708 Shares 7464 views

Prawidłowa instalacja. Płytek chodnikowych jako nowoczesne powłoki

Układanie płyt chodnikowych jest procesem, który odbywa się w kilku etapach. Na początku należy ustalić kształtu samej płytki, jego barwienia, w tym kompozycji zawierających kompozycję zabarwioną przewidziany obszar, w którym zostanie ułożony, rozmiar i tak dalej. Po ustaleniu tych zasad można dostać się do pracy. Zastaw niezawodność i trwałość powłoki – poprawna instalacja. Płyty chodnikowe podczas pracy jest poddawany dużym obciążeniom i wpływem warunków atmosferycznych, dlatego powyższy sposób należy prawidłowo podchodzić.

Glebę różni na całym świecie, a zatem konieczne jest określenie podstawy pod warstwami płytek, ich grubości i rodzaju. To bezpośrednio wpływa na stan powłoki i niezawodność. Z reguły główny warstwa żwiru i piasku torby, gdy warunki są bardziej trudne, a następnie wlać do betonowej podstawy. W tym wysokim wymaganiom – powierzchnia musi być starannie zaprojektowany zweryfikowane poziomie odwadniania nachylenia. Schemat układania nawierzchni może być różna (z wbudowanym rysunkach i tym podobne).

Żwir i piasek poduszki. r

Płyty chodnikowe układane na działce zaplanowane. Konieczne jest, aby zmierzyć, zrobić plan, aby określić liczbę płytek i materiałów do bazy. Jako domniemanych eksploatacyjne piasku, cementu, tłucznia lub żwiru. Wykres jest podzielony na strefy za pomocą kołków i przędzy, zgodnie z wcześniej przygotowanym planem.

Pierwszym krokiem jest wyrobisko, gdzie instalacja zajmie. Należy mieć na uwadze, że powierzchniowa powłoka (przednia część płyty) przeprowadza się na części ponad czterdzieści centymetrów. Jeśli lokalizacja jest podszewką komunikacji, należy zadbać o to wcześniej. W przeciwnym razie, płyty chodnikowe będą musieli demontować, co doprowadzi do marnotrawstwa czasu i pieniędzy. Układania (dystansowe ma inną strefę stosowania) lub pokruszony żwir kamienny warstwy prowadzi się 10-15 cm grubości dla przejścia i 15-20 cm parkingowych. Następnie vibrotrambovschikom zagęszczona warstwa.

Aby uniknąć rozlania przez warstwę piasku układa się gruz geosyntetyczne materiał. To może być z różnych marek. Gdy jest wybrany należy kierować przyszłych obciążeń. Następnie warstwę piasku ułożona (40-45 cm), a potem ubijaka. Po tym, należy wyrównać powierzchnię za pomocą reguł.

Układanie płytek

Mieszanina cementu piasku sporządza się w proporcji od 1 do 5, a zawarte w warstwie 30-50 cm, a w stanie ubitym. Układające (płytki kostka musi być wolny od wad, pęknięć i chipy) prowadzi się przy bezwzględnym maksymalnie płaskie i gęsty rąk powierzchniowych, w przypadku dopasowania rozmytych z sąsiednimi elementami można przycinać młotka gumy. Wyrównanie odbywa się według poziomu w stosunku do sąsiednich elementów. Zaleca się pozostawić szczelinę między płytkami w 1-2 milimetra, krzyże budowlanych są wykorzystywane do tego celu.

Stacking jest wykonana z całych kątowników. W trudnych obszarach, w razie potrzeby, a cały element nie jest odpowiednia, to jest odcięta szlifierki. Gdy proces jest zakończony, utwardzona powierzchnia posypuje się drobnym piaskiem i rozciera mop szczelin pomiędzy płytkami z twardego szczotką.

Koszt układania kostki płyty zależy od złożoności pracy z obszaru serwisu. Wydatki na ten proces zostanie spłacona wraz z odsetkami, to jest dobrze utwardzona ścieżka będzie służył przez wiele lat.