425 Shares 7592 views

Układ statku „Merkury” – chwała rosyjskiej marynarki

Wykonywanie modeli skala statków wymaga dywersyfikacji ich autorów. Powinni zrozumieć, rysunku technicznego, posiadają umiejętności posługiwania wiele tokarskie, narzędzia stolarskie, a nawet biżuteria, poznać technologię zastosowania licówek, aby móc jakościowo szpachli i farby. Tworzenie modeli statków własnymi rękami, modelarz koniecznie zainteresowani historii morskiej, zarówno rosyjskim i innych krajach. Bez wątpienia, to fascynacja dowód wysokiej inteligencji i dywersyfikacji.

Trochę historii

Rosyjski bryg „Merkury” i jego załoga celował podczas wojny tureckiej. Dowódca, porucznik komandor A. I. Kazarsky, widząc, że jest to sprzeczne z eskadry wroga, wziął walkę bez wahania. Działając odważnie i umiejętnie, jak przystało rosyjskich marynarzy, kadra skierowany strzały uderzył dwa okręty wroga, niszcząc je tak, że stracili przebieg i Hove. Nasz bryg pomyślnie opuściła pościg. Stern Flaga St George była nagroda dzielni synowie Ojczyzny. Układ statek „Merkury” – całkiem godny ucieleśnieniem „akrobacyjnego” model umiejętności. Oprócz faktów historycznych, odwaga rosyjskich marynarzy i podkreślają szczegóły czysto techniczne. Broń statek „Merkury” składał się z osiemnastu pistoletów, dziewięć z każdej strony. Dla porównania – otrzymał znaczne szkody dla tureckiej pancerników „Real-bej” i „Selimiye” mieli na swoich pokładach 74 i 110 karabinów, odpowiednio. Imponujące!

modelowanie ciała

Układ statku składa się z obudowy, największego elementu, masztów, takielunku i olinowania. Do produkcji ram, podłużnice i kil trzeba arkusza sklejki. Można ułatwić zadanie nabycie gotowego zestawu, ale to podejście poważnie zwiększa model kosztowy. Początkowy etap montażu elementów podporowych ramy jest „suchy” zespół, w którym eliminuje wady doprowadzanej na piły części profilu, w szczególności w miejscu ich połączenia przegubowego. Następnie utrwaleniu. Po wysuszeniu, można rozpocząć wklejając skóry elastycznego fornir. Jest wiele razy droższe niż zwykłe fornir, ale to właśnie ta technologia pozwala osiągnąć maksimum realizmu. Początkujący mogą zacząć budynków z litego drewna, układ statku „Merkury” chętnie przyznaje tę technologię, ponieważ wszystkie narzędzia znajdują się na górnym pokładzie. Trudność w tym przypadku polega na zachowaniu prawidłowych konturów geometrii.

Takielunek i żagle

Co różni się od Topsail mizzen? Gdzie jest grota? Co jest Brail i arkusze? Wszystkie te pytania trzeba znać odpowiedzi na każdego, kto zamierza zbudować statek mock-żeglarskie. Ponadto węzły muszą nauczyć się robić na drutach. I podstawy nawigacji żeglarskiej musi zrozumieć. W przeciwnym razie nie będzie wysyłać układ, ale w najlepszym razie zabawką. Pudełka żaglowych na pierwszy rzut oka wydają się bardzo skomplikowane, ale rozumiana jako naszych przodków jak nimi zarządzać. Oficerów marynarki, oczywiście, były wysoko wykształconych ludzi, ale ludzie nie mają dyplomu, i jakoś nic wykluczyć. Dziś po dociekliwym nie istnieją żadne bariery, cała literatura pod ręką – są książki i Internet. I dostępne materiały i narzędzia są również dostępne. A subtelności maketchika opracowanie technologii przez lata, nauka mądrości doświadczeń poprzedników i wymyślając własne technologie w procesie.

Wesołych pływanie i Tailwind!