424 Shares 2468 views

Acetylocholina – wzbudzeniem neuroprzekaźników nerwowych. Acetylocholiny: cechy, właściwości produktów,

передатчик нервного возбуждения в ЦНС, окончаниях парасимпатических нервов и вегетативных ганглиях. Acetylocholina – nadajnik nerwowych pobudzenia centralnego układu nerwowego, przywspółczulnych zakończeń nerwowych i w zwojach autonomicznych. wykonuje ważne zadania w procesach życiowych. Podobne funkcje mają aminokwasy, histaminy, dopaminy, serotoniny, adrenaliny. Acetylocholina jest jednym z najważniejszych nadajników impulsów w mózgu. Weźmy pod uwagę tę kwestię bardziej szczegółowo.

Przegląd

Końcówka włókna, z którego transmituje neuroprzekaźnika acetylocholiny, zwany cholinergicznymi. Ponadto istnieją specjalne elementy, z którymi współdziała. Nazywane są receptory cholinergiczne. Elementy te są złożone cząsteczki białka – nukleoproteiny. отличаются тетрамерной структурой. receptory acetylocholiny różnią tetrameryczną budowę. Znajdują się one na zewnętrznej powierzchni (postsynaptycznej błonie komórkowej). Ze swej natury, cząsteczki te są niejednorodne.

W badaniach doświadczalnych i jest używany dla celów medycznych lek „chlorek acetylocholiny” przedstawiony w postaci roztworu do wstrzykiwań. Inne leki na bazie tej substancji nie jest dostępna. Istnieje synonimy leku: "Miohol", "Atsekolin", "Tsitoholin".

Klasyfikacja choliny białka

Niektóre cząsteczki znajdują się w zazwojowe nerwów cholinergicznych. Jest to obszar mięśni gładkich, serca, gruczołów. Nazywane są one receptory M-cholinergiczne – muskarinochuvstvitelnye. Innych białek znajdujących się w synapsy nerwowo-mięśniowych i zwojowych struktur somatycznych. Określane są one jako receptory cholinergiczne-n – nikotinochuvstvitelnymi.

wyjaśnienia

Powyższa klasyfikacja powodu swoistości reakcji, które występują przy zazębiających układów biochemicznych i acetylocholinę. , в свою очередь, объясняет причины некоторых процессов. To z kolei wyjaśnia dlaczego niektóre procesy. Na przykład, zmniejszenie ciśnienia, zwiększone wydzielanie żołądkowe i innych gruczołów ślinowych, bradykardia etc. i zwężenie źrenicy. Muskarinochuvstvitelnye pod wpływem na białkach i skurczu mięśni szkieletowych, i tak dalej. Nikotinochuvstvitelnye po ekspozycji na cząsteczkę. W ciągu ostatnich lat naukowcy rozpoczęli oddzielić receptory M-cholinergiczne w podgrupie. Najbardziej studiował Dziś rolę i lokalizację M1 i M2 cząsteczek.

Specyfika wpływu

не избирательный элемент системы. Acetylocholina – to nie jest elementem systemu wyborczego. W różnym stopniu wpływa zarówno m- N-cząsteczek. Muskarinopodobnoe procentowa jest wpływ jaki wywiera acetylocholiny. воздействие проявляется в замедлении сердечного ритма, расширении кровеносных сосудов (периферических), активизации перистальтики кишечника и желудка, сокращении мышц матки, бронхов, мочевого, желчного пузыря, интенсификации секреции бронхиальных, потовых, пищеварительных желез, миозе. Efekt ten manifestuje się w spowalnianiu częstości akcji serca, rozszerzenie naczyń krwionośnych (obwodowy), aktywacja motoryki żołądka, jelita cienkiego i mięśni macicy, oskrzeli, pęcherza, pęcherzyka żółciowego, nasilenie wydzieliny oskrzelowej, pot, gruczołów trawiennych, zapalenia mięśni.

zwężenie źrenicy

Circular irys unerwione przez włókna mięśniowe w zazwojowe nerwów okoruchowych, rozpoczyna się jednocześnie z mocno obniżonym orzęska. W tym przypadku nie jest zrelaksowany więzadła Zinn. Rezultatem jest skurcz zakwaterowania. Zwężenie źrenicy, z uwagi na działanie acetylocholiny, zwykle towarzyszy zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Efekt ten spowodowany jest przez rozszerzanie części osłonowej w kanał Schlemma i przestrzenie TŁO fontanovyh zwężenie źrenicy i spłaszczenie tęczówki. To poprawia odpływ płynu z wnętrza płynów do oczu.

на основе других подобных ему веществ используются при лечении глаукомы. Dzięki zdolności do obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego jak acetylocholina, preparaty oparte na innych podobnych substancji, stosowanych w leczeniu jaskry. Obejmują one, w szczególności, obejmują środki antycholinesterazy, cholinomimetyczne.

białka Nikotinochuvstvitelnye

обуславливается его участием в процессе передачи сигналов с преганглионарных нервных волокон на постганглионарные, находящиеся в вегетативных узлах, и с двигательных окончаний на поперечнополосатые мышцы. Nikotinopodobnoe działanie acetylocholiny spowodowane jego udział w procesie transdukcji sygnału z przedzwo- włókien nerwowych postganglionarnae które są w węzłach wegetatywnego i końcówki silnika na mięśni poprzecznie prążkowanych. Przy niskich dawkach substancja działa jako nadajnik pobudzenia fizjologicznego. , то может развиться стойкая деполяризация в районе синапсов. Jeśli acetylocholiny wzrasta, może rozwijać trwałą depolaryzację synaps w okolicy. Ponadto istnieje możliwość zablokowania transferu pobudzenia.

CNS

играет роль передатчика сигналов в различных мозговых отделах. Acetylocholiny w organizmie działa jako nadajnik sygnału w różnych częściach mózgu. Przy niskich stężeniach może złagodzić, aw dużych – Slow impulsy transmisji synaptycznej. Zmiany w metabolizmie mogą przyczyniać się do zaburzeń mózgu. психотропной группы. Antagoniści, który kontrastuje z acetylocholiny – grupy leków psychotropowych. Gdy przedawkowania może dojść do łamania wyższych funkcji nerwowych (działanie halucynogenne itp.);

syntezy acetylocholiny

Występuje w cytoplazmie zakończeń nerwowych. Zapasów substancji zawartej w presynaptycznych zakończeniach w postaci pęcherzyków. Występowanie z potencjału czynnościowego prowadzi do uwalniania acetylocholiny z kilkuset „kapsułek” w szczelinie synaptycznej. Substancje uwalniane z wiązania się z pęcherzyków błony postsynaptycznej z określonymi cząsteczkami. Zwiększa jej przepuszczalność dla jonów sodu, wapnia i potasu. Wynikiem jest potencjał postsynaptyczny pobudzający. Efekt acetylocholiny jest ograniczone przez jego hydrolizę obejmujących atsetilholiesterazy enzymu.

Physiology nikotynowego cząsteczek

Pierwszy opis promowane potencjałów elektrycznych wewnątrzkomórkowe rozładowania. Nikotynowego receptora się jeden pierwszy, zdolny do rejestrowania prądu płynącego przez pojedynczy kanał. W stanie otwartym mogą przechodzić przez nią jonów K + i Na + i, w mniejszym stopniu kationów dwuwartościowych. W tym przypadku, gdy przewodność kanału jest wyrażona w wartości stałej. Czas trwania stanu otwartego, jednak zachowuje właściwości zależnych od potencjału napięcia przyłożonego do receptora. Ponadto, ta ostatnia jest stabilizowana przy przejściu od depolaryzacji hiperpolaryzacji błony. Ponadto, istnieje desensetizatsii zjawisko. Występuje przy długotrwałym stosowaniu acetylocholiny i innych antagonistów zmniejszenia wrażliwości receptora, jak i zwiększenie czasu trwania stanu otwartego kanału.

stymulacja elektryczna

Bloki dihydro-β-eritroidin receptorów nikotynowych w mózgu i zwojach nerwowych na rozwój odpowiedzi cholinergicznej. Charakteryzują się one również wysoką powinowactwa z powinowactwem znakowanym trytem nikotyny. Wrażliwe αBGT receptory neuronowe w hipokampie posiadają niską podatność acetylocholiny, w przeciwieństwie do elementów αBGT niewrażliwego. Recykling i selektywna konkurencyjny antagonista pierwszych aktów metillikakonitin.

Pewne pochodne anabeziina powodować selektywny wpływ aktywujący na grupy αBGT receptorów. Przewodność kanału jonowego jest wystarczająco wysoka. Receptory te różnią się unikalne właściwości zależnych od napięcia. Obschekletochny prąd przy pomocy wartości depolaryzacji e. Potencjał wskazując redukcję jonów przechodzi przez kanały.

To zjawisko jest w ten sposób regulowana zawartości Mg2 + elementów roztworu. Ta grupa ta różni się od receptorów komórek mięśniowych. Ten ostatni nie ulega żadnym zmianom w prądu jonowego w celu dostosowania wartości potencjału błonowego. Zatem receptora N-metylo-D-asparaginian, o względnej przepuszczalności Ca2 + w elementy, przedstawia odwrotną sytuację. Wraz ze wzrostem przepustowości hiperpolaryzujący zwiększenie zawartości wartości i jonów Mg2 +, prąd jonowy jest zablokowana.

Cechy cząsteczki muskarynowe

receptory M-cholinergiczne należą do serpentivnyh klasy. Nadają impulsach przez heterotrimerycznych G-protein. Grupa receptorów muskarynowych został zidentyfikowany ze względu na ich właściwości powiązania alkaloid muskarynowych. Pośrednio, cząsteczki te zostały opisane na początku 20 wieku w badaniu skutków kurary. Bezpośrednie badanie tej grupy rozpoczęła się w 20-30 lat. samo wieku po identyfikacji związku jako neuroprzekaźnika acetylocholiny, który dostarcza impuls w synapsach nerwowo-mięśniowych. Białka M są aktywowane pod wpływem muskaryny i blokowane przez atropinę n cząsteczek aktywowanych pod wpływem nikotyny i zablokowane przez kurary.

Po wielu podtypów wykryto w obu grupach receptorów. Nerwowo-mięśniowej synapsie zawiera tylko cząsteczki nikotyny. Receptory muskarynowe znajdują się w komórkach łojowych i mięśni, a także – n-holinoretseptorami – w neuronach OUN i zwojów nerwowych.

funkcje

Receptory muskarynowe posiada cały szereg różnych właściwości. Przede wszystkim są one zlokalizowane w zwojach autonomicznego i odchodzenia od nich włókna postganglioznyh, mające na narządy docelowe. Wskazuje to receptorów biorących udział w programie i przywspółczulnego efektów modulacji. Obejmują one, na przykład, obejmować kurczenie mięśni gładkich, rozszerzenie naczyń, zwiększenie wydzielania gruczołów, zmniejszenie częstości akcji serca. Włókna CNS cholinergiczne, które są obecne w kompozycji interneuronów i muskarynowych synaps są głównie w korze mózgowej, hipokampie, trzpień jąder prążkowiu. W innych obszarach znajdują się one w mniejszych ilościach. Centralne receptory M-cholinergiczne wpływu na regulację snu, uczenia się, pamięci i uwagi.