567 Shares 9674 views

Śruby oczkowe: projektowanie i cel

Aby bezpiecznie przenieść ładunek lub dowolne urządzenie używane do aktualnych wielu dodatkowych narzędzi. Ten wciągarki i liny oraz wiele innych narzędzi. Ale dziś chcemy mówić o tak ważnym urządzeniem jak śruby oczkowej z zawiasem obrotowym.

projekt

Wzory te elementy stanowią długie śruby, którego górna część jest przyspawany duży pierścień stalowy. Ponadto element ten jest połączony za pomocą stożkowej lub cylindrycznej podstawy, która służy również jako trzpień narzędzie. W tym „pręt” i ma gwint, który zapewnia niezawodne urządzenie łączące. I załadować nagle spadł, wraz z danymi używanych nakrętki śruby oczkowe. Najnowsze skręcają na gwint pręta, co gwarantuje jakość połączenia kablowego z obciążeniem. Ale na oko nakrętki zostaną omówione w oddzielnym artykule, ale teraz spójrzmy na którym używana jest śruba.

aplikacja

Używane oczkowe do podnoszenia często jako elementu łączącego między liny i transportowane bezpośrednio do urządzenia.

tworzywo

Takie elementy są wykonane ze stali nierdzewnej, która najpierw przechodzi w kilku etapach testu, w tym hartowanie termiczne. Przez to oczkowe niemożliwy do złamania, a jeśli spróbujesz, będziesz tylko zakręt. Również górna powierzchnia narzędzia jest pokryta warstwą ogniowego. Ma to zapewnić, że śruba nie rdzewieje podczas długotrwałego użytkowania.

cechowanie

Śruby oczkowe mają własną klasyfikację. Są one zwykle wyróżnia oznaczeniami: M8, M10, M12, M24, M30, M36.

W ten sposób każda z wyżej wymienionych rodzajów ma określoną długość i średnicę.

Ponadto, aby odróżnić Ucha w niektórych klasach. Każdy z nich należy do określonej kategorii. I bez względu na to, co jest uchem – długi lub krótki. Tak, istnieją następujące klasy tych urządzeń: DSR, SEB, DSS, TSR, DSP, DSH.

Jednym z najbardziej popularnych narzędzi jest typem uchem SEB. Ich główne różnice to możliwość zmiany położenia maksymalnego obciążenia, a także w obecności automatycznego systemu obrotu we wszystkich kierunkach. Ponadto, śruby z danych posiadają zwiększone maksymalne dopuszczalne obciążenie.

niezawodność

Jeśli chodzi o wiarygodność tych instrumentów, praktycznie każde narzędzie w stosunku do śruby oczkowej posiada zwiększoną odporność na działanie wysokich i dodatkowego stresu, które jest spowodowane przez ich cech technicznych, materiałów i etapów produkcyjnych. Nawiasem mówiąc, przy zakupie notatkę na świadectwie urządzenia. Na rynku rosyjskim wszystkie narzędzia tego typu muszą spełniać szereg GOST 4751. Cała reszta jest albo fałszywe lub fałszerstwo.

Tak więc, śruby oczkowe są jednym z najbardziej niezawodnych i praktycznych urządzeń, które są wykorzystywane w transporcie towarów o różnej masie własnej.