114 Shares 6308 views

boli trzustkę

Pokarmowego i gruczołów wydzielania wewnętrznego zwany trzustki. Ciało niewielkie rozmiary, ale to nie wpływa na dużą wagę, jaką odgrywa w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Trzustka znajduje się pomiędzy żołądka i kręgosłupa w jamie brzusznej. Jest otoczony przez wątroby, jelit i innych narządów wewnętrznych. Z zewnątrz wygląda jak kiść winogron.

Trzustki, najpierw wytwarza sok zawierający enzymy niezbędne do trawienia pokarmu w jelitach. Jej drugi obowiązkiem jest produkcja hormonów, w tym wszystkich znanych insuliny, która reguluje poziom glukozy we krwi. Jeżeli przewody są uszczelnione gruczoł produkuje enzymy tracą zdolność do wyjścia „Out”. utrzymywał się one w trzustce i niszczy jego komórek, w taki sposób, aby strawić samego narządu. To właśnie wtedy boli trzustki. Diagnoza jest częściej – zapalenie trzustki, które mogą być ostre lub przewlekłe formy zakupu.

Dlaczego boli trzustka?

Pierwsze miejsce w rankingu przyczyn podjęcia chorobę alkoholową i kamieni żółciowych. Według statystyk, powodują choroby w 70 procentach przypadków. Przyczyną zapalenia trzustki może być zakażenie lub uraz jamy brzusznej, awarie metabolizm pewnych leków, dużej ilości alkoholu pobranej w ciągu jednego dnia, i pikantnych produktów spożywczych oleistych, nadmiaru żywności tłuszczowych w diecie, stresu i palenia.

Jeśli boli trzustkę powodu ostrego zapalenia trzustki, opóźnienie leczenia jest niezwykle niebezpieczny, ponieważ jest martwica sekcjach prostaty, które nie są ograniczone. Zwlekanie może spowodować niewydolność układu krążenia lub nerek. Enzymy w przypadku ataku ostrego zapalenia trzustki rozpuszcza komórek trzustkowych pozbawienie jej wydajność.

Jeśli boli trzustkę powodu przewlekłego zapalenia trzustki, który jest mniej agresywne działanie na organizm, będzie to prowadzić do zmian w prostacie. Komórki zniszczono przez enzymy są zastąpione przez tkanki, która jest w stanie wytworzyć żadnych enzymów trawiennych lub hormony. W wyniku rozwoju cukrzycy i niektórych chorób jelit. W niektórych przypadkach przewlekłego zapalenia trzustki, raka trzustki, powoduje zanik, stwardnienie rozsiane, i ropnie.

Jak to boli trzustkę?

Ból trzustki, najczęściej w nadbrzuszu z lewej strony lub „łyżką”. Często ból, gdyż daje przepasuje lub z tyłu, może być zaniepokojony czasu, prasy, marudzenie, albo przyjąć formę ataków.

Drugi sygnał staje chorób biegunka. Pojawienie się na krześle staje się papkowate i obejmuje fragmenty strawionego pokarmu. Wśród objawów zapalenia trzustki nieprzyjemne odbijania, nudności, wymioty, wzdęcia okazjonalnego. Ogólnie rzecz biorąc, utrata apetytu, zmniejszona masa ciała. Tak boli trzustkę.

Grupa ryzyka obejmuje ludzi, którzy spożywają nadmierne ilości alkoholu i tłustych, pikantnych potraw w czasie ciąży i we wczesnym okresie poporodowym. Przy regularnym ból w górnej części brzucha (trzy lub więcej razy w tygodniu), nawet w przypadku braku innych objawów należy skonsultować gastroenterologa, który diagnozowania i przepisać odpowiednie leczenie.

Współczesna medycyna dysponuje środkami do radzenia sobie z chorobami trzustki, w tym raka, ale tylko wtedy, gdy rozpoznanie we wczesnym stadium, gdy nowotwór jeszcze nie zaczęły się rozprzestrzeniać. Ale również w zaawansowanych stadiach zastosować innego leczenia, który przedłuża życie i poprawia jego jakość.

Boli trzustkę. Co zrobić najpierw?

Nagłe pojawienie się ostry, rozdzierający ból w lewym górnym kwadrancie, mdłości i wymioty, gorączka powinna nazywać „pogotowie” – są to objawy ostrego zapalenia trzustki.

Angażować się w niebezpiecznej siebie.

Przed przybyciem pracowników medycznych nie można jeść ani pić, tak aby nie stymulować produkcję enzymów przez trzustkę.

Nie bierz żadnych środków przeciwbólowych.

Nie należy ogrzewać okolicy żołądka ciepły termofor.

Usiąść, kolana przyciśniętą do piersi. Umieścić cieplejszego lodu w lewo na brzuchu pod żebrami.