207 Shares 3058 views

Wart na palcu

Brodawka na palcu występuje, gdy skóra jest zakażona wirusem papillomatosis. Na zewnątrz wygląda na brodawkę lub mały pęczek. Jej wygląd jest spowodowany przez wirusa i przenoszony od zarażonej osoby poprzez bezpośredni kontakt. Okres inkubacji trwa do 5 miesięcy.


Promuje powstawanie brodawek osłabionych i osłabionych odporności. Często pojawiają się na miejscu rany, otarcia lub zadrapania.

Kiedy na palcu jest brodawka, To przynosi wiele kłopotów, a nie tylko kosmetycznych. Jeśli nieumyślnie się boli, zaczyna krwawo obficie. Pojawiające się, brodawki, jak grzyby, rozłożone na duże obszary, mogą zmienić kolor i kształt. Im więcej czasu mija, tym głębiej dostanie się do skóry, choroba rozprzestrzenia się dalej. Zwykłe brodawki mogą być początkiem rozwoju złośliwego wzrostu, więc gdy pojawiają się jakieś formacje na skórze, skonsultuj się z lekarzem dermatologiem w odpowiednim czasie. Jest to spowodowane ryzykiem powstawania poważniejszych chorób, których nie należy samodzielnie podawać leku i samodzielnie usuwać brodawkę.

W praktyce medycznej usunięcie brodawek Wykonane na kilka sposobów. Najczęstsze:

– usuwanie kwasu salicylowego. Przez jakiś czas należy smarować brodawki kwasem salicylowym. Wstępne jest przygotowanie gorącej sody do rąk. Następnie dobrze osuszyć ręce i zasmarować brodawki kwasem salicylowym;

– ciekły azot. Ta metoda nazywa się mrożeniem lub krioterapią. Proces gojenia trwa do trzech tygodni;

Canarydazyna. Jest to specjalny lek, który jest stosowany w miejscu, gdzie brodawka na palcu wzrosła. Podczas stosowania leku ból nie jest odczuwalny. Po smarowaniu palec jest bandażowany na jeden dzień, a następnie bandaż jest usuwany wraz z brodawką;

– aplikacja laserowa. Jest to najbardziej radykalna, sterylna, skuteczna i szybko działająca metoda. Promień lasera działa na brodawkę i niszczy wirusa, zapobiegając ponownym rozwojowi choroby;

– elektrokoagulację. Lekarze przechodzą prąd wysokiej częstotliwości przez brodawkę. Efekt ten opiera się na koagulacji – spalaniu pobliskich tkanek. To blokuje dostęp wirusa do zdrowych miejsc. Ta metoda umożliwia wykonanie zabiegu bez krwi.

Są to wszystkie metody praktyki medycznej, które są skuteczne, jeśli choroba przeszła daleko. Jeśli jednak brodawki na palcu pojawiły się nie tak dawno temu i nie osiągnęły jeszcze większych rozmiarów, można zastosować liczne metody ludowe.

Najczęstsze w znacharianistycznej sztuce usuwania brodawek jest sok laktamiczny różnych roślin.

Sok chistlowy. Wstępne smarowanie miejsca wokół bolącego miejsca przy użyciu wazeliny, tak aby trujący sok nie spalił otaczającego zdrowego skóry. Sok z świeżo wycinanego celandynka kapie na brodawkę. Jest trujący i zabija wirusy.

Sok z fig. Konieczne jest złagodzenie niedojrzałych owoców figowych. Z pierwszej ręki dobrze jest podgrzewać rękę lub rękę, a następnie tylko kropla mleka na brodawce. Wskazane jest przeprowadzenie tej procedury trzy razy dziennie. W ciągu tygodnia powstaną dwa brodawki nad powierzchnią skóry. Brodawki różane należy chwytać pincetą i wyciągnąć, gdy wyciągamy włosy. Po tym zacznie się krwawienie, spróbuj palić ranę jodem i zatrzymać krwawienie.

Sok z mniszka lekarskiego. Wstępna skóra wokół brodawki jest nasmarowana ciekłym olejem kukurydzianym, a następnie kroplą się kroplą białego mleka soku z młodego rośliny. Procedura powinna być powtórzona dwa razy dziennie podczas półksiężyca. Zazwyczaj po takiej codziennej procedurze brodawka zaczyna wysychać.

Nadal istnieje wiele sposobów pozbycia się brodawki, ale lepiej jest to zrobić przy pomocy lekarza, aby mieć pewność, że nie jest to rodzaj złośliwego powstawania.