553 Shares 6249 views

Ile zostały zbudowane IL-2 (1941/45)

Oprócz T-34 zbiornika automatyczne PCA symbolem wygranej i jest powszechnie uważana za IL-2. 1941-1945 roku były okresem badania wytrzymałości państwa radzieckiego, pokazali możliwości titanic przemysłu krajowego, która była w stanie szybko wdrożyć najbardziej masywna w światowej produkcji samolotów wojskowych. W czasie wojny, został zbudowany „garbus” IL więcej niż 36 tys. Ten „cyrkulacja” historia nie wcześniej wiedzieć. Dziś nie pobity ten rekord.

dwa samolot szturmowy

Pod koniec lat trzydziestych ogólna koncepcja ofensywnej środków taktycznych wszystkie kraje miały składnik powietrza. Wojna w Hiszpanii i Khalkhin- wykazały, że bez wsparcia samolotu, aby atak trudne, a wyższość powietrza gwarantuje sukces na ziemi. W tym okresie istnieje pewna klasa statków powietrznych, zwanych szturmowców. Najbardziej znanym z jego przedstawicieli w trakcie II wojny światowej rozpoczął, dwie próbki – niemiecki Ju-87 i IL-2 nasza. 1941 był początkiem ich praktycznego porównania. Główne cechy dla jasności są przedstawione w tabeli.

parametr

S-87

IL-2

Start Waga kg

5100

5788

moc silnika

1200-1400

1665-1760

prędkość

370-400

410

uzbrojenie golfowe

7.92 mm karabiny 2

2 23 mm, broń

7,62 mm karabiny 2

Ochrona tylnej półkuli

1 pistolet 7,92 mm

1 pistolet 7,62mm

ładunek bojowy

250-500 kg

600 kg

pociski

nie

4-8 MS-82

podwozie

FIXED GEAR

chowany

rezerwacja

lokalne (miejsc)

kadłub

Należy uczciwie mówiąc już o tym, że IL-2 został zaprojektowany później niemiecki samochód (pięć lat dla lotnictwa – długi czas). Poza tym, „Junkers-87” była zdecydowaną przewagę przy stosowaniu ukierunkowanych zabójstw, pozwalając niemal pionowe nurkowanie i doskonały system celowania.

Niemniej jednak, większość wskaźników niemieckiego ataku jest gorsza od IL-2 Radzieckiego. 1941 był datą rozpoczęcia produkcji masowej. Wszystko zaczęło się w lutym, przed wojną.

Podstawowa koncepcja

Na jesieni 1939 roku słynny pilot VK Kokkinaki podnoszone do skrytej „produkt” powietrza pod symbolem CDB-55, w wąskich kręgach sowieckiej elity wojskowej i technicznej, znany również jako SB-2. To był tylko prototyp na udoskonalenie okazało że IL-2. Szturmowy zaprojektowany zgodnie z rewolucyjnej koncepcji, że takie części kadłuba, jak żeber i podłużnice, praktycznie zniesione, a ładunki energetyczne zakłada kadłub jednocześnie zatuszować ze szkodliwymi czynnikami załogi i życiowych jednostek, łącznie z chłodnicy oleju silnika i zbiornika , Wcześniejsze samoloty powstały inaczej: na ramie w kierunku poprzecznym i wzdłużnym profilu zamocowano obudowę, czasami zbrojony. SV Iljuszyn do kwestii przetrwania leczonych wszystkie uwagi.

Środki do walki o przetrwanie

Najbardziej narażone punkt samolotu – jego tylna półkula. „Wyświetl ogon” jest niemal gwarantowane, aby wygrać antenowy zwycięstwo. Shooter kontrolowania tej niebezpiecznej strefy, obecny na wszystkich zamachowców, w tym na S-87. Ił-2 samolot różnił od analogów w świecie, który jest dostępny w dwóch wersjach: pojedyncze i podwójne (ale trochę później o tym). Zbiorniki paliwa mają unikalną konstrukcję, która pozwala zminimalizować straty paliwa w przypadku lumbago. Specjalna substancja twardnieje na powietrzu, „leczyć” ran otrzymanych w walce.

chroniony, jak również kabina metalu kuloodporne lampka. Te i inne techniki projektowania były tak skuteczne, że radzieckie samoloty atak powrócił do swojej bazy, nawet po otrzymaniu pięćset dziur.

Główne opcje

Wszystkie wersje zostały opracowane sześć, ale głównym dwa zasługują na szczególną opisu. Iljuszyn pierwotnie planowano podwójnym atakiem z operatorem Strzelec-radia, chroni tylną półkulę. Jednakże, podczas gdy dominującym doktryny wojennej, zakłada absolutną przewagę w powietrzu po zastosowaniu błyskawicznych knockdown i przeniesienie operacji bojowych na terytorium wroga, skłoniły kierownictwo kraju, aby zbudować prostą maszynę. Dano Generalnego Projektanta umocowanego do „usunąć zbędne”. Błędność tej decyzji (i wiele innych) ujawniło wkrótce rozpoczął wojnę. IL-2, pozbawiony ochrony, stając się łatwym łupem „Messerowie”. Mechanika na tylnych lotnisk rozpoczął niezależną zmianę samolotu, cięcie górne otwory poszycia do gniazd strzałka. przywództwo Stalina, jednak nie może być oskarżony o głupiej uporstvovanii. Podwójny system został ponownie otrzymał „zielone światło”, choć, niestety, strzelec pozostał na podatny.

„Młodszy brat” IL-10

Oczywiście, ten legendarny samolot reprezentowany arcydzieło aviakonstruktorskoy myślał, ale zastosowanie szczególnie taktyczne na niskich wysokościach wysokim poziomem strat spowodowanych IL-2. 1941-1945 roku utworzona ogólnych statystyk, zgodnie z którym „Il'yushin” średnio około 53 lotów bojowych wykonywanych dopiero, gdy jest on zmuszony w dół. W końcowym etapie wojny został przygotowany ulepszony samolot wersja bitwy, w której braki projektowe prototypu zostały uznane: znacznie lepsze właściwości aerodynamiczne (podwozie schowane pod skrzydłami, ale nie w szczególności gondoli, chłodnica oleju jest ukryte z „podbrzusze” w kadłubie) bezpiecznie opancerzoną kabinę operatora strzałka-Radio i in.

Modyfikacja ta otrzymała oznaczenie IL-10, a nawet miał czasu, aby zrobić kilka walk w II wojnie światowej, w Korei, ale nie na długo. To rozpoczęło erę prędkościach odrzutowych …