392 Shares 1013 views

Plazmorez CNC niezbędnym narzędziem w produkcji

Plazmorez CNC pomaga uzyskać pozycję z perfekcyjnie wykończonych krawędziach. Nie ma absolutnie żadnego uszkodzenia mechaniczne w miejscu cięcia i wiercenia otworów. Stosowane w tego typu przetwarzania przemysł cięcia metalu i stali.


Co to maszyna?

Plazmorez typu CNC wiertarki w konstrukcji, lecz jego części roboczych i strefa cięcia są chronione przed ogniem i zamiast obrotowy frez jest używany zarówno emiter. Co do reszty, zasada działania urządzenia sterującego nie jest zupełnie inna. Są podobne do etapów tworzenia i zarządzania programem.

Cięcia plazmorezom to najdokładniejszy sposób obróbki metali. Szerokość szczeliny wynosi dziesiątej milimetra, co zmniejsza zużycie materiału. Plus przetwarzanie jest brak żetonów, proces jest czystsze niż w przypadku toczenia.

Raz w miejscu tokarki plazmorez został wybrany, cena produktów znacznie się zmienił. Jakość produktów była wysoka, nawet wybredny kupujący wybrał produkty wytwarzane przez nową technologię. Szwy stały się niewidoczne do drzwi metalowych, krat, karoserii, półki i gabloty półkach.

zalety

W porównaniu do wykonania obwodu przekaźnika automatycznego plazmorez cyklu cięcia CNC pozwala na wytwarzanie dużych partii produktu. mechanika wysokiej jakości pozwala na dokładność przestrzeni podczas cięcia metalu. Operator może definiować dowolny kształt części roboczej, która umożliwia produkcję wzorzyste kształty ruch znaki metalowe, symbole.

Plazmorez CNC zużywa mało energii, poprzez wyeliminowanie mechanicznego kontaktu z obrabianej powierzchni. Szybkość przetwarzania jest najwyższa do tej pory. Sterowania maszyny nie będzie miał trudności z osobą znającą Każda maszyna na bazie systemów CNC. Bez doświadczenia może być przeszkolony, który trwa mniej niż miesiąc.

Konstrukcja maszyny

Cena zależy od chłodzenia forma plazmoreza robocza Tabela rozmiarów, długości i liczby osi. Nie jest wymagane żadne dodatkowe wyposażenie. Maszyna posiada wszystko czego potrzebujesz, aby zacząć. warunki zewnętrzne ciśnienie powietrza i wymienne elementy.

Plazmoreza cena zależy od rodzaju materiału poddawanego leczeniu, jego grubość zmienia się od 6000 rubli. i powyżej. Urządzenie może obrobiony od 0,5 mm do 150,0 mm. Nadaje się do cięcia metalu nieżelaznego i węgiel; Stal niskostopowa jest również cięcie bez zerwania czystości szwu.

Dodatkowo system sterowania w maszynie stosuje konwerter napięcia, stabilizator zasilania. Wszystkie parametry oblicza się ponad dwukrotnie wartości wymaganych dla planowanej ciętego materiału. Ma to na celu poprawę niezawodności działania na wyścigach plazmoreza sieci i zmiany temperatury otoczenia.

warunki pracy maszyny

Odnośnie bezpretensjonalność sprzętu ma dobre recenzje. Plazmorez według konsumenci mogą mieć różne zachowania w zależności od rodzaju przetwarzanego materiału. W związku z tym warunki skrawania żebrać dla każdego rodzaju pusty przed użyciem. Najbardziej podstawową cechą jest szybkość działania zespołu tnącego i moc łuku.

Liczba regulatory dla jednego przejazdu jest zalecany do usuwania metalu nie więcej niż 1 centymetr. Z grubszych arkuszy używany kilka cykli skrawania. Plus zwiększona moc łuku wymaga dodatkowego stabilizatora.

Gruby przedmiotu wyciąć potężny i skierowany łuku. Wykorzystuje potężne źródło prądu, a tym samym sieć zasilanie takich maszyn muszą spełniać wymogi obciążenia i jego stabilność. W przeciwnym razie, jakość spawu może być zapomniane. Na krawędzi kadzi bryłek się natychmiast, skala geometria Powstały arkusz zostanie przerwane.

mieszaniny do cięcia typu

Podstawowe materiały do plazmoreza – palną substancję utworzyć łuk. Zależnie od typu obrabianego materiału, które zostaną wybrane odpowiednio do typu mieszanin:

  • Materiał składowy argonu, azotu i wodoru jest zawsze próbuje włożyć do obróbki materiałów z aluminium i jego stopów.
  • Miedź cięcia wyłącznie mieszaniny wodoru.
  • Mosiądzu i jego kompozycja powinna być wycięte z azotu i wodoru.

Według opinii klientów, jeśli są stosowane prawidłowo, materiały eksploatacyjne maszyny dla plazmoreza zmieniać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ale jeśli reżimy odrzucony przez siedzibę producenta, wtedy nie będzie materiałem przekroczenia kosztów i nadmierne nagrzewanie się urządzenia. Odpowiednio, i to mocniejsza jednostka kupić sens tylko w planowaniu przyszłej modernizacji i przejścia do większych ilości produktów.

niektóre modele

Rynek oferuje ogromną liczbę plazmorezov. Oto tylko niektóre z nich, najbardziej popularne:

  • PlasmaCut – firma „Yunimash” zajmuje pierwszą linię w rankingu sprzedaży przez ponad siedem lat. Jesteśmy reprezentowani przez model linii od słabych do silnych wersjach przemysłowych maszynach. Automatyczny cykl cięcia jest stale monitorowany przez system śledzenia dla FOCUT wysokości łuku.
  • Firma produkcyjna AMN jest szeroko rozpowszechniona w Azji i Europie. Produkuje szeroką gamę maszyn Powermax, PlasmaBox, PS2500, RV6000, RM3000.

Zaletą cięcia plazmowego ma potrzeby zmiany narzędzia tnącego przy użyciu przedmiotów obrabianych z twardego metalu. Jedna wiązka skutecznie zmniejszy dowolnego materiału. Popularne modele plazmoreza z plazmy Hypertherm maxpro 200. Jest to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie metali bezdotykowego. Pozwala to na 1 minutę przy prądzie obciążenia cięcia metalu licznika 30 mm 200 A.