B1. Dr Christiaan Eijkman, radzić sobie z tym problemem, zwrócił uwagę na fakt, że podstawą diety ludności jest polerowany ryż. Po wymianie go z brązowym pacjentów szybko poszedł na naprawić.

Dietetycy na całym świecie zalecają swoim pacjentom zamiast użyć wersji polerowanej brązowy ryż. Kalorii jest prawie taki sam, ale korzystne właściwości nieproporcjonalnie. To przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, a tym samym zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia. Ze względu na wysoką zawartość magnezu, to zboże wzmacnia kości, jest najlepszym środkiem zapobiegawczym przed atakami serca i udarów mózgu, łagodzi objawy astmy i pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

Niedawno naukowcy odkryli, że ryż brązowy zawiera pewne pierwiastki śladowe, które przyczyniają się do syntezy nowych komórek i wymiany uszkodzonych. Oznacza to, że jej zużycie pomaga stymulować proces DNA, a zatem jest w stanie zapobiegać rozwojowi chorób nowotworowych. Brązowy ryż zawiera wiele ważnych dla naszego organizmu witamin z grupy B, które korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, skóry, włosów i paznokci. Ponadto podstawą wielu diet jest wliczone brązowy ryż. Kalorii jest małe, a zdolność do czyszczenia są dobrze.

Jedyną wadą związane ze spożywaniem tego produktu mogą być nazwane raczej daleko gotowania. W odróżnieniu od białego ryżu, brązowy ryż powinien być moczony przez osiem godzin, a lepiej jest pozostawić na całą noc, Zatoka wymaganej ilości przefiltrowanej wody. Po pewnym czasie ryż przemywa kilkakrotnie wodą i wylewa dają zupę.

Idealny wariant przygotowania produktu – to jest gotowanie w dwóch etapach. Dajemy ryż do wrzenia i gotować przez niego nie więcej niż dziesięć minut. Z ognia spuścić wodę i przemywa dobrze. Następnie ponownie napełnić wodą i gotować ryż brązowy przez kolejne piętnaście lub dwadzieścia minut. Zdjąć z ognia i owinięte w przygotowanym kołdrę. Ten pakiet się stan ryż chodzi o gotowe samodzielnie. Jeśli zastosujemy się do tego przepisu, można gotować naprawdę pyszne i chrupiące ryżu, zachowując wszystkie jego dobroczynnych właściwości.

To zboże ma inny od całej reszty swojego kolegi specyficznego smaku orzechowym. Jest idealnie łączy się z warzyw, ryb lub kurczaka, jest szczególnie polecany dla osób, które oglądają ich zdrowie i figurę.