900 Shares 5090 views

Krwawienie Leczenie chorób

Krwawienie z macicy – dość poważnych patologii, który może być określony za pomocą różnych powodów, anemia i wywołania lub zaburzenia krzepnięcia krwi. Krwawienie obserwowano w leczeniu chorób ginekologicznych, patologii ciąży lub jako powikłanie po porodzie, z urazami, naruszenia krwi. Powodem tego może być brak równowagi między funkcjonowania podwzgórza, przysadki mózgowej i jajników. Korzystne czynniki obejmują zmęczenie hipowitaminozę nieprawidłowe działanie tarczycy lub nadnercza. Młodzieńcze krwawienia z macicy może być wywołane przez choroby zakaźne.

Tradycyjne leczenie krwawienia macicy

Leczenie odbywa się w 2 etapach: najpierw zatrzymać odprowadzanie krwi z macicy, a następnie przeprowadzenia działań mających na celu zapobieganie ponownego krwawienia i regulacji cyklu miesiączkowego. Z tym powikłania przybyciem lekarza na brzuchu należy umieścić worek z lodem i umieścić pacjenta na płaskiej poziomej powierzchni. Kiedy krwawienie macicy, leczenie obejmuje zatrzymania krwawienia, co jest przeprowadzane, biorąc pod uwagę ogólny stan zdrowia pacjenta oraz wielkość utraty krwi. Na przykład, u pacjentów z umiarkowanymi anemizatsiya i nie ma dowodów na rozrost błony śluzowej macicy, wydać tylko terapię objawową.

Zatrzymać krwawienie z macicy

Polega ona na stosowanie leków wywołujących skurcze macicy (na przykład „oksytocyny”) i hemostatyczne oznacza ( „Dicynonum” „Vikasol” „Ascorutin” i „kwas aminokapronowy”). Jeśli krwawienie obserwowano znaczące macicy, leczenie należy brać pod uwagę poziom hemoglobiny. Jeżeli jest ona mniejsza niż 70 g / l prowadzi się transfuzję czerwonych ciałek krwi. Dla maksymalnego efektu, w połączeniu z technikami farmakologiczne fizykoterapii, które zapewniają oddziaływania modulowane sinusoidalne prądy, a także zastosowanie akupunktury i elektroakupunktury. Aby zapobiec ponownemu krwawienie prowadzenia kursów terapii witaminy i wprowadzanie małych dawek syntetycznych progestyn i progestageny (stosowanie „Novinet” leki „Logist”, „Silest”, „Djufaston” lub „Norkolut”).

krwawienia z macicy: leczenie chirurgicznie

Jeśli zdiagnozowano masywnego krwawienia z macicy, co prowadzi do gwałtownego anemizatsii i hipowolemii, pokazano oddzielny łyżeczkowanie diagnostyczną, która jest prowadzona pod nadzorem histeroskopii. Należy pamiętać, że w przypadku naruszenia krzepnięcia krwi operacyjnym leczeniu krwawienia macicy nie ma zastosowania. Ta metoda leczenia jest zwykle stosowany w leczeniu kobiet po menopauzie. Gdy nie jest krwawienie podczas menopauzy, leczenie powinno być podawany przez lekarza. Patologia ta odpowiada na leczenie, jeżeli zeskrobywania połączeniu z leczenia hormonalnego. U młodzieży i pacjentów w wieku rozrodczym, które jeszcze nie rodziły, łyżeczkowanie diagnostyczne wykonywane ze względów zdrowotnych.

Leczenie ludowa krwawienia macicy

rośliny lecznicze krwawienie często wykorzystują pokrzywy, krwawnika, knotweed i Kalina cedru, wodnym pieprzu. Z reguły wziąć wywar lub nalewki, które wymagają precyzyjnego dozowania. W przypadku wystąpienia krwawienia z macicy, leczenie należy przeprowadzić natychmiast. Należy pamiętać, że masywna utrata krwi może zagrażać życiu, więc środki autoterapii ludowe niedopuszczalne.