291 Shares 7460 views

Brak obrazu na monitorze: Przyczyny i rozwiązania

Jeśli monitor obraz nagle zniknął, nie spiesz się rozpaczy i udać się do punktu serwisowego lub w rzeczywistości, kupić nowy. W tym artykule będę Państwu kilka wskazówek dla siebie tego rodzaju problemów, i mówić o przyczynach, dla których nie ma obrazu na nim.


Więc zaczynamy: brak obrazu na monitorze, co robić?

 1. Sprawdź sprzęt zasilany. Aby to zrobić, trzeba zobaczyć jest prawidłowo podłączony kabel monitora do źródła zasilania (gniazdo) jest prawidłowo podłączony na prawie każdy model z dowolnego monitora powinna świecić lub migać lampka kontrolna.
 2. Sprawdź, czy kabel jest prawidłowo podłączony do jednostki systemowej. Nie będzie źle, aby odłączyć kabel od złącza na 10-15 sekund i włóż ją ponownie. Naturalnie, ta czynność powinien wykonać w przypadku braku komputera.
 3. W takim przypadku, jeśli nie ma obrazu na monitorze, a po włączeniu jednostki systemowej ze słyszalnym dźwiękiem (co do zasady, jak skrzypienie), najprawdopodobniej, karta zabrakło gniazda. Konieczne jest, aby wyłączyć komputer, zdjąć pokrywę systemu, należy wyjąć kartę graficzną i włożyć ją na miejsce ponownie. Włącz komputer. Gdy usterki VIDEO na ekranie monitora smugi kolorów pojawiają. To nie z powodu braku aktywnego chłodzenia i wentylacji. W przypadku, gdy wyświetlacz jest wygaszony po rozwiązaniu, powrót do ustawień fabrycznych, a następnie włącz jednostkę monitoruje temperatury systemu.

  Jeśli objawy wizualne wskazują, że karta została spalona, powinien zostać zastąpiony przez podobnego elementu.

 4. Po włączeniu komputera słychać tylko pracę wentylatora, a obciążenie systemu nie daje wyraźne dźwięki zaczynają, a następnie uderzył w płytę główną lub PCI-gniazdo. Można spróbować zmienić płytę główną do innego złącza.
 5. Bardzo rzadko, ale nadal problem może leżeć w pamięci.

Dowiedzieć się dokładnie, jakie szczegółowo doprowadziła do tego, że nie ma obrazu na monitorze, można przełączać metodę zmieniania lub zwracając się do innego komputera.

Jest prawie wszystkie przyczyny wewnątrz jednostki systemowej, dla których nie ma obrazu na monitorze.

Ponadto, problem może być następująca:

 • Jeżeli obraz znika w czasie startu systemu, powodem zezwolenia. Rozwiązanie jest proste: aby uruchomić w trybie awaryjnym i zmienić rozdzielczość na niższą.
 • Czasami sytuacja podobna do poprzedniego, wynika z uszkodzenia karty graficznej.
 • Jeśli zainstalujesz wyższa rozdzielczość obrazu jest stracone. Rozwiązaniem jest analogiczna do pkt 5.

Następujące przyczyny i roztwory

 • Brak obrazu na monitorze, jeśli nie jest to długi czas, aby przyjść, chociaż komputer jest uruchomiony. W tym przypadku, to ładuje regularne wygaszacz ekranu. W warunkach stacjonarnych ustawieniach można wyłączyć w ogóle, lub zmienić czas pracy.
 • Jeśli monitor nie jest już oznak życia po czym opiekun do pracy, przyczyna leży w systemie energooszczędnym. Proces ten nazywany jest często „Tryb śpiący” lub „Standby”.
 • Brak obrazu na monitorze, gdy komputer z zasilacza awaryjnego. Najczęściej oznacza to, że po prostu nie jest podłączony do zasilacza prądu. Jeśli nie, spróbuj podłączyć monitor jako bespereboynik i do jednostki systemowej.

Mam nadzieję, że będzie w stanie samodzielnie zidentyfikować i wyeliminować przyczynę, dla której nie ma obrazu na monitorze.