506 Shares 7365 views

Objawy wstrząsu mózgu u dzieci, diagnostyki i leczenia urazu mózgu


Każdy wie, że dzieci ze względu na ich mobilność są bardziej podatne na uszkodzenia niż dorośli. U niemowląt, urazy zdarzyć w wyniku niedbalstwa i lekkomyślności rodziców. Upadek niemowlęcia, nawet przy minimalnej wysokości może prowadzić do poważnych konsekwencji, ponieważ dzieci nie mogą ubezpieczyć się za ręce, więc zawsze spadać głową w dół. W czasach, gdy dziecko potrafi już samodzielnie chodzić, staje się bardzo aktywne i często sprawia, gwałtownych ruchów. Wstrząśnienie mózgu u dzieci (skutki mogą być nieodwracalne uszkodzenie) dzieje się, gdy silne przetasowania (jesienią) lub udaru. Ten zakłócił pracę wszystkich ważnych obszarach mózgu.

Najczęstsze objawy wstrząśnienia mózgu u dzieci

Nawet pozornie drobny upadek może prowadzić do urazu czaszki. Objawy wstrząsu mózgu u dzieci w każdym wieku, w pierwszej fazie będzie obejmować zawroty głowy, nudności i wymioty. Niemowlęta mogą wystąpić bladość i częste mitralnej. Jeśli objawy te towarzyszą nadal nadmierne pocenie się, należy natychmiast szukać pomocy u neurologa dziecięcej. Po upadku dziecka na głowę może spowodować krwiaka. Jeśli jest mała, prawdopodobnie jest obrzęk tkanek miękkich. Aby złagodzić stan zaleca się umieścić obicia umieścić lód. Małe dzieci mogą szybko po urazie uspokoić i iść spać, ale nie spieszy się radować. Objawy wstrząsu mózgu u dzieci może wystąpić zaraz po przebudzeniu.

Oprócz tych objawów, z urazem głowy można zaobserwować:

  • zwężenie źrenicy lub jeden uczeń krótkoterminowa utrata wzroku;
  • ból głowy;
  • spowolnić lub, wręcz przeciwnie, szybki puls ;
  • drażliwość emocjonalna (zmienność nastrojów, nerwowość, utwardzenia);
  • zaburzenia snu;
  • wiotkość i ruchy opóźniające reakcje.

Jak rozpoznaje się wstrząs mózgu u dzieci

Objawy urazu czaszki powinna dać sygnał dla rodziców, że trzeba natychmiast wezwać karetkę. Badanie dziecka musi produkować neurochirurgii pediatrycznej. On przeprowadzi niezbędne badania w celu ustalenia dokładnej diagnozy. Czekając na karetkę objawami wstrząśnienia mózgu u dzieci może być ułatwione poprzez nadanie dziecku do picia bardzo słodką herbatę. Pomoże to podnieść poziom glukozy, zmniejszają napięcie i ból. Podstawowe badania w celu określenia wstrząs jest X-ray, może również pokazać, czy jest złamanie kości czaszki. Neurosonography (US mózg) wykaże obecność krwotoku i krwiaka w obrębie czaszki. Przemieszczenie struktur mózgu może być określone w czasie echoencephalography. i inne badania diagnostyczne można wykonać, jeśli wskazane.

leczenie

Terapia składa się w następujących leżenia w łóżku w szpitalu. Lekarz przepisujący lek, którego efektem jest eliminowanie objawów i normalizację funkcjonowania mózgu. Odprowadzane pacjent jest zwykle pięć lub sześć dni, kiedy staje się jasne, że patologicznych procesów i nie istnieje niebezpieczeństwo minęło. Dziecko w pełni odzyskane w ciągu kilku tygodni.