114 Shares 3526 views

Drgawki gorączkowe: Pierwsza pomoc

Napady związane z zaburzeniami ruchu oraz nieprawidłowe skurcze mięśni występuje. Rozwijają się w różnych ran i choroby układu nerwowego, gdy wyrażone zatrucia lub zatrucia, może znajdować się na zaburzenia metaboliczne, ale także występować w różnych postaciach, nerwic i schorzeń endokrynologicznych.

W większości przypadków, drgawki i napadowym wrodzonej etiologii neurologicznej (powstają przeciwko patologii mózgu).

Są tonik i klonicznych. Tonik napady rodzaj napięcia włókien mięśniowych przez długi czas. Są bezbolesne, chociaż w niektórych przypadkach może towarzyszyć silny ból, zwłaszcza w niższych skurcze nóg, które występują na tle ich niedokrwienia mięśnia. drgawki toniczne wygląd jest również widoczne w miotonię i epilepsji.

Klonicznych – gwałtowny skurcz mięśni. Występują one w bardzo krótkim okresie czasu i są obserwowane w infekcji mózgu, mogą być objawem dziedzicznego układu nerwowego, występują w epidemicznego zapalenia mózgu i epilepsji po skurcze toniczno.

Warto też wspomnieć, że często drgawki gorączkowe występują u dzieci z wysoką temperaturą ciała, i mogą wskazywać na naruszenia w pracy mózgu. Najczęściej tego typu napadów występuje w infekcjach wirusowych grypy, dusznica bolesna, zapalenie oskrzeli i płuc, gdy temperatura ciała powyżej 38 ° C, ponieważ zaburzenia dopływu krwi z zaburzeniami przemiany materii głowy i występuje, co zwiększa gotowość do mózgu drgawki. Ważną rolę odgrywają predyspozycje genetyczne.

Często drgawki u dziecka występują w pierwszym dniu działania wysokiej temperatury i utraty przytomności wystąpić, stres całego ciała skurcze rąk i nóg. Niektóre dzieci mogą iść do spieniania przy ujściu lub oddawanie moczu pojawiają się nieuzasadnione, chociaż istnieją również przypadki, w których usunięte objawy kliniczne.

Muszę powiedzieć, że drgawki gorączkowe występują tylko raz i rzadko powtarzane w ciągu dnia. Jednocześnie wskazują na wysokie ryzyko zachorowania na padaczkę.

Co zrobić, jeśli dziecko ma drgawki gorączkowe?

• spokój i nie starają się powstrzymać konwulsyjne ruchy;

• Połóż dziecko na płaskiej powierzchni, poduszkę głowy;

• a głową na jednym boku, co zapobiega język i śliny przed wejściem do układu oddechowego;

• Nie próbuj otwierać usta;

• Nie należy robić sztuczne oddychanie i masaż serca.

drgawki gorączkowe znikają same po kilku minutach. Jeśli zajęcie trwa dłużej niż 5 minut, a oddech staje się trudne, należy wezwać karetkę.

W celu uniknięcia tej patologii, w wysokiej temperaturze w dziecka trzeba podawać leki przeciwgorączkowe, takie jak „Paracetamol”. Jeżeli powtarzane lub przedłużone drgawki pokazano podawania leków „diazepam” „Seduxen” „I”. Jeśli istnieje ryzyko napadów na tle wysokiej temperatury odbywa się poprzez przypisanie zapobiegania przeciwdrgawkowe.