237 Shares 3704 views

Japoński baktus z igłami dziewiarskimi. Bambusowy szalik z igłami dziewiarskimi. Jak podłączyć baktus? Igły i nasze instrukcje pomogą Ci

Codziennie coraz bardziej popularne jest takie niezwykłe akcesorium, jak szarobliwego baksu. Z igłami lub szydełkami do szycia podłączony produkt wygląda nie tylko nietypowo, ale również bardzo pięknie.


Trochę historii

Ten szalik pojawił się wiele lat temu w Norwegii. Od dawna dziergano zupełnie inaczej – zarówno ręcznie, jak i przy pomocy maszyny do pisania. Baktus był szeroko rozpowszechniony dzięki aktywnym blogerom, którzy rozpowszechniały informacje o niezwykłym dodatku. Nazwany szalikiem na cześć dziadka, nazywanym Cariusem, którego Norwegowie związani są z Baktusem. Ogólnie rzecz biorąc, Karius i Bactus są bohaterami bajki znanego norweskiego pisarza. W nim są trolle zębów, które są próchnicami i bakteriami. Ta teoria jest mało znana i bardziej jak bajka. W rzeczywistości baktus jest częścią najstarszego stroju ludowego Norwegów. Przez wiele wieków chustki trójdzielne i szale kobiety są ważną częścią kostiumów Bunas.

Ostatnio popularny szalik w Norwegii zdobył cały świat. Teraz prawie każda fashionista w szafie ma niezwykłe akcesorium z oryginalnym wystrojem.

Podstawowe informacje

Baktus – szalik o trójkątnym kształcie, przypominający chustkę i połączony szwami przyklejanymi z jednej krawędzi do drugiej. Takie niezwykłe dodatki z różnych przędzy można używać nie tylko zimą, ale także latem. Ponadto, różne opcje kolorów umożliwiają wiązanie szali, które pasują do każdego stroju. Na przykład dziane japońskie bakterie z igłami dziewiarskimi z czarnych lub białych nici bawełnianych doskonale różnicują obraz w klasycznym stylu. Dla młodszych ludzi drobnym dodatkiem będzie szal wykonany z przędzy barwnikowej. Nie myśl, że takie produkty są odpowiednie tylko dla kobiet, jeśli są wykonane z przędzy rustykalnej lub z wątków o kolorze szarym lub brązowym, akcesoria są idealne dla mężczyzn. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli podsumujemy, możemy stwierdzić, że bactus (igły dziewiarskie dla jego dziania zostały wybrane lub hak – to nie ma znaczenia) daje dużo miejsca na realizację jego fantazji i talentów.

Zalety tego akcesorium

Główną zaletą tego trójkąta jest fakt, że jest wielofunkcyjny. Na przykład baktus może być używany jako zwykły szalik lub jako szal, aby utrzymać ciepło w chłodnych warunkach pogodowych. Również ten dodatek może być używany jako chust, wszystko zależy od stylu i wybranego obrazu. Ponadto, korzyści z tego dodatku można przypisać faktu, że dzięki różnorodnym kolorom stanie się ulubionym przedmiotem garderoby, nawet najbardziej surowych kobiet mody. Innym ważnym plusem: dzianie bambusa z igłami dziewiarskimi jest bardzo prostym zadaniem, które może poradzić każda kobieta, która nie ma zbyt wielu doświadczeń w tej dziedzinie. Jeśli nie możesz dzianiny igłami do szycia, to ten szalik może być wykonany przy pomocy haka. Wyróżnione produkty będą programem wdrażania.

Pomocne porady

Przędza, którą można wybrać według własnych pragnień. Jedyne zalecenie – nie przyjmuj grubej i teksturowanej przędzy, ponieważ otrzymany produkt będzie dość masywny, a owijanie jej wokół szyi nie będzie tak łatwe. Jeśli chodzi o szprychy, najlepiej jest wybrać kołową, chociaż para długich szprych będzie w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.

Baktus nie może być przypisany do określonego stylu odzieży, ponieważ może on łatwo dodać dowolny obraz. Najlepszy ze wszystkich, ten szalik nadaje się do uprawiania sportu lub casual. Taki akcesorium najlepiej łączy się z ciasnymi dżinsami, bluzkami lub ciepłym sukienką.

Jak wiązać kaktus z igłami dziewiarskimi?

Proces szycia rozpoczyna się od zestawu 4 szprych na igiełkach dziewiarskich. Poprzeczne igły dziewiarskie z kaktusem , tzn. Wszystkie rzędy będą wiązane lub tylko twarz, lub tylko purl. Wszystko zależy od tego, kto jest wygodny i znajoma. Do dziania wielu produktów pierwsza pętla nie musi być związana, w takim przypadku proces zmienia się radykalnie.

Dziewiarski wzór dziania bactus

Musisz powiązać pierwszą i ostatnią pętlę, podobnie jak cały wiersz, z dowolną wybraną wersją dopasowania. Musisz także powiązać kolejne 3 rzędy, bez dodawania ani nie tracić pętli. Teraz tylko z 4 rzędami konieczne jest wykonanie szydełka, który w 5 rzędzie musi być związany z pętlą twarzową za tylną ścianą, aby pozbyć się otworu. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, to nie powinno być przeźroczystości w tym miejscu.

Następnym razem runda na zasadzie czwartego rzędu powinna być dokonana w ósmym. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć: aby idealnie idealnie trójkątny kaktus, konieczne jest zwiększenie tylko z jednej strony. Zgodnie z tą zasadą, to jest co 4 rzędy, należy przykleić szydełkę do środka produktu.

Szerokość może być różna, ponieważ wszystko zależy od wybranego modelu. Średnio, taki szalik, wynosi około 40 cm, jeśli jest zwiększony, a końcowy produkt będzie wyglądał bardziej jak szal. Baktus dla dzieci ma szerokość ok. 20 cm, wybór niższej wartości nie jest zalecany, ponieważ w końcu dostaniesz coś niezręcznie. Najczęściej kobiety wybierają opcje o długości od 130 do 160 cm. Zanim zaczniesz szykować, aby szybko określić rozmiar szalika, możesz owinąć się wokół szyi szalikiem. Zasadniczo długość zależy od tego, jak zamierzasz nosić swoje baksu. Na przykład długość szalik, który nosi się pod płaszczem, będzie różny od sznurka, który będzie noszony na zewnętrznej odzieży.

Gdy dojdziesz do środka, musisz zmniejszyć tę samą zasadę, co robiłaś wzrost, to jest w każdym rzędzie czwartym. Zmniejszenie następuje w ten sposób: w każdym 4-tym rzędzie trzeba powiązać 2 pętle razem twarzą lepką. Trzeba więc dzianić, aż będziesz miał 4 pętle na głosie.

Produkt będzie uważany za gotowy i prawidłowo podłączony, jeśli jest symetryczny, a na pół złożone wszystkie jego części zostaną połączone.

Dekoracje i dekoracje

Jak wiązać igły do szycia bactus, zdobione, pozostaje dekoracji szalik, aby uzyskać idealny produkt. Na przykład można ozdobić tylko końce lub cały produkt wokół obwodu. Jako ozdoby można wybrać pompy, szczotki lub frędzliny. Ponadto zaleca się, aby krawędzie wystające krawędzi szydełka bactus , w wyniku tego, dostaniesz niezwykłą krawędź szalunku. Biżuteria sprawi, że kobieta szal będzie jeszcze bardziej oryginalna. Dla kaktusów dla dzieci można użyć haftu jako dekoracji, na przykład można wyhaftować nazwisko dziecka, kwiaty, zwierzęta itp.

Inne opcje

Jeśli wykonujesz dzianiny zgodnie z rozważaną zasadą, ale tylko gładkość twarzy, skończysz szalik zwany chudym. Różnica między nim a bactusem polega na tym, że trzeba będzie wiązać krawędzie tak, aby nie przekręcać się i nie psować całego wyglądu produktu. Dodatkowo możesz używać tego dodatku nie tylko do pętli twarzy i zewnętrznych, ale na przykład o nietypowych wzorach, dla których musisz ciągle dodawać i odejmować pętle.

Kolejna wskazówka, jak zróżnicować wygląd baksu: zrób pierwszą pelerynę nie w 4 rzędzie, ale w szóstej. W tym przypadku końce szaliku będą bardziej wydłużone i elastyczne. Dzięki temu krawat akcesoriów będzie dużo łatwiejszy. Jeśli chcesz wiązać kaktus z pozostałej części przędzy, musisz zacząć szlafrok od środka produktu i poruszać się w różnych kierunkach.

Ponadto baktus jest bardzo popularny w przypadku igieł dziewiarskich z krawędzią zewnętrzną, wykonaną w tureckim, japońskim lub bośniackim stylu. Istnieje ogromna ilość rozmiarów i technik wykonania tego niezwykłego dodatku. Dzisiaj można znaleźć minivariants, których długość wynosi około 70 cm, a także prawdziwe giganty, których długość sięga 25 m.

Jak nosić to poprawnie?

Ważne jest, aby wiedzieć nie tylko jak wiązać bactus z igłami dziewiarskimi, ale także, jak można je nosić. Do tej pory jest wiele sposobów, w jaki można powiązać tego rodzaju szalik. Najprostszym i najczęściej używanym jest owinięcie bambusa wokół szyi tak, jak standardowy szalik standardowy. Ważne jest, aby kąt był pod podbródkiem. Istnieje również kilka sposobów na dywersyfikację w ten sposób: można umieścić narożnik na szalce lub odwrotnie, używając krawędzi do trójkąta trójkąta. Aby zapiąć akcesorium, można po prostu zawiązać końce do łuku lub zapiąć go na broszkę lub inny element złączny.

Teraz możesz łatwo połączyć się z niezwykłym kaktusem, który może ozdobić szare rutyny i podkreślić swój wygląd o każdej porze roku iw każdej sytuacji. Ponadto niezwykły szalik może być wspaniałym prezentem dla każdej osoby.