208 Shares 2846 views

Niskie ciśnienie serce: co robić?

Jeśli rano budzisz się, za mało snu, często bóle głowy, zawroty głowy, szczególnie z powodu gwałtownego przejścia z poziomej pozycji do pionu, masz grunt się spod stóp w dusznym pokoju, a potem najprawdopodobniej cię niskociśnieniowa mięśnia sercowego. Co robić? Po pierwsze, należy zakupić urządzenie, które mierzy ciśnienie do „utrzymywania na bieżąco” w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu. Po tym wszystkim, co rodzaj presji ty, zależeć będzie od dalszego leczenia. Takie urządzenia w aptekach jest bardzo dużo, są łatwe w użyciu, a wraz z nimi poradzi sobie nawet laik.

Jeżeli do pomiaru ciśnienia, widać następujące wskaźniki: skurczowego ciśnienia – 90-100 mm Hg, a ciśnienie serca – 50-60 mm, co oznacza, że masz – niskie ciśnienie krwi. Teraz musimy znaleźć przyczynę tego niskiego ciśnienia. Zdarza się, że u zdrowych ludzi są okresy niskiego ciśnienia. Dzieje się to podczas przyjmowania niektórych leków, które mają skutki uboczne, takie jak przejściowy spadek ciśnienia lub ze względu na pobyt w stałym, wysokim tle szumu elektromagnetycznego, a tylko fizycznego zmęczenia. Ale jeśli powyższe objawy obserwuje się stale, wtedy mówimy o patologicznych niedociśnienie, która jest chorobą przewlekłą.

Ciśnienie powietrza – nadciśnienie – wiemy wszystko lub prawie wszystko, ale niskie ciśnienie serca – niedociśnienie – jest wciąż słabo poznane. W hipotensyjne naczynia żylne zostały zmniejszone napięcie, krążenie krwi spowalnia, a jednocześnie w wyniku upadku ton całego organizmu. Jest coś podobnego do śpiączki. Zazwyczaj taki stan przez człowieka lekko. Filiżanka mocnej kawy lub 50 gramów koniaku – takich leków z ofertą niedociśnienie ortostatyczne otaczających cierpiącej osoby. Ale jeśli masz przewlekłą niskie ciśnienie serca, co robić – należy poinformować lekarza, ponieważ niedociśnienie jest czasem jedynym objawem choroby utajonej. Może to być endokrynologiczne zakłóceń (cukrzyca, na przykład), hormonów, choroby zakaźne, zaburzenia krążenia i może zagrażać objawy, takie jak niewydolność serca. Im wcześniej choroba zostanie wykryta, tym lepiej dla ciebie.

Ale istnieją okresy życia, takich jak młodzież, a zwłaszcza dziewczęta, często gdy jest niskie ciśnienie serce. Co robić w takich przypadkach? Nic specjalnego. Tutaj po prostu pomóc tradycyjną filiżankę mocnej kawy lub 50 gramów koniaku. Powinno być również bardziej prawdopodobne na spacerze w lesie, na polach, nad jeziorem, dużo chodzenia, robi ćwiczenia fizyczne. Wraz z wiekiem, ciśnienie jest zwykle wzrasta, a problem młodzieży minie sama. W szczupłych kobiet, niskie ciśnienie może być utrzymywana przez długi czas.

W czasie ciąży, jedna na trzy kobiety są okresy niskiego ciśnienia serca. Wtedy nie tylko głowa jest włączony, ale są bóle stawów, kołatanie serca, bezsenność. W tym przypadku, nie ma mowy, aby pozwolić rzeczy dryfować – po upadku z zawrotami głowy może spowodować ogromne szkody dla płodu. Dodatkowo, spadek ciśnienia może być w takich przypadkach, objawy niewydolności łożyska, które mogą doprowadzić do wcześniejszego zakończenia ciąży, przedwczesne pęknięcie błon płodowych, a krwawienia macicy. Jeśli kobieta w ciąży jest niskie ciśnienie serca, co robić powinien powiedzieć położnik.

Jeśli jest często niskie ciśnienie trzeba, pomoże to proste, ale regularne ćwiczenia. Pozycją wyjściową wszystkich ćwiczeń – leżąc na plecach. Podnoszenia i opuszczania nogi wyciągnięte, trzymając je na chwilę w pozycji podniesionej. Symulować „rower” i „nożyce” ręce i nogi. Delikatnie podnieś ręce do góry, a potem nagle „drop” im. Pociągnąć kolana do żołądka, klamra swoje ręce, a następnie spróbuj otworzyć klamrami rękami kolana. To proste ćwiczenie, zwłaszcza w pierwszej połowie siedzący tryb pracy, zwiększyć wydajność i daje radość.