223 Shares 9751 views

Świątynia Xenia Petersburga w Beskudnikovo dziś i jutro

Wiosną 2014 roku został wzniesiony wśród nowych domów wielokondygnacyjnych czcić krzyż jako znak, że będzie stać w tym miejscu, ku uciesze mieszkańców, świątynia Xenia Petersburga w Beskudnikovo. Grunt ufundowany przez władze w Moskwie zidentyfikowali „Program-200” (dwieście nowych kościołów w mieście dla mieszkańców w odległości spaceru). W lecie zaczęliśmy budowę tymczasowej kaplicy świątyni-drewna i pracuje niestrudzenie, z Bożą pomocą, zakończono ją jesienią. 25 października został wyświęcony, a po uroczystej Liturgii, nowa parafia zaczęła żyć ich życiem.


Temple-kaplica Xenia Petersburgu

Nowa nowoczesna dzielnica, który został zbudowany na miejscu pięciokondygnacyjny „Chruszczow”, ludzie uwagę na mały kościół, który został rektorem archiprezbiter Orest Orshak. Natychmiast zaczął trzymać usług i obrzędy sakramentu. Parafianie, którzy przyszli, aby kochać swoją małą świątynię Xenia Petersburga w Beskudnikovo, odwiedzić go w czasie wakacji i codziennego życia, korzystają z okazji, aby się modlić, aby przejść do domu Bożego, poznać nowych przyjaciół, znaleźć tutaj uwagi i opieki.

Wyższe duchowieństwo, zwiedzanie świątyni posiada usługi, spotyka się ze zwykłymi ludźmi. Władze w Moskwie też nie ominęły jego uwagę. Ministrowie kościelne sąsiednich parafii – są tu częstymi gośćmi. Świątynia ma wielu przyjaciół. деревянной колокольне, построенной рядом, в марте 2015 года раздались колокольные звоны. Świat ucieszył kiedy drewniana wieża, zbudowana obok siebie, w marcu 2015 roku usłyszał dzwonek dzwoni. Małe Zespół pięciu dzwony, odlane w pracowni Moskwa, starannie dobrane dla eufonii.

Dzisiaj świątynia żył aktywnego życia. Oto planowane usługa działa szkołę niedzielną dla dzieci, otwartej klasie malarstwa ikonowego, klub młodzieżowy organizowany pomocy społecznej dla potrzebujących, popełnił pielgrzymek i wiele więcej.

Żywot błogosławionej Xenia

XVIII века в Петербурге, внезапно осталась двадцатишестилетней вдовой. Zamożnych kobieta, która mieszkała w połowie XVIII wieku w Petersburgu, nagle opuścił wdową dwadzieścia sześć. Pierwsza śmierć ukochanego męża bez pokuty i sakrament jest tak zaszokował Xenia, ona, z perspektywy rodziny, zaczął robić „crazy” zachowanie. Rozdaj ubogim ludziom wszelką własność, w tym jego domu, ona poświęciła swoje życie mężowi zamalivaniyu grzechów, których nie miał otmolit, wybierając dla tej dziwnej metody dla innych.

Jestem pewien, że jej mąż żyje, udała się do jego ubrania, odpowiedział tylko jego imię, i modlił się i modlił się. Mieszkańcy najpierw zawiózł go, ale potem przyzwyczaiłem się do świętego głupca w kościele apostoła Mateusza. Nie robi nic złego, a ona zwróciła się do Pana o nich i rozdawał pieniądze na inne słabe. Z biegiem czasu, ludzie zauważyli, że prigrevshy i paszy Xenia otrzymał od Boga stokrotny. Wszystko szło w górę, chorzy krewni odzyskane, sprawy serca do poprawy.

Kiedy kościół został zamknięty na noc, Xenia poszedł się modlić w tej dziedzinie. Stojąc w zimie na kolana i oferując modły do Boga, znalazła dar jasnowidzenia, który hojnie dzielił z innymi. Błogosławiony Xenia kochał ludzi, pomagając im, niż to może nic nie pytając dla siebie. Ludzie uwierzyli jej, poprosił o pomoc, prosząc o wstawiennictwo. Wiele dobrych rzeczy opisane w jej życie. Między innymi – anonimowa pomoc w nocy budowniczowie kościoła na cmentarzu smoleńskiej w Petersburgu, gdzie został pochowany, który zmarł w '71. Już jest jeden kościół i zniszczony kaplicy, ustawiony w pamięci Xenia, a ludzie zbudowany nowy, ciągle iść do grobu z prośbą o pomoc.

Świątynia Xenia Petersburga w Beskudnikovo przyszłości

Okolica mieszkańcy są dumni ze swojego tymczasowego drewnianego kościoła, ponieważ w Moskwie one zbudowane na cześć świętego, tylko dwa. Wierzą, że byłoby w tym miejscu była wielka kamienna świątynia Xenia Petersburga w Beskudnikovo. Nie bez powodu. W lutym 2016 roku na spotkaniu w katedrze Chrystusa Zbawiciela, stwierdzono o rozpoczęciu prac nad projektem nowego kościoła w Beskudnikovo.

„W świątyni zwieńczony złotą głowę, ceglane ściany są białe. W niszach zainstalować mozaiki ikony …. "

Zbierając datki dla prac projektowych, parafianie uważają, że w niedalekiej przyszłości, obok swoich pięknych domów rosną nowe duża świątynia Xenia Petersburga w Beskudnikovo. Jak dostać się z centrum na kierunkach Beskudnikovskogo, d. 4, posiadanie 4? To bardzo proste: od stacji metra „Petrovo Razumovskaya” autobusem 149 lub 677, aby zatrzymać „supermarket”.