858 Shares 1519 views

Dlaczego potrzebujemy wejście AUX?

Wiele urządzeń audio (np, radio, stereo, CD / MP3 odtwarzacze, telewizory) posiadają złącze do doprowadzania sygnałów zewnętrznych – wejście AUX. W tym artykule zajmiemy się praktycznym wykorzystaniem gniazda.

AUX wejście liniowe

Amplituda sygnału stosowanego do wejścia Line, zmienia się w zakresie od 0,5 do 1 V. Sygnał ten jest wydawany, wszelkie urządzenia do odtwarzania muzyki, który jest wyposażony w gniazdo wyjściowe linii. Jest to zwykle oznaczone jako AUX OUT. Ten sam poziom sygnału i dostarczane do słuchawek. Dlatego wyjście słuchawkowe może być podłączony do wejścia AUX.

Audio line-in

Zakres wymieniony łącznik jest dość szeroki. Na przykład, jeśli chcesz słuchać muzyki z odtwarzacza MP3 lub telefonu inteligentnego (tablet) poprzez potężne głośniki, zamiast przez słuchawki można podłączyć urządzenie do wejścia AUX centrum muzyczne lub inne podobne urządzenie. Aby podłączyć kabel wymagany adapter. Z jednej strony musi być podłączony typu „Jake” 3.5mm (wtyk słuchawek), a z drugiej strony – parę złączy „tulipan”. Przewód powinien być akustycznie z czterech zewnętrznych plecionki miedzianej. Ten kabel można kupić w sklepie lub zrobić ręce. Jack „Jake” można wyciąć z nieprodukcyjnym lub słuchawki zakupione w Radio Shack. Poprzez zakup złącza, można wybrać swój kształt i wygląd – od najtańszego (tworzywo sztuczne) do najdroższych (pozłacanej metal). Po znalezieniu wszystkich wtyczek i przewodów, można zacząć budować. Czyścimy izolacji na końcach drutu przylutować je do złącza. W „Jake” central kontakt – sygnał, a zewnętrzna – wspólny przewód. W „tulipan”, wszystko jest dokładnie taka sama. Niektóre urządzenia posiadają wyjściowe słuchawki w standardowych „minidzheyk”, w takim przypadku, gdy jest to konieczne do lutowania odpowiedniego złącza. Okablowanie w tym przypadku jest taka sama. Po tym, należy sprawdzić przewód multimetru w trybie „ciągłości”, aby zapewnić prawidłowe połączenie.

Ustawianie wejściem AUX

Tak, że przewód jest gotowy, możemy podłączyć odtwarzacz do systemu stereo. Podłącz kabel do linii AUX-IN i włącz tryb AUX IN urządzenia odtwarzającego. Czy urządzenia cyfrowe odbywa się poprzez menu, natomiast analogowych – za pomocą przełącznika. Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem odtwarzania na odtwarzaczu, należy zmniejszyć głośność w centrum muzycznego lub innego urządzenia grywalna. Ma to zapewnić, że urządzenie nie jest „krzykiem” w pełnym zakresie, jeśli silny sygnał dostarczany do kanału wyjściowego.

wniosek

Według tej zasady może być podłączony do różnych urządzeń (laptopy, netbooki, MP3, DVD-Player, iPod, tabletki, itp) do urządzeń, które zawierają wzmacniacz audio Częstotliwość – stereo, telewizorów, systemów kina domowego, magnetofonów kasetowych, etc … dobre grono zwojów podczas łączenia CD / MP3-player i magnetofon. Ostatnią w erze cyfrowej muzyki są rzadko stosowane, choć często są one znacznie lepsze osiągi. Tak, że to daje nowe życie pęczek technologii analogowej.