857 Shares 7380 views

Telefon bateria eksplozja, dlaczego tak się stało?

Wszyscy jesteśmy na ryzyko, każdy z nas zawiera domu (w kieszeni, w pracy) przenośne bomby zdolne do wyrządzenia poważnych obrażeń lub śmierci. A wszystko to niebezpieczna technologia budowy baterii, który stał się standardem dla całego świata, a nie straszyć społeczeństwo.


Akumulator litowo-jonowy

Dziś wszyscy wykorzystywać wiele różnych urządzeń oraz innowacji technicznych, pracujących w oparciu o bateriach litowo-jonowych. Ten typ baterii elektrycznych, charakteryzuje się innym podobnym energii dla swojej wszechstronności, wysokiej gęstości energii i prostotą w zakresie usług.

Pomimo pozytywnych cech, baterie te są zagrożeniem. Baterie tego typu mogą eksplodować, uszkodzenie lub zniszczenie mienia, a to straszna szkoda przyczyną poważnego uszkodzenia ciała lub nawet doprowadzić do śmierci.

Jednakże, akumulatory litowo-jonowe są szeroko rozpowszechnione w różnych sferach życia ludzkiego. Ten rodzaj źródła energii można znaleźć w samochodach, samolotach, a co najważniejsze, do smartfonów i tabletów, które większość ludzi używa codziennie, na bieżąco. Z grubsza rzecz biorąc, jak wspomniano powyżej, wszystkie współczesne społeczeństwo niesie wybuchowych urządzenia , które mogą być aktywowane w przypadku nadzoru nad nieszczęśliwego wypadku lub w wyniku niedbalstwa producenta.

Możliwe przyczyny eksplozji baterii

Baterie litowe są testowane przez czas i są uważane za stosunkowo bezpieczne, jeśli przestrzegać wszystkich zaleceń producenta, ale jak często ktoś jest zainteresowany przynajmniej w instrukcji? Jakiekolwiek naruszenie może skutkować poważnymi konsekwencjami. Na przykład gwałtowna zmiana temperatury, która jest jednym z najczęstszych powodów, bateria zawodzą. W tym przypadku bateria litowo-jonowa zaczyna wydobywać gaz, bateria jest znacznie pulchną, nieszczelność można wykryć w rzadkich przypadkach. Zarówno objawem jest powodem do natychmiastowego zakończenia stosowania urządzenia, odłącz akumulator i właściwej utylizacji. W uzupełnieniu do zmieniających się warunków termicznych, istnieją pewne inne typowe przyczyny, które doprowadziły do wybuchu baterii, która powinna koncentrować.

Skutki fizyczne i prowizoryczne naprawy

Wszelkie uszkodzenia, zginania lub wstrząs może powodować nadmierne nagrzewanie się baterii, co z pewnością pociągnie za sobą eksplozję. To samo tyczy się kolczykami, które często towarzyszą napraw.

„Jack wszystkich branż”, często uciekają się naprawić wszystko, nie pytając o profesjonalną pomoc. Być może nowe doświadczenie – to nawet zdrowi ludzie rozwijają swoje umiejętności i zaoszczędzić pieniądze, ale jeśli chodzi o baterie litowe, należy zapomnieć o jego „umiejętności”, ponieważ demontować i naprawiać baterie litowo-jonowe nie może być. To samo odnosi się do małego „namiot” znajduje się w centrach handlowych i jest odpowiedzialny za naprawy różnego rodzaju elektroniki.

Nadmiernego rozładowania and Wear

Jakby się może wydawać ironiczne, ale nawet jeśli pozostawić akumulator litowo-jonowy sam, wciąż jest niebezpieczny, ponieważ może on wykorzystać masę krytyczną opłat. Zazwyczaj w takich przypadkach, bateria po prostu załamuje się i przestaje funkcjonować, ale ludzka głupota jest bezgraniczna odwaga. wiele prób odzyskania całkowicie rozładowany akumulator z powrotem do życia odnotowano, po prostu poprzez umieszczenie go w sprawie pobierania opłat (w urządzeniu funkcjonującym lub bez). W tym i w drugim przypadku, akumulator może zwierać, natychmiast ogrzano do temperatury spalania i zapala się.

Podobnie jak stara szafa może się rozpaść w każdej chwili może się przegrzać starą baterię. Jak go używać zużyje, traci objętość, niektóre części są uszkodzone. Przyjdzie czas, i fizyczne zmiany w akumulator należy wymienić.

Skandal z Galaxy Note 7

Najbardziej globalne załamanie akumulator (na rynku telefonii komórkowej) nastąpiło w 2016 roku, wraz z wydaniem smartphone firmy Samsung. Do tej pory termin kult bateria telefonu eksplozja była postrzegana jako rzadki, nieprawdopodobnym wypadku. W lecie 2016 roku, kiedy przez tydzień media poinformowały ponad 35 przypadków, Galaxy Note 7 smartfony wybuchy, wszystko się zmieniło.

7 Uwaga, nawiasem mówiąc, był postrzegany bardzo pozytywnie, urządzenie ma absolutnie wszystko, ale, próbując wyprzedzić rywali, Samsung przeliczył poważnie ramce. Na początku września, oficjalni przedstawiciele koreańskiej firmy powiedział, że wdrożenie kampanii globalnej zwrotu wadliwych gadżetów. Telefony oferowane mają być wymieniane w tym samym modelu, ale podobno nowej partii. Ledwie kilka dni, sytuacja powtarza się z nowym zakresem. Ludzie zaczęli zwracać w Samsung częściej zaczęła palić samochody, zniszczenie mienia, ludzie cierpieli, doznał poważnych poparzeń. W pewnym momencie, Koreańczycy przekazywana przez decydując się zakończyć sprzedaży i telefonicznej montaż.

Przyczyny problemów z Galaxy Note 7

Po ponad sześciu miesięcy, począwszy od stycznia 2017 roku, firma nie daje żadnych wyraźnych uwag na temat incydentu. Wielu analityków i osób zaznajomionych z działalności spółki twierdzą, że inżynierowie nie mogą się rozmnażać wybuch w laboratorium.

Niezależna organizacja jest skłonna uwierzyć, że nastąpi eksplozja ze względu na problem z zasilaniem regulatora. Kompleks (gęsty) konstrukt smartfon zawierający zakrzywiony dotykowy wywołało dwie części akumulator: katodę i anodę, co z kolei doprowadziło do nadmiernego ogrzewania. Bateria litowa jest zawsze dążenie do wzrostu temperatury, to jest normalne, ale producent musiał zająć się tak, że w pewnym momencie, smartfon został pozbawiony pożywienia. Niestety, tak się nie stało. I bez względu na to jak bardzo byli użytkownicy z jego Samsung, eksplozji baterii był ogromny problem dotykający każdego.

Konsekwencje dla firmy

Aby zrozumieć, co okazało takiego zdarzenia dla firmy, wystarczy postawić się w ich buty. Co konsument myśli o produkcie, który nagle stał się pośmiewiskiem i zagrożenie dla życia? Jest prawdopodobne, aby ich unikać. Ale jedno – reputacja, że dziś nie ma jutro, i pojutrze znowu tam, a co innego – prawdziwe fakty. Firma poniosła straty, i dość poważny i namacalne dla mobilnych urządzeń – 22 miliardów dolarów. Telefony odmówiono możliwość zdalnie ładowany aby uniknąć dalszych wybuchów.

W tej chwili, gdy telefon nie jest wykonany, firma bada i możemy tylko mieć nadzieję, że eksplozja baterii Samsung Note 7, będzie służyć jako Koreańczyków lekcji, które pozwoli im silniejsza.

Przypadki eksplozje iPhone

Pomimo swojej szczególnej pozycji na rynku smartfonów i minimalnego poziomu małżeństwa, nawet „jabłko” smartphone może stać się prowizoryczny bomba. Jednym z ostatnich przypadków była eksplozja nowych produktów Apple iPhone smartphone 7, który jest jednym z fanów rzekomo zamówione w Internecie i została już podważona przez gadżetu.

Brak dowodów na temat iPhone samozapalenie nie nastąpiło, a incydent był obwiniany na zwykłych plotkach wzdęcia. Na szczęście właściciele smartfonów prosto z Kalifornii, „iPhone” eksplozja bateria była tylko jednym z kilku spowodowane niewłaściwym użytkowaniem (w tym przypadku nadmiernych oddziaływań fizycznych), nie masowy problem.

Inne zgłaszane przypadki iPhone wybuchów stały się następstwem zwarcia, które nastąpiło w związku z korzystaniem z ładowarką od osoby trzeciej.

Jak uniknąć eksplozji?

Najprostszą rzeczą, jaką możesz zrobić każdego użytkownika, tak to wygląda raz w swoim życiu iw instrukcji, aby dowiedzieć się, jak niebezpieczne baterii w smartfonie, a co wymaga opieki.

Zawsze upewnij się, że są zgodne z regulacją temperatury, nie zostawiaj smartfon w bezpośrednim słońcu zbyt długo. Nie można wyjąć baterię się w smartfonach, gdzie ta opcja nie jest podana przez producenta (jest to gadżet z monolitycznego ciała).

urządzenia posiadające przynajmniej jakąś nazwę, czas przetestowane wolą unikać impulsywny zakup najbardziej „top” nowych produktów.

Główną rzeczą, którą musisz zrozumieć, że wybuch akumulatora litowo jest realne i bardzo niebezpieczne, o ile to możliwe, nie należy pozostawiać gadżety dotyczące opłat bez nadzoru, który wie, w jakim punkcie technologia i nie nadejdzie pożar.

Co będzie dalej?

Teraz pod względem technologii akumulatorów litowo – jest to najtańszy, najbardziej energooszczędne rozwiązanie dla urządzeń przenośnych i innych urządzeń elektronicznych. Naturalnie, ten typ baterii jest nadal priorytetem.

baterie atomowe mogą przyjść wymienić baterię litową. Pomimo nazwy straszny, ten typ baterii jest całkowicie nieszkodliwe dla ludzi, a gadżet pozwoli żyć na jednym ładowaniu kilka razy dłużej, niż jest teraz. Niestety, rozwój w tej dziedzinie jest bardzo powolny postęp w najbliższej przyszłości nie należy czekać. Być może wybuch baterii Samsung Note „7” nie przechodzi na próżno, i uczynić inżynierów pracujących w dziedzinie technologii informatycznych, pospiesz się.