178 Shares 3448 views

Borner (krajalnica): opinie klientów

W kuchni potrzebne masę jakichkolwiek narzędzi i urządzeń. Niektórzy z nich pracują z energią elektryczną. Ale istnieje wiele urządzeń przenośnych, co znacznie przyspiesza pracę i ułatwia proces gotowania. Należą krajalnice roślinne. Wytwarzają one różne przedsiębiorstwa. Jeden z najbardziej znanych i wysokiej jakości – Kosiarka roślinny Borner.


producent

Niemiecki zakład produkuje krajalnice roślinne Borner GmbH od ponad 50 lat. W tym czasie jej specjaliści opracowali i stworzyli całą kolekcję tych urządzeń.

Poza tym fabryka produkuje krajalnica Tarki, obieraczki, noże różnych rodzajów stali (walcowane i kute) oraz związanych z nimi akcesoriów.

Różnica pomiędzy krajalnice i tarki

Tarka przeznaczona do rozdrabniania żywności na niemal jednorodnej masy. Może ona składać się z większych lub mniejszych cząstek, ale wybrać z niej kilka kawałków do leczenia nie będzie działać.

Maszyna do krojenia owoców i warzyw, przetwarza się na stosunkowo dużej części o tym samym kształcie, kostki, sztyfty, sztyfty, elementy przygotowane do dalszego przetwarzania.

krajalnice do warzyw na niektórych stronach nazywa się pływak w kształcie litery V.

jakość

Krajalnice wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego i gładkie cięcie części ze stali nierdzewnej. Oni nie muszą być zaostrzone. Krajalnicy do warzyw Borner powinny stanowić co najmniej 10 lat.

model

Borner – nóż warzyw, których ostrza są przeznaczone do przetworzenia trzech ton. Oni nie potrzebują ostrzenie.

Ale zwykle jeden rodzaj preparatu roślinnego nie wystarcza, by zniszczyć różnorodne produkty. W związku z tym opracowano różne linie:

 • V3TrendLine.
 • V6 ExlusivLine.
 • V5 PowerLine.

Adaptacje kutra roślinnych: tace wyrobów gotowych, Multibox, części zamiennych.

W każdym z zestawów zawiera krajalnice plododerzhatel który pomaga szlifować żywności. Z pomocą warzyw jest dociskany do płaszczyzny noża i pokroić, nie raniąc dłonie. Zwiększa to bezpieczeństwo pracy z krajalnice roślinnych.

Multiblock lub blok dla wkładek mogą być zawarte w zestawie, aby być darem dla niego lub nabyć oddzielnie. Służy jako wsparcie dla całego zestawu. Może być montowany na ścianie lub mebli. W tym przypadku, nóż warzyw będą zawsze pod ręką.

Bloki mogą kupić więcej, łącząc je w jeden pakiet.

Jest nawet film o szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu korzystania z urządzenia. Po tym wszystkim, że jest tylko na pierwszy rzut oka tak proste. A w rzeczywistości, aby w pełni wykorzystać wszystkie jego możliwości, trzeba znać pewne cechy.

instrukcja

Przez Borner zestaw szczegółowych instrukcji załączeniu. Opisuje, jak korzystać krajalnice roślinne. Nie ma informacji o dodatkowych dysz.

Na końcu podręcznika znajduje się kilka receptur potraw przygotowane przy użyciu krajalnice roślinne.

Przywiązujemy wielką wagę do zapewnienia bezpiecznej eksploatacji urządzenia.

akcesoria opcjonalne

 • Box 10 mm tnie warzywa na kije, kostki o boku 10 mm.
 • Sudoku zainstalować krojenia jarzyn w pracy. Gotowy produkt wlewa się do niej nie spada na stole. Uchwyt posiada gniazdo do pływaka mocno zostało to naprawione. Sudoku można wlać olej i ocet i przechowywać w niej gotowego sałatkę.

 • DECO krajalnica jak tarka, ale szerszy. Dzięki niemu można tworzyć różnorodne warzywa i ozdoby spirali.
 • Nóż Obierak czyszczenia różnorodnych warzyw i owoców, w tym pomarańczy. Podcięte różne kształty w pubach do farszu.
 • Tarka „Baby Wielkopolska” jest przeznaczony do przecierania dla dzieci. Ale, przekształcając go na drugą stronę, można trzeć czekolady, sera lub czosnek. Jest wykonana z tworzywa sztucznego spożywczej, łatwe do czyszczenia, cięcia na jakość produktów.

kuter warzyw „Prima Plus”

Warzyw nóż Borner V Prima posiada 5 elementów. Głównym ostrza może być usunięty przez naciśnięcie przycisku na obudowie i zastąpić go jednego z trzech płytek.

Warzyw nóż Borner Prima ta modyfikacja może wykonywać 3 razy więcej operacji niż w poprzednim modelu. Posiada wkładki.

 • Bez płaski nóż są wykorzystywane do krojenia warzywa pierścieni o różnej grubości. Może być sterowany przez ustawienie czterech pozycji. Aby to zrobić, należy delikatnie nacisnąć wkładkę. Wrócić poprzez naciśnięcie przycisku na obudowie. może on być zablokowany w czasie składowania ramy głównej łopatki.
 • Ramka 7 mm. przecina ona warzywa na kije, sześcianów i innych kształtów lub form 7h3,5 rozmiarze 7×7.
 • Włóż 3,5 mm wysokość robi to samo, ale dwa razy cieńsze.

Krajalnica Borner Klasyczny

Krajalnica Borner klasyczny składa się z:

 • Kształcie litery V ramki wkładki montażu;
 • beznozhevoy wstawienia;
 • Wkładki z nożami 7 do 3,5 mm;
 • plododerzhatelya.

Dzięki niemu można:

 • pocięte na pierścienie o dowolnych produktów;
 • pokrój wzdłużnie, długie warstwy;
 • shred fragmenty o różnej długości i grubości;
 • Cut ser i kiełbasę;
 • pocięto na cienkie i grube warzyw w kostkę, paski.

krajalnice długość – 34 cm, szerokość – 12 cm, grubość – 2 cm.

Krajalnica Borner Trend dla koreańskiej marchewki

Są wśród krajalnicy produkty Borner do gotowania koreański marchewki. Jej ciało silne, choć i jest wykonana z tworzywa sztucznego. Ostre ostrza ze stali nierdzewnej zaostrzone po obu stronach.

Dzięki niemu można uzyskać:

 • cienka krótko i słoma o grubości 1,6 mm;
 • małe wióry;
 • fine okruchy.

Opinie konsumentów powiedzieć, że słoma dla koreańskiej marchewki okazuje płaska i cienka. Zauważa, że kuter warzyw jest zmywalna.

Przy użyciu krajalnicy do warzyw można stosować plododerzhatelem.

Plododerzhatel Borner

Recenzje plododerzhatelyah sprzeczne. Niektórzy ludzie naprawdę lubią pracę z nimi. Mówią, że ponieważ ręce są bezpieczne.

Inni mówią, że korzystanie z nich niewygodne. Plododerzhatelya zęby penetrują warzyw, ale utrzymać go źle. Wystarczy przetrzeć ją ręcznie. Nieco lepsze wyniki podczas pracy z gotowanych warzyw.

Bardzo szybko, to kuter warzyw. Zestaw Borner dobrze radzi sobie z tymi czynnościami, które nie mogą sprawić, urządzeń elektrycznych. Taca pokrojone warzywa można dostać za minutę. Ale nie trzeba się spieszyć. Po ostrym nożem i pokroić krótkie.

opinie

Szczególnie udany jest możliwość regulacji grubości plastra, który oferuje krajalnicy do warzyw Borner. Opinie mówią, że pierścienie i plastry uzyskuje się dokładnie i estetycznie.

Członkowie zauważyli, że są tak przyzwyczajeni do Borner tarce, że nie stanowią one życie bez niej.

Borner – krajalnicy do warzyw, praca na których chcesz się nauczyć. W celu pełnego wykorzystania potencjału, trzeba zapoznać się z instrukcją, obejrzeć film. A co najważniejsze – jest to doświadczenie, które zapewnia umiejętności i zręczności.

Borner – krajalnicy do warzyw, niezastąpiony w lecie podczas przygotowań do zimy.

Ale nie są bardzo entuzjastyczne recenzje. Użytkownicy skarżą się, że krajalnice roślinne Borner nie można myć w zmywarce. I prosty ściereczkę, aby ułatwić. Bo to wszystko jest pocięte na kawałki. Ale są też opinie, że kuter warzyw odpowiednio oczyszczone i w samochodzie.

Opinie mówią, że kamienie owoce spadają między zębami krajalnice roślinnych i tam dostać zatrzymany. Dlatego musimy przerwać pracę i wyciągając je.

Warzywa dorezayutsya do końca, nawet podczas korzystania plododerzhatelya. Pozostała część konieczności dorezat nóż lub wyrzucić.

Fakt, że reklama jest nazywany kostki, faktycznie płaskie diamenty.

Cięcie serem i kiełbasą (z wyjątkiem Varenkov) trudne. Kawałki spod poszarpanych noży. To wynika z faktu, że wkładki do ich obniżki nie są przymocowane do ramy i podczas eksploatacji one rozłożyć. Ale to dobrze tnie warzywa.

Członkowie stwierdziła, że krajalnice używając roślinne Borner wygodne cięcie:

 • marchew, pasternak, buraki, bakłażan, imbir
 • łuk zazharki;
 • ziemniaki do smażenia pasma;
 • mizeria;
 • warzyw do pieczenia;
 • polewy na torty;
 • pomarańcze i cytryny.

Borner krajalnica jest używany przez dłuższy czas – 10 lat lub więcej. Czasami konieczna jest zmiana dyszy. Na szczęście, są one sprzedawane oddzielnie, więc można kupić więcej.

Jednak niektórzy użytkownicy mówią, że byłoby lepiej, zestaw został wyposażony w dużą liczbę dysz, ponieważ na ich zakup nie jest łatwe. Ale wtedy cena zestawu będzie wyższa.

Maszyna posiada kompletny zestaw i kolor. Ale ich jakość pozostaje niezmiennie wysoka. Mówi się, że w porównaniu z tym urządzenie może przetwórców żywności. Ale nie każdy chce dla siebie zazharki go umyć. Krajalnicy do warzyw po prostu przepłukać i umieścić do wyschnięcia.