842 Shares 8331 views

stan intelektualny osoby: przykłady

Psychologia bada procesy umysłowe, właściwości i stany osobowości. Były to elementarne jednostki psychikę, aby zapewnić jego funkcjonowanie. Przeznaczyć psychicznych procesów poznawczych (uczucie, percepcja, pamięć, myślenie, wyobraźnia) i uwagę. Ten ostatni nie jest niezależnym procesem, ale inne kontrole, jak również psychika restrukturyzuje w odpowiedzi na zmieniające się warunki środowiskowe.

Właściwości psychiczne charakteryzujące się zjawisko oporności panujących w danej osoby niepokój, podejrzliwy sztywność ekstrawersja-introwertyzmem chwiejność emocjonalna, etc. Pod stanów psychicznych obejmować czasowe tożsamość aktywności umysłowej, które charakteryzują indywidualne podejście do wszystkiego, co dzieje się wokół. Specjalna grupa pojedyncze inteligentnej ludzkiej kondycji.

Inteligentny uznane państwo, które powstają w procesie aktywności umysłowej, a także emocji intelektualnych. Zbadajmy to bardziej szczegółowo.

niespodzianka

znany w starożytnej Grecji na temat stanu intelektualnego człowieka. Tak więc, Arystoteles uważał, że w procesie transformacji wiedzy od prostych do bardziej skomplikowanych rzeczy możliwe z powodu zaskoczenia. Ta emocja jest cenna przez fakt, że dana osoba rozumie jego stosunek do przedmiotu lub zjawiska bez uprzedniej analizie i ocenie. To tutaj jest stan intelektualnej.

Zaskoczony, ludzie uczą się czegoś nowego, należy odkryć naukowych. Po tym wszystkim, co było zaskakujące, w sprzeczności istniejących ludzkich pojęć, a więc stymuluje wiedzę w nieznane. Nic dziwnego, że metody nauczania przedszkolnego i uczniów szkół podstawowych oparte na jedności wpływa i intelekt. Takie techniki są zmiany stanu intelektualnego osoby. Przykłady: dzieci zamykają oczy i nauczyciela ukrytego w dobrej wróżki; nauczyciel zaczyna z wyjaśnieniem nowych układanek tematycznych itp

Emocje przeciwstawne zaskoczeniu, nie istnieje, ale bardzo zaskakująco w pewnych okolicznościach może być nieprzyjemne.

rozmarzenie

Pod zamyślenie rozumie ludzką stan intelektualny, kiedy rozmyśla. Charakteryzuje się unieruchomienia, wyrazu mimiki, wolnych reakcjach, mowy monotonii.

Ten stan jest zalecane w sytuacjach, gdy trzeba rozwiązać problem, aby poradzić sobie z trudnym zadaniem, aby znaleźć wyjście. Ale nadmierne wchłanianie w sobie może prowadzić do katastrofy, takie jak wypadek samochodowy czy wskaźnikiem choroby psychicznej.

odsetki

interes państwa charakteryzuje oddziaływanie intelektualne, emocjonalne i wolicjonalne komponentów. Zainteresowanie jest na podstawie odruchu ustawiania, ale państwa te nie są identyczne. Uporządkować sytuację, osoba może przestać być zainteresowany w nim lub, wręcz przeciwnie, odruch odchodzi, ale zainteresowanie pozostaje.

Odsetki w zawodzie, a raczej odnosi się do cech osobistych, ale świadomość znaczenia ich pracy, chęć doskonalenia swoich umiejętności i koncentracji na problemy zawodowe wiążą się z aktywnego udziału inteligencji.

W celu uniknięcia deformacji zawodowej i zwężenie horyzontów zainteresowania zawodowe powinny być połączone z przejawów ciekawości w innych obszarach wrażliwości intelektualnej do otrzymanej wiedzy. Tak utworzony stan intelektualny człowieka. Przykłady: przedszkola nauczyciele aktywnie interesują się teatrem, Turner nabywa umiejętności kierowcy, programista tworzy podstawy projektowania stron internetowych, etc.

ciekawość

Stan ten sąsiaduje z zainteresowaniem. Fakty w odniesieniu do których widoczne ciekawość, chwytania, zawierające intrygę, motywować do działania na sytuację wyjaśnić. Scharakteryzować ten stan intelektualny osoby słowa „interesujący”, „ekscytujące”, „interesujący”, etc.

Rozróżniamy dwa rodzaje ciekawości: self-zainteresowanie i ciekawość. W pierwszym przypadku, jednostka stara się wiedzieć wszystko z myślą o samouwielbienia i interesuje się sprawami rzeczy, które nie ma nic wspólnego. Ciekawy chce dostać systematycznej wiedzy dla dobrych celów.

twórczej inspiracji

Ten stan reprezentuje syntezę elementów emocjonalnych i intelektualnych. Najczęściej inspiracją doświadczonych przedstawicieli zawodów twórczych (artystów, kompozytorów, pisarzy), ale coś w tym jest znany nam wszystkim. Są momenty znalezienia rozwiązania matematycznego problemu, sposobów, aby poprawić maszynę nieprodukcyjnym, pisanie przebieg itp

Stan nagłego oświecenia, kiedy nagle staje się jasne, jak postępować w psychologii nazywa się wgląd. To jest niesamowite stan intelektualny człowieka. Przykłady słów, które przychodzą do głowy w takich chwilach: „Eureka!” „Hurra! Found! „” Jak ja nie domyślił!”.

Podczas wgląd poczułem niezwykły przypływ energii, zaostrzonym przez percepcji, wyobraźni rzuca oryginalne kombinacje obrazów, wydajność przewyższa wszystko wydaje się idealne.

W rzeczywistości, stan wglądu nie jest nagły. Tylko cała praca myślenia, prowadzące do celu, odbyła się na poziomie podświadomości, i w odpowiednim momencie świadomości uzyskać właściwą odpowiedź.

Monotoniczne (otworu)

Ten stan intelektualny jest człowiek, pozbawiony łączności z innymi ludźmi lub zmuszony przez długi czas zaangażowany w monotonnej rutynowej pracy. Manifestacje monotonii jest bardziej charakterystyczne dla mieszkańców tajgi, mieszkańców ziemi z Kręgu Polarnego, ale ludzie się nudzą, są wszędzie.

Osoba cierpiąca od monotonii, nie jest w stanie nawiązać relacji z innymi ludźmi i organizować swoje działania tak, aby doświadczyć moralną satysfakcję. Czasami monotonia powstaje z powodu dużej ilości wolnego czasu, że nie chcesz trzymać czegokolwiek. Nuda również spowodować poważne problemy, doświadczony smutek, przewlekłe zmęczenie.

Przewlekłe nuda – jeden z problemów współczesnego społeczeństwa. Ludzie coraz częściej zwracają się do ekspertów o tym, że nie widzą zachętę do życia, nie wiem, jak dopingować siebie. W toku są krótkie sposoby uzyskania przyjemności (papierosy, alkohol, seks promiscuous, etc.), ale nie eliminują bluesa. Naprawienia sytuacji pomaga zidentyfikować osobiście i społecznie ważnych motywów, sposobów dając pracę wykonaną atrakcji poszukujących partnerów w dialogu.

Inteligentny ludzkiej kondycji: stan kategorii (przykłady)

Wszystko, co dzieje się z poszczególnymi wyznaczone jednostki językowych, które są używane w mowie. Język rosyjski ma słów dla stanu intelektualnego osoby, „ciekawe”, „jasny”, „jasny”, etc. W inny sposób, są one nazywane predykatywów. Niektórzy badacze przypisują te jednostki leksykalne do przysłówków.

Słownictwo opisujące stan intelektualny osoby (kategoria państwowej) zawiera słowa zawarte w zasadach gramatycznych, czy tylko część zdania bezosobowe. Specyficzne cechy Morphemic w tych słowach tam. Dla przypadku, osoby i liczby i kategorii statusu nie zmienia. Jak przysłówki, większość elementów leksykalnych oznaczające stan intelektualny człowieka, ma O- przyrostek „nudny”, „niesamowite”, etc.

Kategoria Stan słownictwo propozycja zgodna z własnymi nazwami w celowniku (Ivan stało się jasne stwierdzenie problemu) lub wykorzystane w uogólnionym sensie (Oczywiste jest, że w samolocie, nie mamy czasu).

Charakterystyka warunków psychicznych

Wszelkie ludzkie stanu integralności intelektualnej, mobilne i stosunkowo stabilny. Objawy stanu scharakteryzowania psychoaktywnych jako całości. Tak więc, jeśli dana osoba jest pewny swoich przekonań, ma wiedzę o systemie, nie ma wątpliwości co do poprawności i bierze siłę woli , aby skutecznie ćwiczyć.

Mobilność stanów psychicznych jest to, że nawet i dłużej niż procesy nadal odbywać się w czasie, mają swój początek, dynamika rozwoju i realizacji. stany stabilne końcu stać cechy osobowe (stężenie, dobroć, etc.).

Procesy psychiczne, warunki i właściwości są ściśle powiązane. W pewnych kombinacjach tworzą indywidualną ludzką postać.