203 Shares 8331 views

Które można podjąć, aby lombardzie: listę rzeczy

Jeśli pilnie potrzebują pieniędzy, nie jest konieczne, aby otrzymać je od banku, ponieważ ma lombardu. Dla wykorzystania środków od klientów są pobierane odsetki. Darowizny mogą być cenne mienie ruchome. Kwota przypisana po ocenie. Jeżeli strony zgadzają się zawrzeć kontrakt, umowa jest wykonana.


Między lombardzie i klienta jest ustawiony na okres spłaty, stopy procentowej. Z biegiem czasu zatwierdzony kredytobiorca może zwrócić środki, biorąc ich własności. Jeśli to nie nastąpi, wówczas lombardu staje wartości podstawowych. On może wyrzucać rzeczy na własną rękę. Wielu wierzy, że tylko pochodzić z biżuterii, ale w rzeczywistości lista akceptowanych jako zabezpieczenie na rzeczy. Które można podjąć, aby lombardzie, w zależności od typu organizacji.

Celem zamówienia

Lombard jest uważana za oficjalną organizację, która działa na podstawie licencji. Pomiędzy kredytobiorcą a lombardu sformalizowane umowy, która określa prawa i obowiązki stron. Dokument ten jest przydatny do sądu w przypadku sporu.

Umowa zawiera informacje o kredytobiorcy i kredytodawcy. należy przestrzegać zasad właściwości wykluczenia. Które można podjąć, aby lombardzie, należy dowiedzieć się w danej organizacji. Lista rzeczy mogą być różne.

Lista przyjętych pozycji

Które można podjąć, aby lombardzie? Chociaż lista wszystkich rzeczy mogą być różne, ale niektóre z nich nie są akceptowane wszędzie:

 • biżuteria: złoto, srebro, platyna;
 • biżuteria;
 • antyki;
 • Starożytne monety;
 • wysoki koszt zegara;
 • markowe przedmioty;
 • sprzęt gospodarstwa domowego;
 • samochodów.

Teraz działa sieć lombardu i godziny. Każda organizacja może mieć pewnego rodzaju rzeczy. Aby uzyskać fundusze musisz wiedzieć, że można wziąć do lombardzie. Wtedy rzeczy Preliminarz, zwykle cena jest nieco niższa niż obecnie. Wynika to z ryzykiem wykluczenia zabezpieczenie, jeżeli nie następuje. Sprawa powinna być w stanie nienaruszonym, gdy telefony wydawania, zegarków i innych urządzeń.

Zalety takiego kredytu

Większość lombardy przyjąć te same rzeczy. Na przykład, złoto można zabrać ze sobą wszędzie, można zmieniać tylko przez jego koszt. Takie kredyty są popularne ze względu na:

 • szybkości przetwarzania;
 • dostępności funduszy hipotecznych;
 • możliwość zakupu nieruchomości.

Koszt metalu

Co można umieścić w pionkiem wartości? Zazwyczaj zajmuje to kolczyki, pierścionki, naszyjniki, krzyże, wisiorki, bransoletki, wisiorki. Każda próbka może mieć cenę, która jest ustalona po ocenie. Można podarować nowe i używane biżuterii.

Koszt żółtego metalu Lombardia mniejsza niż szybkość CBR. Każdy element ma swoje własne kursy odbioru. Aby dowiedzieć się ceny złota, niezbędne jest określenie notowania Banku Centralnego, z uwzględnieniem korekty do 50%. Jeżeli wskaźnik wzrasta, metal lombardy zbyt drogie.

technologia odbioru

Co można umieścić w lombardzie w tej dziedzinie? Jako depozyt, podejmują komputery, laptopy, telefony komórkowe, tablety, urządzenia domowe. Tylko urządzenia muszą być sprawne. Więcej korzyści podane do nowych lub nowo zakupionych urządzeń. Na przykład, nabył 10 lat temu, rzecz nie będą akceptowane.

Technika ta nie powinna być uszkodzona. Pracownik kontroluje urządzenie do żadnych układów, pęknięcia, otarcia. Jeżeli istnieją poważne wady, jakie rzeczy nie będą akceptowane. Chociaż w niektórych miastach istnieją przedmioty zakup starej technologii.

inne rzeczy

Biżuteria akceptowane wszędzie, ale inne rzeczy – w zależności od organizacji. Które można podjąć, aby lombardzie niż złoto? Akceptowane papiery wartościowe, dzieła sztuki, zegary. Przed podjęciem swoje rzeczy, należy obliczyć, czy będzie to opłacalne. Większość lombardy zaakceptować metali szlachetnych i kamieni, a oni zawsze mają wartość.

Kto może położyć rzeczy?

Apel do lombardu może każdy dorosły obywatel. Letting rzeczy dzieje się z prezentacją paszportu. Podczas przyjęcia, przeprowadzono inwentaryzację nieruchomości, a następnie udzielić bilet zabezpieczeń. Jest oznaczony okres, który położył rzeczy. Dokument obejmuje cenę nieruchomości, odsetki, kwoty i inne informacje.

okup

Każdy pion ustalić własne zasady dostawy i wykupu rzeczy. Zazwyczaj, artykuł leżał na miesiąc, więc są płacone odsetki za ten okres. Kiedy nadszedł czas, klient może zwrócić pieniądze, aby podnieść swoją pozycję. Ma również prawo do przedłużenia umowy, jeśli popełnisz procent.

Odkupić coś może być nie tylko miesiąc później, ale wcześniej. Wtedy odsetki przetłumaczone, a nadpłata będzie mniejsza. fundusze powrotu może obie części. Dać pieniądze w produkcji rzeczy.

usługi lombardu są wygodne, ponieważ sformułowanie pożyczki jest bardzo szybki. W tym przypadku nie jest konieczne, aby zebrać wymagane dokumenty do kredytu. A jeśli czas zapłaty za przedmiot, to odzyskać.