252 Shares 4653 views

Układ i konstrukcja hotele – istniejące przepisy

Prace projektowe, stosowane do budowy kapitału, wyróżnia się rygor i wszerz aspektów operacyjnych. typ budynków hotel jest szczególnie skomplikowane pod względem układu, ponieważ opracowanie specyfikacji technicznych, w tym przypadku wymaga analizy wielowymiarowej architektury i inżynierii. Jest to spowodowane przede wszystkim w celu zapewnienia wymagania norm bezpieczeństwa. Ale na cały projekt hotelu powinny koncentrować się na dokumencie regulacyjnej SNIP.

Wymagania do lądowania

Charakterystyka gruntów często określenie właściwości i budowy. Dlatego konieczne jest, aby ocenić z góry parametry platformy roboczej. Jeśli mówimy o obowiązujących przepisach, obszar powinien być bezpłatny wstęp i pobyt z dala od obszarów niebezpiecznych dla środowiska i projektów sektora przemysłowego. bierze również pod uwagę właściwości geodezyjnych stacje, na których projektowaniu hoteli. Normy obowiązujące w budynkach mieszkalnych, aw szczególności rozdział II-ciach dokumenty L.1-62, mogą być traktowane jako podstawa do rozwoju tej części działań projektowych.

Oprócz ogólnej powierzchni zdolności inżynieryjne, ważne jest, aby ocenić lokalnej infrastruktury i możliwości rozwoju. Jest to przede wszystkim usługa transportowa. Jak podano w przepisach, na każde 10 pokoi architekci muszą zapewnić na terenie parkingu przez co najmniej 1 samochód. Jeśli mówimy o 150 miejsc, projekty hotelowe są obliczane i możliwość wejścia i parking autobusu.

Decyzje przestrzenno-architektoniczne

Zasadniczo prac planistycznych dotyczyć rozwoju rozwiązań technicznych dla pomieszczeń i budynków gospodarczych. Jedną z głównych zasad prawnych w tej części jest to, że pokoje nie mogą być umieszczone poniżej podwyższonych poziomach. W tym przypadku, na plan parterze hotelu może zapewnić przechowywanie pokoje, salon fryzjerski, punkty usług publicznych, spiżarnia, pralnia, jadalnia i tak dalej. D. Magazynowanie i pracujące elementy hydrauliki można wyposażyć w kondygnacji piwnic.

Szczegółowe wymagania dotyczące planowania wind, gotowanie, kęsów i pomieszczeń technicznych. Ważne jest, że design hotel zapewnia najlepszą możliwą ochronę dla izolacji takich obiektów w całym budynku. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do pomieszczeń, w których układy napędowe mocy praca, silniki, pompy stacji i zsypów. Programiści powinna stanowić efektywne środki wibracji i redukcję hałasu. Projekt zawiera wytyczne w zakresie doboru odpowiednich materiałów izolacyjnych.

Wymogi prawne dla liczb

Z dwóch typów pokoi są przydzielane w zakresie planowania. Wyraźne oddzielenie pomiędzy tymi grupami nie. Ale cechy drugiej kategorii przewyższa pierwszy w tym obszarze. Z drugiej strony, pierwsze numery grup dostarczyć więcej inżynierii technologicznej i sprzęt gospodarstwa domowego. Zatem planowanie takich apartamentów hotelowych pokoi zakłada liczbę od 1 do 2. Łączna powierzchnia waha się od 9 do 22 m 2. W odniesieniu do urządzeń technicznych, pokój dostaje pełnym węzłem sanitarnym z umywalką, WC, bidet, wanną i prysznicem.

Druga kategoria, co do zasady, stanowi 1 pokój i 4 łóżka. Rzeczywista wielkość w przedziale od 9 do 18 m2. Oczywiście, powierzchnia użytkowa w takiej sytuacji trochę. Dlatego projekty hotelowe z takimi numerami zapewnić ograniczony Sprzęt sanitarny. W pokoju można zamontować umywalki w liczbie pojedynczej.

Wymagania dotyczące utrzymania pomieszczeń

Większość pokoi przeznaczona do obsługi gości – to kawiarnia, kawiarnie i bary z przekąskami. Ważne przy projektowaniu takich obiektów – biorąc pod uwagę liczbę klientów, która opiera się na całkowitej urządzeń załadowczych. Konkretne dane są określone w regulaminie. Regulują one projekt hotelu. SNP pod numerem p.3.25 w szczególności wskazuje, że obszar pokoju dla hotelu z załadunkiem do 50 osób powinna wynosić co najmniej 50 m 2. Jednocześnie istnieją inne przedmioty służące. Mają kilka innych wymagań. Tak, hotel powierzchni biurowej, która posiada te same 50 osób, może być więcej niż 12 m 2. Ponadto architekci powinna zawierać się w przestrzeni projektu na organizację warsztatów, grup przedsionka, komory do przechowywania bagażu podręcznego i tak dalej. D.

Wymagania dla pomieszczeń pomocniczych

Ta kategoria pokoje obejmują takie udogodnienia jak centrum prania, hydraulika podzespołu, składów magazynowych i wentylacji pomieszczenia. Projektując podsobok i zaplecze techniczne należy kierować się zasadami powodując mniej szkód dzielnicy mieszkalnej. Oznacza to, że budowa hoteli jest realizowana w taki sposób, że te obiekty są najkrótsza droga spalin i powietrza.

Wymagania dotyczące oświetlenia i elektronika

Rozwiązanie projekt przewiduje trzy główne aspekty wdrożenia systemu oświetleniowego. Ma to bezpośredni sztucznych urządzeń świetlnych, urządzeń niskiego napięcia i urządzeń, które tworzy infrastrukturę zarządzania elektrotechniki. Reguluje konstrukcja sekcji II-B.6 Snipie. W szczególności w zakresie projektowania oświetlenia domków uwzględnieniem organizacji sprawia, że urządzenia elektryczne interakcji z jednym wyjściem do centrali. Projektanci systemów muszą przede wszystkim wziąć pod uwagę zasady tworzenia zoptymalizowanej sieci. Po tym wszystkim, jest to jeden z najdroższych elementów na wydatki związane z utrzymaniem i obsługą hoteli.

Wymagania dotyczące sprzętu inżynieryjnego

Hotel musi być rozmieszczone systemy wentylacji, zaopatrzenia w wodę, ogrzewanie i gaz w razie potrzeby oprogramowania. systemy dystrybucji wody są zwykle umieszczone w piwnicy lub parterze. W miarę możliwości w projekcie określoną i oddzielny pokój dla sterowania elektrycznego, który jest dostępny tylko pracowników instytucji. Ważne jest, aby pamiętać, że projekt nie przewiduje lokalizację hoteli w inżynierii i sprzętu komunikacyjnego pod umywalki, prysznice i łazienki. Ponadto, jeśli jest to technicznie możliwe, linie inżynieryjne określone przez typ koloru.

wniosek

Oprócz podstawowego projektu odcinków konstrukcyjnych budynku, układu pomieszczenia i rozmieszczenia urządzeń technicznych, opracowanie specyfikacji technicznych powinna opierać się na zasadach ekonomicznych. Do budowy hotelu był oszczędny, ale w tym samym czasie, jakości, architekci muszą dokładnie przeanalizować i dopuszczalny zakres stosowania materiałów budowlanych.

obliczono również użyteczność tych lub innych rozwiązań konstrukcyjnych. I nie zawsze uzasadnienie finansowe projektu jest napędzany przez programistów w procesie optymalizacji rozwiązań technicznych. Często na czele pragną poprawić bezpieczeństwo lub minimalizacji przyszłych kosztów operacyjnych.