500 Shares 9504 views

Hagia Sophia – symbol dawnej Rosji. Świętej Zofii

Hagia Sophia w Kijowie – wizytówka nie tylko stolicy Ukrainy, ale również państwo jako całość. Ile jest wynikiem tego wspaniałego zabytku architektonicznego. Po pierwsze, Kijów St. Sophia – symbol stary rosyjski, a po drugie – jest świadectwem dawnej i współczesnej historii. Każdy obywatel tej niezrównanej mocy po prostu zmuszeni przynajmniej raz w życiu odwiedzić takie wspaniałe miejsce. Turyści, którzy przyjeżdżają na Ukrainę z najbardziej odległych zakątków Ziemi, w pierwszej kolejności, i chętny, aby zobaczyć arcydzieło architektoniczne, śpiewane w kronikach historycznych i wspomnieniach.


Gdzie on jest

Hagia Sophia – symbol dawnej Rosji i nie tylko. Chociaż ta świątynia i muzeum ma status zabytku, przez długi czas był świadkiem każdej konkretnej epoki i współczesnego pokolenia. Widok świątyni i terenów postawą potwierdził wszystkie fakty o stanie państwa i społeczeństwa.

Korzeń z Kijowa lub zagranicznego turysty, przed dostaniem się do sekretnej świątyni, zmuszony przejść przez ogromny obszar, który jest otoczony rozwoju mod, mijamy pomnik wielkiego hetmana Bogdanu Hmelnitskomu, założona w XIX wieku. Następnie, aby wreszcie zobaczyć arcydzieło architektury, trzeba przejść pod łukowatym dzwonnica wzdłuż wysokich murów, pochodzący z początku XVIII wieku. I nawet z tym wszystkim, Saint Sophia Cathedral znajduje się niemal w centrum miasta – nadal jest to ciche i przytulne miejsce. Ale to jest bardzo trudno uwierzyć, że tutaj zawsze tak było.

Raz w katedrze po raz pierwszy, ludzie zaczną szukać zaskoczony w różnych kierunkach, na krótki, szeroki i poza strukturą nagle wznosi się majestatycznie w górę, obszar staje się większy, ale prosto do parafianin wygląda Orans – Virgin w złotym blasku. Człowiek czuje się wszechmocny albo specjalnego lub kruchego stworzenie. Ale teraz będzie o wiele łatwiej wyobrazić sobie burzliwe Rady, który został zebrany pod murami budynku, tak aby najważniejsze decyzje dla kraju.

Domysły i fakty

Hagia Sophia (symbol dawnej Rusi) został zbudowany i konsekrowany w XI wieku, a dokładniej w pierwszej połowie. Nawet dzisiaj, historycy, naukowcy przedstawiła kilka daty jego powstania. Tak, to zakłada się, że przyciąganie powstał podczas jednego z tych lat: 1011, 1017 TH TH i 1037 th.

Dwa ostatnie terminy są na podstawie zapisów różnych Chronicles – Nowogrodu i „Opowieści minionych lat” odpowiednio. Potwierdzenie pierwszych wyników badania są uważane za znaki na ścianach świątyni, a także przegląd niektórych faktów dawnych zapisków.

Również bezsporny jest fakt, że historia idei i Podwyższenia kościoła jest nierozerwalny związek z chrześcijaństwem w Rosji. Mam z nim zrobić i trzech znanych uprawnień monarchy – Princess Olga, księcia Włodzimierza i Jarosława Mądrego.

Według kronik, oryginalny Hagia Sophia – symbol dawnej Rosji – i laurowy otaczający świątynię wybudowano w Kijowie, Olga. Może dlatego, że to był jakiś czas przed wizyty księżnej Konstantynopola. I możliwe jest, że obrazy świątyni zostały przedstawione patriarchy Konstantynopola. Nowy kościół został zbudowany z drewna, a więc w 1017, a nie później, spłonął podczas pożaru w Kijowie.

Vladimir i Jarosław

Według innych informacji z kronik, nowa katedra św Zofii w Kijowie położył Svyatoslav Vladimirovich. To był wielki kościół z drewna. Znajdował się on w terenie (poniżej ówczesnego kapitału), w miejscu, w którym książę pokonał Pieczyngów.

Architektoniczny, polityczny i duchowy prototyp kościoła stała katedra św Sophia w Konstantynopolu. On zachwyca wyglądem i najprawdopodobniej był niezapomniany pamięci księżnej Olgi. A jeśli uznamy fakt chrztu kobiet, powinien zacząć od tego, że to co dzieje się w Konstantynopolu, w kościele Hagia Sophia. A w kościele Korsun Hagia Sophia została ochrzczona i koronował się księcia Włodzimierza. To dlatego, że budowa kościoła w Rosji nie był wypadek.

Pod Jarosława świątynia była osiągnąć swój szczyt, a podkreślić niezależność i siłę Rusi.

Wielkość katedry

Niemal równocześnie z konsekracji św Sophia (historia stworzenia jest opisana w tym artykule) nabył oraz Departament metropolity Kijowa. Dziedziniec metropolitów pobytowe i wzmocnione. Ale nawet według standardów czasie jego terytorium imponuje tylko z jego wielkości. W związku z tym, nie może być zaangażowany w sprawy religijne i państwowe, nie tylko rząd i duchownych, ale blisko ściany mają prawo gromadzić i zwykłych obywateli w komorze lub w celu uczczenia wznoszenie nowego księcia na tronie.

Jak to wygląda

Jednak większość naukowców uważa, że Hagia Sophia w Kijowie został zbudowany w okresie panowania Jarosława Mądrego. Do dnia dzisiejszego budynek był w stanie utrzymać się luksusem dawnej architektury i malowniczych wspaniałość XI wieku. W tym kościele są harmonijnie połączone powietrzu i mozaiki. Główną część wnętrza odznaczają pomocą mozaikę (ołtarz i centralną kopułkę). Obszar reszta została ozdobiona freskami. Dziś zgromadzenie i goście mogą zobaczyć 260 m 2 autentyczne mozaiki datowane XI wieku, a około 3 tys. M. metrów freskami.

Zofii poświęcona urzeczywistniającym mądrości, a zatem architektura i malowanie kościoła miało na celu wzmocnienie i potwierdzają chrześcijaństwo i moc feudałów. Ołtarz i centralna kopuła z narysowanych twarze głównych bohaterów i epizodów wiary chrześcijańskiej. Oni są rekrutowani z glazury na mokrym tynku. Świątynia mozaika składa się z 177 Kolerova odcieniach.

Medalion centralna kopuła przedstawiono Boże Wszechmogący. A wokół zenitu raz zajęte czterech archaniołów, ale tylko jedna figura pozostawała mozaikę. Pozostały olej jest jeszcze dołączony.

muzeum stać

W połowie 1930 roku, po czym władze radzieckie Ukraina, zdecydowano, że Hagia Sophia (symbol dawnej Rosji) powinno stać się muzeum-rezerwat. Katedra zaczęła prowadzić badania i prace konserwatorskie. Pod koniec ubiegłego wieku, dzieło muzeum został uznany na całym świecie. Dzisiaj jest National Reserve „Zofia z Kijowa”.