571 Shares 9568 views

Phlox Pomarańczowy Perfection: sadzenie, pielęgnacja, opis i opinie

Phlox Pomarańczowy Perfection (paniculata) – niskie ozdobnych roślin ogrodowych z jasnymi kwiatami, generatorów kwiatostan tłuszczowych. Doskonałe do dekoracji lub kwiat w ogrodzie szklarni. Tłumaczenie z „bratek” greckiego oznacza „ogień”.


Phlox mało wymagające rośliny: nie boi się złej pogody, łatwe do tolerowania susza, zimno reagują ze stanowczością. Okres kwitnienia rozpoczyna się w zależności od regionu, w lipcu-sierpniu na początku października. Kwiaty są „spalanie” kolor czerwony z pomarańczowymi refleksami.

Optymalne warunki dla rozwoju i kwitnienia Floks

10 Po tych zasad, będzie wzrastać w ich klombu jasny dekoracyjny kwiat, który będzie ją ozdobić i daje przyjemny kwiatowy aromat.

Zalecenia dotyczące pielęgnacji i uprawy floks Orange:

 1. Posadzone floks pomarańczowy Perfection w dobrze oświetlonych miejscach lub w miejscach o półcieniu od budynków, drzew, ogrodzenia.
 2. Zapewnienie dostępu do zakładu dobry ciepło i światło.
 3. Zaangażowany w tworzenie krzaki, odcinając wyblakłe kwiat klastrów i gnijących liści.
 4. Zapewniają stały przepływ wody do systemu korzeniowego roślin.
 5. Nie zapomnij o użyźniania gleby w donicy umieszcza mieszaninę torfu lub próchnicy.
 6. Mulczowej gleby wokół studni z dodatkiem torfu lub próchnicy.
 7. Nie zapominaj o profilaktyce i ochronie bratek przed chorobami i szkodnikami.
 8. Nie sadzić kwiaty na terenie mocno ogorzały.
 9. Luźna gleba na bieżąco.
 10. Repot roślinę co najmniej raz na 5 lat.

Ogrodnicy, że Phlox pomarańczowej Perfection (i innych wiechowaty), mało wymagająca do gleby. Może rosnąć bezpiecznie i w trudnych warunkach, na przykład w piaskach. Tylko za to, co jest niezbędne w celu monitorowania, – poziom wilgotności gleby. System korzeniowy powinien dostać wystarczająco dużo wilgoci.

Jest to najlepiej czuje floks na glinie, nawożone obornikiem lub humus. W przypadku lądowania w ciężkich glebach gliniastych poluzowane glebę w klombie, zmieszanie go z piasku.

Jak pomnożyć Floks?

Proces produkcyjny jest wegetatywnie. W każdej porze roku z wyjątkiem zimy, można odciąć łodygę i umieszczenie go w darni, spróbuj kiełkować, a następnie zasadzić Phlox Pomarańczowy Perfection na stałym miejscu.

Lądowanie w otwartym terenie rozpocząć w okresie od końca maja do początku lipca.

Jest łatwiejszy sposób, aby uzyskać materiał do sadzenia. Pamiętaj, że floks wymagają regularnej przeszczep, a pomarańczowy paniculata nie jest wyjątkiem.

Po transplantacji tuleje dzielić równomiernie, pozostawiając wystarczającą liczbę wypustek głównych dla każdego przypadku oddzielnie uformowane. Podobnie osadzony płomyk i wiosną i jesienią. Wymagane gleby nawilżają i dodać do niej nawozów, biorąc pod uwagę cechy rośliny.

Phlox Przygotowanie do zimy

Od początku sezonu zimowego bratek dokładnie przygotować: odcięte i usuwane pędów. Odbywa się to w celu owady i inne szkodniki nie mogą zimować w nich.

Krzewy floks spud używając kompostu lub konwencjonalne kiełki gleby – port. Czasami użycie suchopowietrznej klasycznej metody.

Chociaż Phlox Pomarańczowy Doskonałość nie jest tak wybredny do warunków uprawy, ale w ostrej zimy z mało śniegu, nawet zabezpieczony przed zimnem rośliny mogą umrzeć.

Co jest złe dla bratek i jak się chronić

Choroba, zakażenie i drobne szkodniki – to wszystko, co trzeba uważać, rosnące w kwietnik na Phlox paniculata.

Głównym wrogiem roślin – mączniaka, zwłaszcza gdy lato było gorące i deszcz. Stale przetwarzania Floks wiechowaty pomarańczowe fungicydy doskonałości może poradzić sobie z pasożyta.

Kwiaty najczęściej wpływają na choroby wirusowe, grzybicze i pochodzenia mykoplazmy. Choroby przyjść na łóżku z zakupem pędów, więc nowo nabyte kiełków trzeba stworzyć warunki kwarantanny: sadzone w klombie, a oddzielny monitorować ich stan.

Z popularnych metod zwalczania mączniaka jest uważany za najbardziej skuteczne leczenie surowicy. Phlox Pomarańczowy Perfection (opinie ogrodnicy potwierdzić), dobrze tolerowane leczenie: wykorzystanie funduszy w trzech etapach pozwala całkowicie pozbyć się choroby.

Po pracy z kwiatami spędzić co najmniej minimalne narzędzia i naczynia dezynfekcja, z jaką traktował kwiaty w kwietnik. Oni chusteczki zwilżonej alkoholem lub specjalną ściereczką dizrastvore lub zalać wrzątkiem.

Inną częstą chorobą, która jest podatna floks – pestrolepestnost. Najczęściej cierpią kwiaty w czasie kwitnienia roślin: na płatkach poyavlyutsya małe purpurowe plamy. Wirus ma procesów wymiany roślinnych przez ich łamanie, więc zmieniając kolor płatków.

chorób wirusowych, które dotykają Floks

Dla wielu najazdów obejmują:

 1. Pogremkovost – śmierć liści roślin, spowodowane przez wirusa kręcone pasm tytoniu.
 2. wirus mozaiki ogórka – curliness liści, co prowadzi do zahamowania wzrostu roślin, kruchych liściach i łodygach.
 3. Miejsca w pierścieniu, który przejawia się w postaci białych plam. Przyczyną porażki z roślin – annulation wirus czarnych pomidorów.

Pamiętaj, że wirus nie może zostać wyleczony z choroby. Dotknięte kwiaty muszą być usunięte i zniszczone natychmiast, w przeciwnym razie może zostać zainfekowany i inne kwiaty rosnące w klombu.

Powyższe choroby mikro-wynikać z uszkodzenia bratek organizmów chorobotwórczych. Główne systemy choroby obejmują:

 • krzewy karłowatości;
 • Jednolite zmiany związane w ulotkach, pędy i pąki;
 • chloroza;
 • zmienić kolor kwiatów i kolor płytek formujących.

Jeśli przyjrzeć się bliżej odnosi się do koloru, to łatwo uniknąć większości potencjalnych problemów.

Charakterystyka odmian Pomarańczowy Perfection

Niesamowite piękno floks mogą być przeszczepione na każdym etapie cyklu życia produktu, nawet w okresie kwitnienia, co nie jest typowe dla innych zwierząt. Ogrodnicy, że przeszczepione je w barwach jesieni na początku następnego sezonu, ze względu na żywiołowy kolor, który od dawna ucztę dla oczu.

Rozpowszechniona wśród ogrodników Phlox paniculata Pomarańczowy doskonałości. opinie klientów podkreślić dostępność nasion kwiatowych: można go kupić nawet w małej kwiaciarni lub mini-przedszkola.

Mówiąc o pielęgnacji kwiatów, warto zauważyć, mało wymagające rośliny. Skraca to czas, fizyczne i materialne koszty poniesione podczas opieki nad innymi rodzajami kwiatów.

Phlox zapewniając komfortowe środowisko dla rozwoju, będzie za kilka miesięcy będą mogli podziwiać roślina kwitnąca, dekorowanie Twój ogród nie tylko widoki, ale również zapach kwitnących pąków.

Korzystanie Floks jako podstawa do ogrodu lub oddzielnej kompozycji krajobrazu, można łatwo uzupełnić kwietnik inne rośliny, ponieważ floks jest całkiem zgodny z ich krewnych.

Czy wiesz, co to naprawdę znaczy Pomarańczowy Perfection? "Orange" – pomarańczowy, słoneczny; "Perfection" – bez skazy, piękne. I ta kombinacja słów nie może być z powodzeniem ukazuje piękno kwiatów Phlox pomarańczowej doskonałości, których ujawnienie mamy przygotowaną specjalnie dla Ciebie.

Trochę wysiłku, ale maksymalna miłość do roślin, można uzyskać estetycznie zaprojektowane kwiat łóżko, ogród kwiatowy lub oryginalną kompozycję krajobrazu kwiatów Phlox paniculata.