266 Shares 5084 views

Postęp społeczny: koncepcja, kryteria i wyniki

Celowy ciągły rozwój wszystkich sfer ludzkiej cywilizacji jest zdefiniowana jako postęp społeczny. Koncepcja, kryteria tego procesu mają wiele interpretacji. Historia zna wiele sposobów do przodu tak szybko, jak skakać i stopniowej ewolucji.

Ogólna charakterystyka dynamiki społecznych

Tak więc, pojęcie postępu społecznego i jego kryteria są zdefiniowane jako wszystkie te warunki, które przyczyniają się do wzrostu dynamicznego procesu renowacji i modernizacji. baza, jego podstawa – jest rewolucja naukowa i technologiczna i radykalna zmiana w świadomości społecznej pod wpływem nowych doktryn i ideologii. Różnorodność tego pojęcia nie pozwala na jednoznaczną interpretację, jednak według marksistowskiej koncepcji, głównym źródłem postępu społecznego – sposób produkcji i dystrybucji dóbr materialnych. Niższy stopień jest niewolnictwo z jego pracy przymusowej, a na górze znajduje społeczeństwo opiekuńcze (socjalizm). Postęp społeczny: koncepcja, kryteria procesu w liberalnej filozofii zrealizować także stopień swobody gospodarcze i polityczne. Ten ostatni gwarantuje państwo.

Postęp społeczny: koncepcja, kryteria

Istnieje kilka bardzo autorytatywne opinie na temat modernizacji kryteriów, a są one diametralnie. Podstawą wielu badaczy umieścić rodzaj skali wartości, a ma ona stałe różnice. Zatem w społeczeństwie totalitarnym, produkcja materiałów rozwija się bardzo szybko, a następnie w tym samym czasie prawa i wolności jednostki i obywatela są na dość niskim poziomie, doskonałym przykładem tego postulatu może służyć jako komunistyczny ZSRR i nazistowskich Niemiec. Niewątpliwie rozwój społeczny i postęp społeczny są ze sobą ściśle powiązane, a wydaje się, pojęcie jednym rzędzie, ale postęp – kardynałem, możemy powiedzieć, rewolucyjne zmiany w społeczeństwie, podczas rozwoju – ewolucyjnego procesu, tj Podtrzymane. W związku z powyższym, w jednym toku rzut oka można rozpoznać, na swoim drugim zaprzeczyć. Jednak wszystkie te kryteria są subiektywne i mają prawo do istnienia.

Antagonizm i jedność społeczeństwa poprawiającej

Teraz mieszkają na takiej koncepcji jako sprzecznej rozwoju i postępu społecznego. Koncepcja, kryteria tego zjawiska jest dość niejednoznaczne. Jeżeli weźmiemy pod uwagę kluczową cechę rozwoju społecznego, okazuje się, że zmiana formacji nie zawsze jest skuteczne w zwiększaniu sił wytwórczych, a więc test ten traci swoje wartości prowadzącej. Ale potencjał nowego systemu jest znacznie lepszy od starego, dlatego zajęło długi okres czasu, zanim były prawdziwe oznaki rośnie.

Dokładnie tak samo, a może bardziej charakterystyczne sprzeczność pojawia się w porównywaniu kapitalizmem a socjalizmem. Rzeczywiście, początkowo drugi sposób produkcji nie powstają w krajach najbardziej rozwiniętych gospodarczo, ale jego realizacja pozwoliła mu wejść do grona liderów produkcji ogółem na świecie. Sprzeczności te będą miały wpływ na ogólny kierunek poprawy systemu publicznego, dlatego metoda produkcji pozostaje najbardziej stabilnym miernikiem ewolucji społecznej.