714 Shares 7441 views

Jaka jest wartość zapasów w mieszkaniu? Skąd ją znasz?

Kiedy sprzedaż mieszkania i zakup szczególną uwagę przywiązuje się do wartości zapasów, ponieważ wpływa na wartość podatku od nieruchomości. kwota płatności podatkowych ustanowionych przez prawo, jako podstawę do obliczeń jest świadectwo wartości zapasów w mieszkaniu WIT.


definicja

Zapasy ocena nieruchomości prowadzona jest przez pracowników WIT. W związku z powyższym, termin „wartość zapasów mieszkania” oznacza ocenę finansową obiektu. Pod wieloma względami, to wynik zależy od następujących czynników:

 • Wielkość obudowy;
 • czas życia urządzenia;
 • dostępność obiektów komunalnych;
 • jakościowych cech przedmiotu.

ocena Inventory – główne kryteria brane pod uwagę przy dokonywaniu transakcji na rynku nieruchomości. Ponadto, wskaźnik ten jest brany pod uwagę przy ustalaniu wysokości zapłaty podatku przez właściciela obiektu mieszkalnego. Sam termin pojawił się stosunkowo niedawno. A powodem jego wprowadzenia do systemu służył jako raczej niski poziom ulg podatkowych. Pomoc z WIT mogą być wydawane do właściciela nieruchomości osobiście lub przez pełnomocnika.

Główne różnice w ocenie inwentaryzacji gruntów

Katastralny metoda szacowania kosztów nieruchomości jest zupełnie inny od inwentaryzacji. Przy opracowywaniu tego Ministerstwo Finansów ocena odmiana (Ministerstwo Finansów) zwrócił uwagę na wzrost płatności podatku do budżetu. Stało się to ze względu na fakt, że zwykle wzrost dostępne w czasie z zastosowaniem stawek podatkowych, to było niemożliwe. Dlatego Ministerstwo Finansów postanowił uciekać się do takich metod. Głównym celem takiej roszady było maksymalne zbliżenie do wartości nieruchomości na rynku. Z biegiem czasu, katastralny wycena otrzymał pomoc prawną w formie ustawy „o szacowanej wartości Federacji Rosyjskiej”.

Tak więc, możemy stwierdzić, że katastralnych i wartości zapasów mieszkań różnią się następującymi parametrami:

 • stan obiektu – prestiż zajmowanego stanowiska;
 • poziom komfortu;
 • lokalizacja.

wartość katastralny jest jak najbardziej zbliżona do rynku. Natomiast spis ocenia tylko samej konstrukcji i materiałów, z których został oparty. Przy ocenie spis właścicieli apartamentów będzie musiała zmierzyć się z trudnościami masowych. Na przykład, do przeprowadzenia tej operacji może tylko oficjalnej organizacji. Natomiast dla wartości katastralnej obiektu, będą wystarczające, aby zadzwonić do domu rzeczoznawca.

Wartość zapasów mieszkania: jak dowiedzieć się,

Eksperci zalecają właścicielom zidentyfikować ocenę zapasów zastosowanie do władz publicznych. Obliczyć wskaźnik ten może być niezależnie od siebie. Jednak nie jest to takie proste, a często muszą odwoływać nie jest w zasięgu ręki.

Na terytorium każdej miejscowości koniecznie musi znajdować się WIT, w którym znajduje się miejsce zamieszkania każdego właściciela będą mogli uzyskać informacje na temat zapasów. Właściciel lokalu ma pełne prawo nie zgodzić się z otrzymanej wartości szacunkowej i odwołać się od decyzji WIT w sądzie.

w „Rosreestra” – nie ma innej metody obliczania wartości zapasów mieszkania. Ta usługa jest dostępna w trybie in-line na oficjalnej stronie organizacji. Ale jeśli obiekt został sprywatyzowany do 2012 roku, to istnieje ryzyko, dane nie odpowiada rzeczywistości.

Wyliczenie wartości zapasów w mieszkaniu

Podstawą do obliczania wartości zapasów zaakceptowane do podjęcia tzw ocenę redukcji. Takie działania są wykonywane z wykorzystaniem informacji na temat wartości zawartych w publikacjach odległym 1969 roku.

Wartość zapasów mieszkania jest obliczana w następujący sposób: całkowity koszt minus czas i starzenie obiektu.

Schemat kalkulacji

Zatem podstawowe obliczenia są wykonywane w następujący sposób:

 1. Oblicz cenę zastępczego pomieszczenia. Obliczenia te są wykonywane poprzez analizę początkowego stanu konstrukcji i materiału obiektu, jak również poprzez porównanie otrzymanych informacji z danymi w kolekcji.
 2. Obliczanie podstawowe czynniki i korekty. Następnie, z ich pomocą, to ujawnił rzeczywistej wartości przedmiotu.
 3. Obliczone kwoty ostatecznej degradacji budynku. Ponadto, zarówno moralnym i tymczasowe. Następnie WIT zmienia kosztów zużycia zasobów przez pomnożenie jednostek procentowych wykryte w składniku ścieranie.
 4. Zakończenie obliczeń jest uważany obliczanie różnicy między całkowitą ilością pozycji i wysokości ogólnego zużycia.

Wartość zapasów mieszkania – ważny parametr. Oblicz to może być ich własne. Będzie to jednak wymagać niezbędnych informacji z oryginalnych kolekcji i skupić się na procesie. W przeciwnym razie, właściciel ryzykuje przyznać błąd iw rezultacie, spędzać czas na próżno.