870 Shares 7160 views

Bohater Armia Czerwona Fabritsius Yan Fritsevich. Prawda o życiu radzieckiego oficera

Fabricius Jan Fritsevich – jeden z najbardziej znanych oficerów Armii Czerwonej początku XX wieku. Jego nazwa jest podana na ulicach, wielu rosyjskich i znaczki z jego wizerunkiem, od dawna zdobiły radzieckich koperty. Taka sława była dość rozsądna, biorąc pod uwagę liczbę nagród, które mógłby uzyskać dla swojej służby w Armii Czerwonej.

Dziś jednak historycy nie zawsze zgadzają się ze sposobem, przed nami jest Fabricius Jan Fritsevich. Biografia tego człowieka ma wiele kontrowersyjnych kwestii, korzeń może zmienić zdanie na ten temat. A zatem spróbujmy zrozumieć, co naprawdę było Fabricius: nieustraszony bohater bądź posłuszny Punisher?

młodzieńcze lata

Fabricius Jan Fritsevich urodził się 14 czerwca 1877 roku w Zlekas Kurlandii. Jego rodzice byli chłopi i zatrudnił z tego powodu stale potrzebują pieniędzy. Od najmłodszych lat, Yang próbował pomóc jego rodzinie, więc zrozumiałe, że w przeciwnym razie nie będzie w stanie wyrwać się z tej dziury.

Dzięki wspólnym wysiłkom matki i ojca były w stanie zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy, aby wysłać syna do miejscowego liceum. Ruch ten odegrał ważną rolę w życiu chłopca, jak to było w czasie studiów po raz pierwszy usłyszał o rewolucyjnych pomysłów. W tym czasie Jan Fabricius znaleźć sens życia – cel, dla którego był gotów walczyć do samego końca.

Rewolucja w masie

Po ukończeniu studiów w 1903 roku, Fabricius znajdzie pracę w zakładzie inżynierii w Rydze. Tu jest aktywna agitacja wśród robotników, zachęcając ich do rewolucyjnego działania. W tym samym roku, młody człowiek wchodzi Demokratycznej Partii Rosji Społeczne.

Niestety, Jan Fabricius nie wziąć pod uwagę fakt, że takie wystąpienie głośnych pewnością podniesie zainteresowanie władz lokalnych. I rzeczywiście, w 1904 roku, jest obwiniany za zachowania antyspołeczne i wysłany do ciężkiej pracy w Jakucji. Jednak takie odwrócenie fortuny nie boi gorącej młodego człowieka, ale jedynie łagodzi jego charakter.

W rezultacie, Fabritsius Yan Fritsevich kontynuował swoje rewolucyjne działania nawet po odbyciu kary. W konsekwencji, w 1913 roku, ponownie wysłany na wygnanie, ale tym razem na Sachalinie. Tu spotyka nowych przyjaciół, który poradził mu, aby dołączyć w szeregi armii, więc strącać swoje zdanie.

Underground Army

W lecie 1915 roku, Zwyczajne Fabricius Jan Fritsevich został zapisany w 1. batalionu łotewski. Co zrozumiałe, były skazaniec dać tytuł niezwykłego i wysłał go do służby w najgorętszym punkcie. Dotyczy to jednak tylko do rewolucyjnego ramieniu, jak w takich miejscach zawsze jest możliwe, aby znaleźć kogoś, kto nie zgadza się z ideami elity rządzącej.

Z biegiem czasu, stał szef lokalnej pod ziemią, aby zaangażować się aktywnie rekrutacji nowych kandydatów. Oczywiście, byli tacy, którzy wątpili lojalności Yana Fabritsiusa wśród wyższych oficerów. Ale on zawsze rozwiał swoje podejrzenia jego nieustraszony zachowanie na polu bitwy.

Wreszcie, wśród swoich

Po Rewolucji Październikowej Jan Fabricius został przewodniczącym komitetu pułku. W 1918 roku został mianowany dowódcą Gdov dystansem, tak, że przejawia się jako doskonały strateg i nieustraszonego lidera. Na ogół, kronika Yana Fritsevicha malować jak dzielnego człowieka, który jest gotów przejść przez ogień i wodę.

Takie cechy pozwoliły mu szybko poruszać się po drabinie kariery. Tak więc, w 1921 roku był szefem kursach oficerskich Wielka Armia Czerwona. Co więcej, stał się pierwszy radziecki oficer, otrzymał Order „Czerwonej Gwiazdy” – najwyższym udzielenia czasu.

Ian Fritsevich zmarł 24 sierpnia 1929. Oficjalnie utonął próbując ratować pasażerów tonącego samolotu.

Krytyka i sporne fakty

W czasach sowieckich historycy mylili kopać w archiwach, które mogą zrujnować reputację partii. Jednak w naszych czasach ma takiego problemu, dlatego w ostatnich latach naukowcy odkryli pewne nieścisłości w jego biografii bohatera Armii Czerwonej.

Dlatego eksperci odkryli jakieś wzmianki o tym, że w 1918 r Fabricius pułk prowadził ogień do swoich rodaków, którzy uciekli z wojskami niemieckimi. Również w tych archiwach zawierać informację, że Yang Fritsevich gąsienicowa wszystkich, którzy nie zgadzają się z władzami sowieckimi w mieście Gdov, a następnie zostali rozstrzelani.

Także historycy wątpliwości, „bohaterski” Śmierć Fabricius. Uważa się, że przypadkowo wpadła do wody w momencie katastrofy. W tym przypadku bardzo wypadek rzekomo spowodowane przez jego zlecenie, która została podana do pilota do spektakularnych manewrów przed społeczeństwem.