93 Shares 5276 views

Jak usunąć klej z ubrania: technik i wskazówek

Każdy człowiek wie, że trzeba pracować z klejem bardzo starannie, ale nie każdy odwraca się do tej reguły. Często z powodu niewygodnej ruchu można dostać dodatkowe „dekoracji” na ubraniach w postaci plam. W tym artykule pokażemy, jak usunąć klej z ubrania.


Jak wyświetlić ślady PVA

Jeśli istnieją plamy na ubraniach PVA kleju, mogą być uzyskane za pomocą prostych środków na rękę, które są dostępne w każdym domu. Najpierw trzeba próbować zmyć biały ślad ciepłą wodą. Jeśli starego plamy, trzeba trochę brudne miejsce piany mydła i delikatnie rozetrzeć za pomocą pędzla, tak aby nie zepsuć strukturę tkaniny. Jeśli coś jest szyte z cienkiego materiału delikatnego, lepiej jest trochę mydła i pocierać plamę lekko.

Istnieją inne metody, takie jak zmyć klej. To może być uzyskane, gdyby wytrzyj obszar z detergentem do naczyń lub octu. plamy również z płynów wyjściowych PVA, które zawierają alkohol. Po obróbce produktów z bibułki, należy zanurzyć się w ciągu dwóch godzin w miednicy z wodą i środkiem czyszczącym. pozycja musi być płukane w zimnej wodzie.

Plamy z kleju „moment”

„Moment” trochę trudniej doprowadzić śladów kleju. Jeżeli zabrudzone tkaniny syntetycznej, w takim przypadku trzeba użyć benzyny rafinowanej lub aceton. Po pierwsze należy przetrzeć wacikiem zamoczonym w miejscu, w miejscu, a następnie dokładnie umyć ubrania.

Dla tych, którzy nie wiedzą, jak się klej z ubrania wykonane z wełny lub jedwabiu, aksamitu, zaleca się używać bardziej oszczędnych środków. Dla takich tkankach można stosować roztwór kwasu cytrynowego. Aby przygotować trzeba 0,5 litra wody, aby rozpuścić łyżkę kwasu cytrynowego, a następnie zanurza się w pojeździe za pomocą gąbki lub wata wkładki do leczenia zanieczyszczone miejsca i prać.

Usuwanie plam z kleju krzemianu

Ślady krzemianu kleju odprowadza sody. Aby to zrobić w misce z ciepłą wodą i dodać kilka łyżek sody oczyszczonej i trochę proszku do prania. W tej cieczy do namaczania odzieży przez co najmniej 2 godziny. Gdy coś jest tak, jak powinno pomoknet, można spróbować pocierając dłonie plam. Jeśli klej jest trudny do usunięcia, można użyć szczotki.

Jest jeszcze inny prosty sposób usunąć klej z ubrania. Najpierw trzeba zmiękczyć plamę z ciepłą wodą, a następnie spróbuj usunąć klej nasączone tępy część noża. zanieczyszczenie pozostałości może czerpać aceton lub benzynę. Metoda ta jest skuteczna w walce ze starymi plamami krzemianu kleju.

Plamy kleju do drewna

Wycofania tego rodzaju zanieczyszczenia, można użyć ciepły roztwór mydlany. Aby to zrobić, moczyć kawałek mydła w wodzie i moczyć w niej ubranie, na którym znajdują się plamy z kleju. Po 4 h, ubranie musi być myte i płukane.

Dość często zdarzają się sytuacje, kiedy plamy pojawiły się na długo, a ludzie zapomnieli o nich w ogóle. Jak usunąć klej z ubrania, jeżeli jest to już nieaktualne? W takich przypadkach, musimy mieć pewność, aby zmiękczyć plamę i oczyścić swój tępy twardy przedmiot. Następnie należy delikatnie myć powierzchnię za pomocą pędzla na ubrania i umyć produkt normalnie.

Plamy z „klejem”

kleje o dużej wytrzymałości, co pozwala na kilka sekund w celu związania praktycznie każdy materiał osadza się plam, które wynikają najtrudniejsze. Takie wspólne kleje jak „Second», «Cyjanopan», «Eurostar» i inni pozostawiają śladów, które są trudne do usunięcia z każdej powierzchni, czy to tkaniny, drewna, a nawet tworzyw sztucznych.

Świeże plamy z „klejem” można spróbować wnieść rozpuszczalnika lub aceton. Ale należy to robić ostrożnie, tak aby nie pozostawia plam na tkaninie. W tym przypadku zaleca się, aby zbadać wpływ rozpuszczalnika na niewidocznym obszarze tkanki. Jeżeli wynik z używania tego narzędzia jest pozytywny, to można bezpiecznie przystąpić do przetwarzania zanieczyszczonego terenu. Po oczyszczeniu jest wymagane płukanie część zwykłej wody. Jak usunąć klej z ubrania, które przychodzi w rozpuszczalniku, reakcja? W takich przypadkach konieczne jest stosowanie roztworu octowego. Szklanka wody dodać 1 łyżkę. l. ocet i dokładnie wymieszać części mokrej z klejem.

Sposób usuwania plam z kozeina

Usuwać plamę takiego pochodzenia może być oczyszczony tylko benzyny, amoniakiem lub gliceryny. Wybór odpowiedniego narzędzia, trzeba mokrym wacikiem i dobrze obsłużyć brudną część produktu. Następnie trzeba oblać to miejsce wykorzystywane narzędzia i pozostawić na pół godziny, tak aby działało jak powinno.

Usuwanie plam z kleju roślinnego

Przed usunięciem takich plam należy usunąć z ubrań klejące zamarzniętej skorupy. Następnie trzeba użyć specjalnego roztworu mix 2.5 Art. l. wody destylowanej, 1. l. alkoholu i 10 g sody amoniakalnej. Do tego roztworu kąpieli wacika i przemyć blot. Następnie przemyć wodą oraz posypać na leczonym obszarze talk. Ten przepis jest odpowiedź na pytanie, jak usunąć klej z ubrania. Na blots narzędzi na bazie roślin radzi sobie dobrze.

Technologia usuwania plam

Przed wycofać klej z ubrania, konieczne jest określenie rodzaju i składu barwionego kleju tkankowego. Dane te są ważne, aby wybrać odpowiednią metodę usuwania plam. Następnie trzeba zastosować trochę gotowe pieniądze na niewłaściwej stronie produktu i pozostawić na kilka minut. Jeśli środki do tego czasu nie uszkodzić tkaninę, dzięki czemu może być stosowany na przedniej części garderoby. Przeprowadzenie takiego testu jest konieczne za każdym razem, aby zapewnić bezpieczeństwo ekspozycji do konkretnej tkanki. Jeśli nie zostanie to zrobione, istnieje ryzyko zepsuć coś zawsze.

Opisaliśmy najbardziej skuteczne i łatwe w użyciu sposoby, aby usunąć klej z ubrania. Jeśli nawet z ich pomocą nie można całkowicie pozbyć się plam, to trzeba szukać specjalistycznych narzędzi.

820 shares 4580 views
Wybór zawieszonym Doniczki
544 shares 8459 views