482 Shares 8063 views

Woskowiny w uchu. Objawy, diagnostyka i leczenie

Nasz organizm jest tak skonstruowany, że każdy proces, który występuje w nim odgrywa znaczącą rolę. Na przykład, siarka jest uwalniany z kanału słuchowego, wykonuje funkcję ochronną chroni delikatnej skóry przed uszkodzeniem. Dodatkowo, wychodząc na zewnątrz, ona chwyta z bakterii i brudu. Zwykle powinno być uwalniane w małych ilościach, może inaczej być utworzone siarki zatyczki do uszu. Objawy, niestety, nie od razu zgłosić się, jeśli blokada jest w każdej jednej części przewodu słuchowego.


Co powoduje woskowiny

Na pierwszy rzut oka trudno jest określić, z powodu której pochodzi niedrożności w kanale słuchowym. Na ogół lekarze mają tendencję do kilku przykładów wykonania. Może to wynikać z nieprawidłowego funkcjonowania gruczołów łojowych i przeniesione różnych chorób zapalnych. Czasem wpływa na podwyższony poziom cholesterolu we krwi. Ale to tylko część woskowiny. Jeśli dużo cholesterolu, a emitowane substancje będzie więcej. doprowadzono ujście but wykorzystaniem wacików mogą również powodować występowanie zatykania, ponieważ siarka usuwając część nieumyślnie sprasowany wewnątrz. Korek może pojawić się ze względu na wnikanie wody w uchu. Pod wpływem wilgoci pęcznieje siarki i zamknięcie przewodu słuchowego. Jest również możliwe, obejmują choroby takie jak egzema i zapalenie skóry. Powodują one, zapalenie trąbki słuchowej, co powoduje dalsze wzmocnione gruczołów łojowych, co wywołuje zatyczki do uszu.

objawy

  • ból ucha.
  • Utrata słuchu.
  • Zawroty głowy, dzwonienie w uszach.
  • Niestabilność chodu, utrata równowagi.
  • Jest to uczucie od ujścia nosa.

Wszystko to świadczy o tym, że zostały utworzone wtyczkę ucha. Objawy nie mogą być ignorowane, to lepiej skonsultować się z lekarzem.

diagnostyka

Dokładna diagnoza, oczywiście, można umieścić tylko doświadczonego lekarza. Musi być jasne ze swoimi słowami, ale dodatkowo wymagane jest zbadanie ucha, i dowiedzieć się, czy masz zatyczki do uszu, objawy, które zostały opisane go. Ale to nie wszystko. Po rozpoznaniu, lekarz musi dowiedzieć się charakter edukacji. Oprócz prostego wtyczką epidermoidalnoy nadal się dzieje, a to jest bardziej poważny rodzaj zatyczki w uszach. Objawy nieznacznie różne – może powodować reakcje zapalne w skórze przewodu słuchowego.

leczenie

Woskowiny zwykle usuwa się mocny docisk ciepły roztwór, który jest dostarczany ze strzykawki bezpośrednio do kanału słuchowego. Dość często blokada nie jest całkowicie na zewnątrz, Dlatego, proces musi być powtórzony. Po zakończeniu przemywania, głowa pacjenta skierowana jest w kierunku ramienia, do pozostałości out ciekłej. Słuchowy jest dobrze wysuszone i sprawdzić bębenka wykluczyć uszkodzenia. W uzupełnieniu do mycia, jeśli obecnym bólu ucha, lekarz może przepisać leki przeciwbólowe. Czasami, jeśli rura jest bardzo trudne, można przypisać kurs zmiękczania zator siarki. W ciągu 5-7 dni kopać ucho potrzebne jest specjalne rozwiązanie, a dopiero potem trzeba będzie wypłukiwanie strzykawki. Po tych prostych procedur lekarz wyeliminować korki w uszach, co jest naprawdę nieprzyjemne objawy.