803 Shares 8215 views

Jest udowodnione, że zwyczaj – sposób na długowieczność

nie umierają młodo w planach większości ludzi. Oczywiście, z wiekiem przychodzi nieodwracalne skutki fizyczne: bóle stawów, siwe włosy i zmniejszenie ogólnego wyglądu estetycznego. Ale życie dla kilku następnych dziesięcioleci, daje możliwość wypróbowania na cały urok nauki i technologii ci. Może weźmiesz jako wolontariusz w badaniu mikroprocesorów osadzonych w mózgu, lub przez czas wymyślają robotów lokaje, którzy popełniają dla ciebie elementarnej domowych. Ahead będziemy mieli o wiele więcej ciekawych rzeczy.


Głównymi sekrety długowieczności

Naukowcy od dawna tworzą ogólne pojęcie o zasadach życia po 80 latach. Ludzie najbardziej optymistyczny i wesoły wydają się trzymać z dala od związanej z wiekiem utraty słuchu i problemów poznawczych. Wszystkie drogi prowadzące do długowieczności, mają logicznego i naukowego uzasadnienia.

pić kawę

Zwyczaj picia kawy dzieli ludzi na dwa obozy nie do pogodzenia. Połowa ludzi na świecie kłania się przed źródłem życiodajnej siły, i nie mogę sobie wyobrazić jego rano bez filiżanki odświeżające aromatyzowane napoje, podczas gdy druga połowa stwierdziła, że to nic innego niebezpiecznego narkotyku. Jeśli dołączył do obozu pierwszego obozu, masz szczęście. Kawa naprawdę pomaga ludziom żyć dłużej pod warunkiem, jeśli jest to naturalne. Kiedy kolejny raz ktoś z przyjaciół lub krewnych chcą oskarżyć cię uzależnienia, należy użyć silnego kontrargument: kofeina pomaga przedłużyć żywotność aż do późnej starości.

Zapomnieć o stresie

Życie jest trudne, to daje nam wiele niespodzianek. Szereg negatywnych zdarzeń może powodować stres, spadek siły moralnej i fizycznej, a także dewastacji. Nie można całkowicie wyeliminować nieprzyjemne chwile, więc należy je traktować je spokojnie i filozoficznie. Ludzie żyjący pod jarzmem przewlekłego stresu są na większe ryzyko rozwoju otyłości, procesy zapalne w organizmie, jak również rozwój niebezpiecznej choroby psychicznej.

Pracownicy Uniwersytetu Harvarda przebadali grupę starszych mężczyzn w wieku powyżej 75 lat. Stwierdzono, że ludzie, którzy są emocjonalnie radzenia sobie z nieodwracalnymi fizycznymi oznakami starzenia i żyć dłużej. Długowieczność zależy od tego jak szybko człowiek może poradzić sobie z sytuacją stresową. Każdy, kto nie może oprzeć się negatywnym skutkom życia nabyć złych nawyków, w tym palenie i alkoholizm.

Czytaj książki

Trudno sobie przypomnieć czasy, kiedy wieczorem rozrywka była oparta głównie na czytaniu książek. Teraz nie myślę w dzień bez ulubionego serialu lub skandalicznej talk show. Problem polega na tym, że im więcej czasu spędzasz przed niebieskim ekranie, tym mniej pozostaje innych hobby. Nadszedł czas, aby coś zmienić. Naukowcy wykazali, że czytanie książek naprawdę prowadzi do długowieczności. Jeśli weźmiemy pod uwagę problem edukacji w ogóle, a tutaj można odkryć ciekawą tendencję: ludzie wykształceni są mniej narażone na rozwój choroby Alzheimera. Wybór należy do Ciebie: nie uronić ani jednego talk show lub żyć długo. Wybierając drugą opcję, wystarczy wymienić kilka godzin spędzonych oglądania telewizji, czytania.

dobry sen

Jeśli świadomie walcząc ze snem, nie doprowadzi do niczego dobrego na dłuższą metę. Nie jest konieczne, aby oderwać się od reszty nocy i poświęcać cennych godzin swoich ulubionych zajęć. Nie walcz snu w ciągu dnia. Za każdym razem, istnieje możliwość, aby się zdrzemnąć, zrób to. Z drugiej strony, nie gorliwy, rozwijanie nawyku śpi od dawna. Wystarczy trzymać się złotego środka i spać od 7 do 9 godzin dziennie. Dobry sen będzie zwalnia Cię to z wielu chorób przewlekłych, to pomoże poprawić metabolizm i zmniejszyć ciężar. Wszystkie te czynniki są bezpośrednio związane ze starzeniem się organizmu. Więc przestań szydzą z nich i ustawić tryb dzień.

Wstań z kanapy

Większość z nas jest przyzwyczajona do spędzania wolnego czasu, leżąc na kanapie. Być może ta ewolucja winy i prawo zachowania energii. Wyzwać naturę i zaczynają wykazywać aktywność fizyczną. Naukowcy już dawno udowodnili, że ćwiczenie ma tak wiele korzyści zdrowotnych. Ponadto, to pomoże Ci schudnąć i utrzymać ciało w dobrej kondycji, to pomoże Ci żyć długo. Z pewnością nie jest to tajemnicą dla ciebie, a ty słyszałeś tej teorii wiele razy z innych źródeł. Ale co się dzieje? Dlaczego uporczywie ignorują tę dobrą radę? Pomyśl o tym, że siedząc w fotelu lub leżąc na kanapie, jesteś po prostu zbliża się nieuchronny moment śmierci. W końcu, 150 minut ruchu w tygodniu – to nie jest takie niemożliwe. Spróbuj, a zobaczysz na własne oczy.

Utrzymać normalną wagę

Otyli ludzie – ci, których wskaźnik masy ciała przekracza liczbę 30 punktów. Jeśli trzymać BMI pod kontrolą, można zabezpieczyć się od poważnych chorób, takich jak cukrzyca typu II, cukrzyca, choroby serca, a nawet raka. Dla osób z otyłością ryzyko chorobowych coraz kilka chorób. Dobrą wiadomością jest odwracalność procesu. Nawet jeśli teraz masz zbędne kilogramy, pozbyć się go, można dodać lat swojego życia.

W związku z tym, istnieje jedno zastrzeżenie: wśród tych z niewielkim nadmiarem BMI (25 do 29) jest bardziej stulatków niż u tych, którzy są otyli, 3 lub 4 typów. Dlatego ważne jest, aby nie uruchamiać się zatrudnieni w kilku kilogramów. Chcemy także zwrócić uwagę na utrzymanie optymalnych warunkach, jeśli twoje ciało jest zawsze balansuje na krawędzi. Reasumując: otyłość – to źle, chorobliwa otyłość – bardzo zła, normalna waga – to był dobry, niewielki nadmiar normy – zbyt dobrze.

Odmowa uzależnienia od narkotyków i alkoholu

Po raz kolejny mówimy o oczywistym faktem. Ale nadużywanie leków (szczególnie silny) prowadzi do katastrofy. Wśród osób zażywających narkotyki są częste przedwczesnej śmierci z powodu przedawkowania niebezpiecznej eliksiru. Niestety, człowiek sam nie może wyrwać się z zaklętego kręgu, to koniecznie niezbędne opieki klinicznej. Uzależnienie od alkoholu jest gdzieś w pobliżu. To nie ma znaczenia, że wszystko w swoje otoczenie, pić alkoholu. Człowiek, który nie przyzwyczaił się do nich, to lepiej nie robić w ogóle.

W tym samym badaniu, pracowników Uniwersytetu Harvarda, gdzie badani mężczyźni w wieku powyżej 75 lat, okazało się, że alkohol – to jest główną przyczyną przedwczesnych zgonów. Ale nawet umiarkowane spożycie alkoholu może wpływać na żywotność maszyny. Dlatego cięcia w ilości napojów lub całkowitym odrzuceniem nich nie wydaje się taki zły pomysł.

jedzenia warzyw

Nadszedł czas, aby zrozumieć prostą prawdę: tace kiełbasa i ser – to nie jest zdrowa żywność. Po raz kolejny apelujemy, aby nie całkowicie porzucić swoje ulubione potrawy. Wystarczy wprowadzić do diety więcej warzyw i owoców. Ale ich spożywanie przetworzonego mięsa należy obniżyć do minimum. Na zdrowej żywności na bazie diety śródziemnomorskiej. Dlatego w Półwyspie Apenińskim oraz w Grecji są tak wielu stulatków. Jedzą owoce i warzywa, zdrowe tłuszcze i niewielką ilość mięsa.

rzucenie palenia

Nie ma nic dziwnego w tym, że nałogowi palacze żyją mniej niż tych, którzy byli w stanie przezwyciężyć nałóg lub nigdy nie palili w ogóle. Ponownie, każdy wie o tym, ale nie wszyscy tego słuchać.

Komunikowanie się z pozytywnych ludzi

Kluczem do długiego i szczęśliwego życia znaleziono! A tajemnica tkwi nie w długich godzin szkolenia w siłowni lub codziennie jeść brukselki. długowieczność sekret jest w stałym kontakcie z miłymi ludźmi. Osoba, która ma burzliwe życie społeczne i satysfakcję z kręgu społecznego, żyją dłużej niż odizolowany od społeczeństwa, ludzie są zamknięte. Znaleźliśmy dobrą wymówkę, aby ponownie spotkać się z przyjaciółmi.