723 Shares 2164 views

bloki murowane z rękami: narzędzie, mieszanka rozwiązanie

Bloki, z których dziś wielu domy budowane są – są to elementy prostokątnym kształcie. Tych materiałów do budowy ścian i fundamentów. Bloki mają dostatecznie dobre właściwości wytrzymałości, twardości, i wysoki stopień przewodnictwa cieplnego, wytrzymałości, odporności na ścieranie i wilgoci. Istnieje kilka rodzajów bloków. Na podstawie mianowania, są one podzielone na ścianie, wszystko dla fundacji i izolacji. Zgodnie z projektem, są one mocny i o strukturze plastra miodu.


Wiele już docenić korzyści płynące z tych materiałów, a ludzie są zaniepokojeni tym problemem jako pustaków. Proces ten jest bardzo szczegółowy przegląd, ponieważ istnieją różne rodzaje bloków, a każdy ma swoje własne zasady montażu.

Korzyści z materiałów

Bloki mają kilka poważnych zalet, a to pozwoliło im stać się popularne. Na przykład, można wyróżnić budowę dużej prędkości. Im większy rozmiar od materiału budowlanego, tym mniej czasu zostanie przeznaczone na procesie budowlanym. Murarskie blokowy według specjalnej technologii znacznie zmniejsza ilość cementu w trakcie pracy.

Geometrycznie poprawne, materiały te umożliwiają regulację poziomu prędkości maksymalnej. Nawet jeśli nie ma najmniejszego nierównowaga, będzie natychmiast zauważalne. Kolejną istotną zaletą – budowa tych materiałów można nawet do czynienia z ludźmi, którzy nie mieli doświadczenia w budowie domów.

wady budynku

Nie każdy blok posiada wygodny wagi, a nie każdy przydatny podczas instalacji. Produkty wykonane z betonu zbrojonego jest praktycznie niemożliwe bez użycia urządzeń dźwigowych. Ale nawet gazobeton, bloczki betonowe i inne elementy są trudne do utrzymania na miejscu. Większość nowoczesnych materiałów budowlanych blok nie lubią wilgoci i nie mogą długo leżeć na zewnątrz.

Przygotowanie roztworu do pustaków

Rozwiązania dla budownictwa mają wiele różnych możliwości. Bez względu na to, że mają one być stosowane w każdym murze, pierwszy rząd jest umieszczony dokładnie w moździerzu cementu i piasku. Jest to łatwe do przygotowania: 1 część cementu 3 wziąć czystego piasku.

Mieszaninę do pracy z urządzeniem musi być dokładnie wymieszać. Jest o wiele bardziej efektywne w użyciu miksera, a także, jak gotować wiele ręki bardzo trudnej rozwiązania. Aby pracować z bloków musi przez cały czas utrzymać jednakową grubość za pomocą mieszania. Pierwszym krokiem w mieszalniku wlać niewielką ilość wody, a następnie dodanie wszystkich innych elementów. Składniki muszą kolidować rozwiązanie dla około dwóch minut. Ważne jest, aby pamiętać, że zaprawa do bloczków betonowych, a także wszelkie inne materiały budowlane muszą być wykorzystane w ciągu dwóch godzin.

Roztwór piasku i cementu

Wielu programistów tradycyjnie stosowany tej mieszaniny. Bloki, posadzone na tego typu rozwiązania – gwarancja utratą ciepła, nawet jeśli jest mały. Oszczędności na mieszanki klejowej w tym przypadku, jeśli będzie, to nieistotne.

Jeśli chodzi o wytrzymałość, to jest taka sama w każdym przypadku. Przy układaniu betonowych odbywa się na tradycyjnym rozwiązaniu, ściany będą rosły. Kiedy klej jest stosowana, wówczas nie jest potrzebny koszt izolacji.

Jak gotować klej

Pierwszym krokiem w wiadrze wody przelewa się. Potem wylewa się suchą mieszankę. Wszystko to jest konieczne, aby mieszać za pomocą wiertarki. Jest to najlepiej wdrożyć go przy niskich prędkościach.

Procent wody i suchej mieszanki mogą być różne, zależy to od producenta. Klej nie zamarza, to lepiej, aby go w porcjach. Sprawdzić prawidłowość przygotowania mogą być pacą zębatą. Jeżeli mieszanina do bloku murze jest stosowany w bardzo prosty sposób i swobodnie przechodzi pomiędzy zębami i rowków nie łączą się, a następnie, w porządku.

Cechy murowane bloki silikatowe

Produkty te stosuje się do budowy ścian zewnętrznych i przegród o różnej do wypełniania różnych struktur ramek. gazosilikata wytwarzania bardzo wysokiej technologii, materiał ten ma wysokie własności wytrzymałościowe, niski poziom przewodności cieplnej oraz niskiej masie doskonałą przyjazne dla środowiska.

Faza przygotowawcza

Układanie bloczków silikatowych gazu odbywa się głównie od rodzaju taśmy fundacji. Jego głębokość powinna wynosić około 1,8 m. Przed przystąpieniem do układania pierwszej warstwy należy wykonać hydroizolację.

Papy lub inny materiał wstęgowy może być ustalony w konwencjonalny zaprawy cementu i piasku, do wytwarzania których cement i piasek mieszane są w stosunku 1: 3. Dodatkowo, rozwiązanie musi być ułożony na pokrycia dachowego. Następnie można przejść bezpośrednio do pakowania.

Niezbędnym narzędziem do pustaków

Tak więc, należy przygotować wiertarki, wiadra plastikowe, kielnie, poziom budynku i młotka i struga. Nadal potrzebujemy rękę i lepiej elektryczny, piła, plac do znakowania prac, szczotka, zestaw wierteł i zgrzyt.

Popularne metody instalacji

Są dwie metody, które mogą być wykonane z krzemianem pustaków. Pierwsza metoda polega na użyciu konwencjonalnego rozwiązania, drugi, za pomocą kleju. Cena roztworu co najmniej dwa razy niższy niż koszt kleju.

Jednakże, zaprawa cementowo-piaskowa spędził 6 razy większa niż kleju. Grubość spoiny za pomocą roztworu powinna wynosić około 10-20 mm. Może to wywołać „mostki cieplne”, a następnie na rozwój drożdży, pleśni i gromadzenia kondensatu. Dlatego wielu odkryli klejów. Z tego materiału, możliwe jest zmniejszenie grubości szwu, a przez to w znacznym stopniu zmniejsza utratę ciepła.

Grubość warstwy kleju powinna być tylko 2-3 mm, co znacznie zwiększa poziom izolacji termicznej. Jeśli bloki murowane na klej jest wykonywane w okresie zimowym, gdy na rynku można znaleźć środki przeciw zamarzaniu do agentów.

technologia

Jako blok budynek ma regularny kształt, proces nie potrzeba wiele. Ale pierwszym rzędzie powinny być wprowadzane ostrożnie. Mocuje się go w roztworze do maksymalnej powierzchni, na płaszczyźnie poziomej. Aby poprawić przyczepność bloki nawilżać.

Po pierwsze jest tam murowane bloki na rogach, a następnie dostosować je wzdłuż prowadnicy. Po tym układanie pozostałych elementów. Przewodniki dla ścian zewnętrznych jest lepiej zrobić przed rozpoczęciem pracy. Ściany wewnętrzne są umieszczone z boku.

Poniżej warstwy można już układać na kleju. Ponadto, kompozycja jest stosowana na powierzchniach czołowych. Nadmiar kleju nie zostanie skasowana. Musi on zostać usunięty z kielnią. Przejść do następnego rzędu mogą być tylko 2 godziny. W tym czasie, klej musi się zmierzyć, a także występuje skurcz. Kostki są ułożone z przesunięciem do 8 cm. Na przykład następujący zestaw po pierwsze i każde następne musi być przesunięty. Pozwoli to na zwiększenie sztywności konstrukcji. Jeśli chcesz, aby wyrównać jednostkę, można to zrobić za pomocą pałkami. Nieprawidłowości można łatwo usunąć za pomocą pacy. Jeśli chcesz wyciąć jednostki, gazobetonu doskonale użyteczne przy piły.

W tym procesie, co czwarty wiersz powinien być wzmocniony – numer Stroebe i Stroebe na całej długości zestawu zaworu. Ponadto, liczba musi być wypełniona klejem lub zaprawą. Murowane betonowe bloki odbywa się według tej samej technologii. Nie ma żadnych różnic.

Budowa elementów ceramicznych

To urządzenie jest mikroporowata kamień, powierzchnie boczne rowki. Rozmiar jednego elementu jest większa niż tradycyjne cegły, co znacznie skraca czas budowy.

Zalety i wady

Wśród zalet odróżnić wysokiej wydajności ekologicznej kompatybilności i możliwość pracy na własną rękę bez zaproszenia profesjonalistów. Kerambloki mają wysoką wydajność oszczędzania energii na cały okres eksploatacji. Ponadto, materiały te cechują się wysoką wytrzymałością, niepalność.

Wady to wysokie koszty oraz kruchość w procesie transportu. brakuje również wśród profesjonalnych konstruktorów, którzy faktycznie wiedzą, co układanie bloczków ceramicznych.

Prace technologiczne

Przed rozpoczęciem procesu, pierwszym krokiem jest do wykonywania hydroizolacji fundamentów. Mieszaninę nakłada się na całą szerokość ściany i próbować zapobiec powstawaniu pustych przestrzeni. Pierwszy blok jest umieszczony w rogu. Roztwór piaszczysty cementu stosuje się tylko do pierwszej warstwy.

Proces ten jest ułatwiony przez obecność tego materiału budowlanego stawów Paso grzebienia. To pomaga wzmocnić bloki w płaszczyźnie pionowej. Do użytku łącznika gumowego młotka. To narzędzie jest wystarczające, aby wyeliminować wióry i regulować poziom. Jak można zauważyć, pustaków, co może być, nie różni się zbytnio od pracy z cegły. Z wyjątkiem, że materiały używane do produkcji różne.

Jak zbudować dom keramsit

Materiał ten budynek był używany przez ponad pół wieku. Sposób układania ścian domów w tej opony nie jest szczególnie skomplikowany. Radzenia sobie z nim nawet początkujący, ale konieczne jest, aby wziąć pod uwagę funkcje keramzitbetona i są zgodne z technologią.

Skład i rodzaje bloków danych

Materiały wytworzone przez sprasowanie mieszaniny gliny, oraz z piasku, wody i cementu rozszerzony. materiał budowlany jest bezpieczne, przyjazne dla środowiska i idealnie nadaje się do ścian. Bloki porowatego, są lekkie i mają dobre właściwości izolacyjne.

Elementy te mogą różnić się kształtem i rozmiarem – jest w większości przypadków zależy od konkretnego producenta. Produkty przeznaczone na ścianach mogą być pełne, a pusta. Wnęki występować w różnych kształtach i rozmiarach, wszystko zależy od tego w miejscu podania.

Technologia pracy

Murowane bloczki betonowe mogą być wykonywane na różne sposoby. Dobór odpowiedniego zależy od pożądanej grubości, obecność izolacji, typu okładzin ściennych. Tak więc, urządzenie może być zawarte w połowie szerokości jednego elementu z ligacji, szerokości 60 cm z ligacji i porowatości, dwóch ścian. Niezależnie od metody, należy ściśle przestrzegać wszystkich zasad. Cokół część fundamentem powinny być płaskie i hydroizolacji w dwóch blokach.

Proces murowanej danych materiałów budowlanych nie jest znacznie różni się od wszystkich innych. Jest to również pierwszy blok znajduje się na rogu. Bezpośrednio na roztworze materiału wodoodpornego umieszczano o grubości trzech centymetrów. Pozycja urządzenia musi być ściśle kontrolowana przez poziom budowy i wody.

Między blokami na rogach i cięgna są już umieszczone na niej pierwszy wiersz. Proces musi być wykonywane w ścisłej roztworu piasku i cementu. Następnie jest drugi rząd z ligacji i ścisłej kontroli w płaszczyźnie pionowej. Drugie i kolejne rzędy mogą być sadzone w klejach.

Jednocześnie konieczne przeprowadzenie zbrojenia zewnątrz murów i ścian wewnętrznych. Ta procedura jest przeprowadzana dla każdej z trzeciej i czwartej serii. Na ten pasuje kształtek o średnicy 8-10 mm większości. Zdarza się, że zamiast tego można zastosować siatkę. Stack zawór w Stroebe – mogą być przygotowane, czy też zrobili ze szlifierki. Po ułożeniu zbrojenia rowki tnące wypełnionych zaprawą cementową.

wniosek

Która jest wykonywana murowane bloki betonowe z rękami. Jak widać, to naprawdę nie jest takie trudne. Wystarczy obserwować technikę dokładnie przestrzegać wszystkich powyższych zaleceń, a potem wszystko musi odnieść sukces.