392 Shares 1393 views

Miasto Zbawiciel Klepiki. Atrakcje regionu Riazań

Ancient rosyjski miasto Zbawiciel Klepiki i atrakcji, które będziemy rozważać w artykule, wzmiankowana po raz pierwszy w kronikach w połowie XVII wieku. Co ciekawe interpretować nazwę. „Klepiki” Naukowcy uważają ten nóż do krojenia ryb. A słowo „zbawienie” został dołączony do nazwy po wybudowaniu kościoła Przemienienia w XIX wieku. Niektóre legendy ludowe twierdzą, że kościół został zbudowany jako oznaka rabusiów żal przestępstw. Inne legendy mówią, że świątynia została zbudowana przez lokalnych kupców do cudownego wybawienia od prześladowań rabusiów. Od czasów starożytnych, jeden z głównych gałęzi przemysłu mieszkańców było rybołówstwo. Nic dziwnego, że ryby razem z krzyżem i wtapianie przedstawionym na herbem miasta.


Prowincjonalnym miasteczkiem Spas-Klepiki (Riazań regionu) z populacji mniej niż sześć tysięcy nie ma wysokich budynków. Są to głównie jedno- i dwupiętrowe domki. Niektóre budynki są dobrze zachowane, inne mają bardzo zadbany wygląd.

Jesienin Muzeum

Spas-Klepiki – kolebką utalentowanego rosyjskiego poety Sergeya Esenina. Dlatego też główną atrakcją obywateli wierzy geniusz rosyjskiego muzeum poezji.

Znajduje się on w dawnym kościele nauczycielami szkół. Ta skromna dwukondygnacyjny budynek z blaszanym dachem, ogrodzony shortie ażurowy ceglany mur, drewniany Ażurowe niski Gates. Taka była szkoła, w której uczył SA Jesienin. Tutaj można usłyszeć wiele o ludziach w taki czy inny sposób związanych z młodości poety, nauczyciele, zobacz biurko, za którym zasiadał, artykuły gospodarstwa domowego typową dla epoki.

Innym muzeum poświęcone geniusza poezji rosyjskiej, znajduje się w miejscowości Konstantinovo. Podróżni twierdzą, że powinien to być pierwszy odwiedzić, bo tu Jesienin urodził się i spędził dzieciństwo.

Również Zbawiciel Klepiki, na ulicy, popiersie Sergeyu Eseninu. Iw mieście ma niezwykłą rzeźbę gipsową z dziewczyną, która jest karmienie z brodawki dwa młode.

„Zamek Las”

Co może być interesujące zobaczyć, odwiedzając Kościół Zbawiciela Klepiki? Muzeum Architektury Drewnianej „Las zamek”. On jest bardzo młody, założony zaledwie 10 lat temu. Eksponaty w nim po prostu wyjątkowy.

Jest to różne figurki zwierząt i postaci z bajek z drewna. Niektóre z nich są malowane, niektóre nie, że w tym i w innym przypadku, nadaje produktowi szczególny urok. Skrzynie ze wspaniałymi rzeźbami i zegarów stołowych również można zobaczyć tutaj. Zwłaszcza Sam budynek muzeum jest już fantastyczny wieża, ozdobne rzeźby w drewnie.

kursy w zakresie przetwórstwa drewna dekoracyjnego również funkcjonować tutaj.

jezioro

Co jeszcze można zobaczyć na przyjście Zbawiciela Klepiki? atrakcje miasta są naprawdę interesujące. Co najbardziej zdumiewa i zachwyca kolebką Esenina, to niezrównany naturalny piękna, cudowna sceneria. Nic dziwnego, że piękno krawędzi poświęcony jego literackie dzieła słynnego pisarza Konstantin Paustovsky. To właśnie tutaj „Meshchersky” park narodowy. Duma z niej są zasoby wodne. Ta dolina rzeki Pra, wiele dużych i małych jezior, bagien. Niepowtarzalny krajobraz parku dołączonym do słynnego Great Lakes Klepikovsky. Są one połączone ze sobą kanałami i wydawał się zagubiony wśród lasów. Lustro jeziora, z piaszczystymi plażami, otoczone potężnymi drzewami, to duma Rosji.

Jest to jeden z najbardziej dziewiczych obszarów środowiskowych. Specjalna urody słynie White Lake (Zbawiciela Klepiki, Riazań regionu). Ponadto, jest to idealne miejsce dla wędkarzy, bo tam mieszka wiele gatunków ryb słodkowodnych. pochodzenie jezioro krasowe, bardzo głęboko. W niektórych miejscach, do 100 metrów. Największe, oczywiście, jest wielkim jeziorze (Zbawiciel Klepiki) z dużą ilością różnych gatunków flory i fauny. Posiada osiem bardzo malowniczych wysp.

Zbawiciel Klepiki: atrakcje

Oprócz wspaniałej przyrody, zabytków archeologicznych znajdują się w parku. To Deulino cmentarz i miasto Bale. Nawet turyści mogą podziwiać dobrze zachowane kościoły zbudowane w XIX – początku XX wieku. Teraz są częścią Parku Narodowego. Pracownicy parku opracowali szereg szlaków turystycznych. Zainteresowani mogą wybrać trasę nie tylko w tej sprawie, ale również metodą transportu: pieszo, samochodem lub wody. Dodatkowo, dla wygody turystów stworzył kilka kempingów, gdzie goście mogą zrelaksować się w przyrodzie i umieścić namiot. Oferuje on tych, którzy lubią komfortowe wakacje, wiele ośrodków turystycznych i ośrodków. Na przykład, "Sergeevo", "Meschera", "Polushkino" i inne. W parku znajduje się źródło uzdrowienia.

Atrakcje regionu Riazań

Zdumiewająca historia życiodajnej Trójcy w Tumie. Podobnie jak w przypadku ogromnej liczby kościołów, został zamknięty w czasach sowieckich. Ale został zwrócony wiernym w 1945 roku. Kościół pochodzi z połowy XIX wieku. Styl architektoniczny świątyni głównie klasycyzmu, z bogatym wystrojem ścian i okien. Wielopoziomowego iglica wieży – około osiemdziesiąt metrów. Wnętrze świątyni jest bardzo bogaty. Jest dziełem włoskich artystów, a także stare obrazy, ikony i freski, wykonane z szkicach wybitnych rosyjskich twórców ubiegłego stulecia.

Można zobaczyć przy wejściu do Tumu kultu krzyża. Powstał niedawno, ale sto lat temu, te krzyże nie były rzadkością przy wjeździe do miasta. Pojawiły się one przed zmęczony podróżnik jako symbol tego, że on bezpiecznie dotarły do miejsca przeznaczenia i mogą chwalić Boga za nim.

Wioska Ilyino atrakcję można zobaczyć małą zadziwiająco piękny kościół Matki Bożej „Smolenskaya”, wybudowany w 1838 roku. Drewniany budynek z blaszanym dachem i kopułami. Charakter konstrukcji można powiedzieć, że jest on zdominowany przez prostotą i godnością.

Będąc w Zbawiciela Klepiki, należy odwiedzić wioskę Ushmor że jest w pobliżu. Jest podzielony bardzo dobrze utrzymany kompleks parkowy. Pearl to piękny okrągły rotunda otoczony zgrabnych trawniki i piękne klomby. Jest to miejsce, do sesji zdjęciowych nowożeńców. I nie na próżno. Ta renomowana zaspokoi najbardziej wyrafinowane estetyczne.

Samoloty L-29, oraz Muzeum kolejki wąskotorowej

Zbawiciel Klepiki pobliżu starego budynku domów jest niezwykły pomnik samolot. Został on wzniesiony na cześć 50-lecia Zwycięstwa. Na cokole jest szkolenie czechosłowacki samolot L-29.

Nie daleko od Zbawiciela Klepikov jest prawdopodobnie jednym z ostatnich w kraju kolejką wąskotorową. Depot w miejscowości Bolon – tylko działając muzeum transportu zagrożonego gatunku. W pociągu stacja „Tumski” oparty Muzeum wąskim sprzętu pomiarowego. Turyści będą mogli zobaczyć na własne oczy pługi odśnieżne, antyczne pasażerskich i towarowych wagonach, płaskie samochodów, które nie są już używane w nowoczesnych kolei. Wszystkie te nowości są już zapomniane i zachowane tylko w tym muzeum.

widok turystów

Opinii na temat tego starożytnego miasta jest bardzo niejednoznaczny. Niektórzy uważają go Zagrożonych nieco zaniedbane, co powoduje bolesne uczucia. Inni podziwiali gościnność i ciepło z lokalnych mieszkańców, nazywając je bardzo szczerych ludzi. Zarówno turyści, zjednoczeni w jednej rzeczy: to jest przerażający stan dróg i oszałamiające piękno przyrody.

Gdzie się zatrzymać i zjeść?

W samym mieście warto się zatrzymać „Va-Bank” w kompleksie hotelowym. Jak dla lokali gastronomicznych, jest bardzo wysoko oceniane przez turystów restauracji „Hemingway”. Niektórzy uważają, że jego jedzenie i obsługa poziom jest znacznie wyższy niż w niektórych z restauracji w stolicy.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, co jest interesujące Spas-Klepiki miasta. Zabytki warte zobaczenia swoich turystów. Miłego pobytu w tym miasteczku.