362 Shares 2729 views

Najsłynniejsze wodospady Baszkirii

Wielu mieszkańców Baszkirii, nie wspominając o innych ludzi nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele wodospadów w kraju. Ogólnie rzecz biorąc, prawie wszystkie wodospady znajdują się w południowej części Uralu Baszkirii. Poza tym jest w górach, nie znajduje się w regionach bardziej zachodnich, gdzie jako taki już nie istnieje z góry.


Wodospady Baszkirii, których lista jest dość obszerna, nie jest tak duża jak, na przykład, na Północnym Kaukazie. Jednak dla mieszkańców większości rosyjskich regionach, gdzie nie, są one bardzo atrakcyjne dla jego piękna i dostępności. Najlepiej jest odwiedzić wodospady w sezonie wiosennym, kiedy dużo wody w nich. Ale w takim czasie, i dostać się do nich trudniejsze.

Gadelsha

Jest to największy wodospad w Baszkirii, którego wysokość wynosi około piętnastu metrów. Położony w pobliżu Sibaya. Ze względu na sposób złamana sprężyna jest dość trudno dostać się do niego. Przybywając na kempingu, w każdym przypadku trzeba chodzić kilka kilometrów, ale warto!

Wodospad stoi skomplikowany naturalny pomnik Baszkirii (botaniczny, geologiczne, geomorfologiczne) od 1965 roku i jest pod ochroną państwa. Okolica flora liczy ponad 270 gatunków roślin, w tym endemicznych i relikwii.

Oryginalny piękny kraj, gdzie Gadelsha, jest domem dla wielu znanych piosenkarzy odtwarzacza baszkirski Kurai, Sesen. Tu żył i pracował słynny Sesen Mahmut, stąd do świata sztuki przyszedł kurai gracz, aktor i piosenkarz Gata Suleymanov.

Atysh

Wiele wodospady Baszkirii są popularne wśród mieszkańców, ale Atysh, być może – najczęściej odwiedzanym przez turystów. Ma wysokość 4,5 metra, jego pochodzenie jest zobowiązany do działania dwóch rzek – Agui i Atysh, utorował jej dolinę w tworzeniu życia nizhnekarbonovogo wapienia, które charakteryzują się wysoką krasu. Rzeki te pochodzą Lemezinskom się pomiędzy dwiema rzekami, w górnej części zlewni Iken.

Atysh Falls – zespół naturalnych Monument, który zawiera szereg Ponor, grot strumienie podziemne kanały. Dzika rzadkie rośliny okolic mają być chronione. Do niedawna stilling garnek wodospad zrodził pstrąga. Przed tym naturalnym miejscu można dojechać kilkoma trasami. Najbardziej popularne: na Lemeza rzeki samochodem lub pociągiem do znaku 71-kilometrowej, a następnie przejść przez Lemeza i Inzer River.

Kuperlya

Ten wodospad znajduje się w pobliżu zbiornika Nugush. Osiąga wysokość piętnastu metrów. Od pod łukami mostu krasowe otwartą przestrzeń nietkniętą naturę wielkiej urody. Ze wszystkich stron wzrośnie olśniewające białe klify. Kras most i Kuperlya jak krasowych obiektów nieuchronnie przyciągnąć uwagę ogromną liczbę turystów i profesjonalistów. Dostać się do tych obiektów podczas raftingu na Nugush lub samochodem, ale musi być przygotowany przez SUV. Zauważ, że Kuperlya całkowicie suche w lecie.

Baszkirii. Wodospad Gotować Karauk

To atrakcją jest położony w górzystej części obszaru Ishimbaisky. Mały piękny wodospad składa się z kilku etapów potoku o tej samej nazwie. Największym etap ma wysokość dwóch do trzech metrów.

Stoły Karauk – kompleksowy pomnik przyrody, który jest nagromadzenie zainteresowania i pięknych krajobrazów. W promieniu trzech do czterech kilometrów jaskiń znajdują, 120-metrowym klifie. Jeśli pójdziesz z Sterlitamak w Beloretsk Beloretsk na autostradzie można jechać aż do cook-Karauku, ale pożądane jest, aby samochód był dość wysoki prześwit.

Abzanovsky

Porównując wodospadami Baszkirii, możemy stwierdzić, że Abzanovsky – najłatwiej dostępne. Na asfalcie można jechać prawie do wodospadu, ostatnie kilkaset metrów znajduje się ogrodzony teren z wpisowego. Ale możliwe jest, aby kręcić i nie ma pieniędzy, aby cieszyć się ten cud natury.

Falls to mały strumień, który z wysokości sześciu metrów z czystej kropli skalistym wybrzeżu w rzece Inzer. W połowie lat 60. XX wieku, to nie istnieje, a w przewodnikach turystycznych, to miejsce nazwano jako kamień płacze. Ale lata minęły, a woda zrobiła swoje. Więc Wodospady Baszkirii uzupełniane z innym.

W lecie Abzanovsky strumienia prawie całkowicie sucha i emanuje tylko skała, dzięki czemu staje się powierzchni lustrzanej. Stąd powstała drugą nazwę wodospadu – Mirror. Składane skał węglanowych skał obficie porośnięte mchem i woda na jego szmaragdowo-zielonym tle płynący po skałach, a w niektórych miejscach spada małymi kaskadami. sączyć gładka naprawdę stworzyć iluzję lustrem.

Shulgan

Opisujące wodospady Baszkirii, nie wspominając o tym obiekcie. Wodospad znajduje się w tej samej dolinie rzeki, kilkaset metrów od wejścia do jaskini Kapova. Shulgan przedstawia półkę suszeniu do kanału, a także wszystkie doliny utworzone w górnej dewońskiej wapienia.

Najbardziej aktywnie działa wodospad wiosną, jesienią i wczesnym latem. Silne strumienie wody generować hałas, spada gwałtownie w wyrównawczej puli z wapienia. W okresie topnienia śniegu woda Shulgan wygląda szczególnie imponująco i majestatyczny. A latem zamienia się niemal płynącego strumyka. W zimie półka pokryta lodem. Wydaje się, że szaleje strumieniu zimnego w jednej chwili.

Konkludując

W tym artykule nie wymieniono wszystkie wodospady Baszkirii. Istnieją inne, takie Atyshsumgan zlokalizowane w obszarze Beloretsk. Wielu turystów, którzy przyjeżdżają do Republiki, chcą odwiedzić łzy wodospad Marjino. Baszkirii, ponieważ nie każdy wie, że to nie jest naturalnym celem. Znajduje się w regionie Czelabińska, choć w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Baszkirii, w rejonie jeziora Bath.