161 Shares 7924 views

Rodzaje karnisze do zasłon: wersjach naściennych. zdjęcie

remont mieszkania dla niektórych to czysta przyjemność i ważnym krokiem w kierunku poprawy funkcjonalności swojego domu, a dla drugiej naprawy – prawdziwa tortura. To jest tak trudne do obliczenia wszystko, aby kupić niezbędne materiały, należy rozważyć każdy szczegół. I wreszcie, gdy naprawa dobiegła końca, wciąż myśląc o tym, jak uczynić swój dom przytulny i wygodny. Więc dlaczego nie zacząć dość istotne dla urządzenia na rzecz pokoju? Mianowicie, od okapu na zasłony, które choć ledwo widoczne, są podstawą do dekoracji okien, a następnie cały pokój.


Dzięki nieskomplikowanej klasyfikacji można łatwo dowiedzieć się, jakie są rodzaje karnisze do firanek. Opis zdjęcia, które zostaną przedstawione tutaj, tylko pomóc w wyborze najlepszej opcji, jako przykłady będzie naprawdę dużo.

Ogólne gzymsy klasyfikacyjne

Wszystkie szyny są podzielone na kilka grup według określonych kryteriów: na złącznych stosowanych akcesoriów i oczywiście na „szkieletu”, czyli przez strukturę okapu. Aby wybrać najlepsze okap każdego elementu, wystarczy uważnie spojrzeć na różnice i podobieństwa, analiza odmian karnisze do zasłon. Zdjęcia zebrane tutaj wykazać pewne modele, które mogą stać się unikalnym dodatkiem do wnętrza domu.

Rodzaje okapu według metody zamocowania

W ten sposób typy prętów zasłaniania zasłony: ściana (Fotografia pokazuje różnicę z opisem) i strop. W naszych czasach, jesteśmy równie popularny obie opcje, najważniejsze – aby wybrać ten, który najlepiej pasuje do wnętrza pomieszczenia. Dodatkowo, każda forma gzymsy zawiera jeszcze wiele podgatunków, a jeśli zważyć korzyści z każdego można znaleźć naprawdę dobrą opcją.

gzymsy ścian

Takiej, która zakłada istnienie dość wysokim sufitem, a więc duża odległość między górnej części otworu okiennego i linia sufitu. Nie jest zaskakujące, że ten typ karniszy jest najczęstszą. Jest on powszechnie nadaje się do każdego pomieszczenia, a będzie niezbędna, jeśli dom ma sufity. W tym przypadku, listwy ścienne są znacznie łatwiejsze do mocowania sufitu, a czas montażu znacznie ograniczone.

Karnisze sufitowe

Zyskuje popularność rodzaju gzymsy, które coraz bardziej systematycznie zajmuje swoje miejsce w domach wielu ludzi. Jak sama nazwa wskazuje, można się domyślać, że ten typ karniszy montowane bezpośrednio do sufitu, co oznacza, że sufit w domu nie jest zbyt wybitny wysokość lub otwór okienny jest zaprojektowany w taki sposób, że pobiera górną ramę do sufitu dokładnie. Ważkie godność Listwy sufitowe jest to, że w niewytłumaczalny sposób udaje się optycznie powiększyć przestrzeń pokoju.

Nie inaczej okapów ściennych, istnieje gzymsy sufitowe. Rodzaje listwy są absolutnie zgodne z typami ścianie, różnią się tylko w miejscu mocowania. Jednakże, jeśli okap ścienny naraz jasne jest, że rzeczy z sufitu, zwłaszcza z sufitów? Jest on podzielony rodzajów gzymsy dla zasłon w pomieszczeniach sufitów dla widocznych i niewidocznych półek.

Na widocznej cechy instalacji między sufitem i bardzo małej drewnianej osłonowej pręta, który następnie zamontowany występ. Minus te gzymsy wyczyścić swoją nazwę – projekt nie będzie w stanie ukryć całkowicie bez zakłócania ogólną skalę pokoju, ponieważ jest to niezbędne do maskowania panel Bagietka.

Niewidzialne półki w tym znaczeniu rywalami bocznego. Poprzez ustawienie takich wyprasek w pokoju, nie można pomóc, aby myśleć, że zasłony w dół z sufitu. Wygląda dekoracji okna zwięźle i ze smakiem. Jednakże, w przeciwieństwie do widocznych gzymsy, tego typu obejmuje złożony montaż. Typy gzymsy (opis ilustracji) do sufitu rozciągania, jak już wspomniano, są podobne do ściany listwy: górna wybrany okrągły, bagietki, łańcuchy, a nawet w połączeniu półki szyny.

Rodzaje gzymsy od specyfiki struktury zewnętrznej

W rzeczywistości istnieje tylko pięć głównych rodzajów karniszy, z których każdy jest znany każdemu zewnątrz, choć nie według nazwy – jest to okrągły gzymsy, string, profil, bagietki i kolejowych. Mimo tak krótkiej liście projektantów udało się stworzyć coraz bardziej „pochodne” tego rodzaju tak, plus także połączenie, które łączy w sobie pewne elementy kilku gatunków. Tak więc okazuje się, że rodzaje gzymsów w rzeczywistości nie tak nieliczne, a zatem będzie można zdecydować się na konkretnym modelu chcesz.

kształtki okrągłe

Najczęstszym i nadaje się do każdego pomieszczenia oraz wszelkie ewentualności. Dlatego najczęściej stosowane są tylko takie rodzaje karnisze do zasłon? Ponieważ są zaskakująco łatwe w montażu, nie wymagają dodatkowej opieki dla elegancki wygląd i dość wiarygodne.

Struktura tego typu gzymsy również nie jest trudno wyobrazić: trzy lub częściej dwóch rur o różnych średnicach są połączone w jedną strukturę, która utrzymuje zasłony i koronki. Jeśli wziąć pod uwagę wariant klasycznego dwururowe okrągły gzyms, to średnica grubszej rurki 7 cm i o małej średnicy rury 5-10 mm. Pierwszy trzyma zasłony bezpośrednio, drugi przeznaczony jest do koronki. Materiał do produkcji kształtek okrągłych może być wszystko: od drewna do metalu – to tylko kolejny znak powszechności tego typu.

strunowe gzymsy

Z okrągłych prętów są łatwo odróżnić strukturę, a mianowicie zamiast kilku rur stosowanych prawie niedostrzegalny stalową linę. Taka struktura zewnętrzna pozwala nie przeciążać sufitu lub ściany i wygląda bardzo schludny i jest dość niezwykłe. Najlepszy ze wszystkich są gzymsy będzie wyglądać w pomieszczeniu, w którym zastosowane style takie jak Art Nouveau, jak wyglądają bardziej nowoczesny niż okrągłych kształtek, a tym samym do prostej wystrój pomieszczenia nie zawsze jest odpowiednia. Jedyną istotną wadą tego rodzaju karniszy jest to, że nie są one przeznaczone do ciężkich zasłon, ponieważ są one zbyt kruche. Tak więc, jeśli ozdobić pokój wystarczająco cienkie i Kurtyny powietrzne lub wersji tiulu z ciągów sufitowych idealny.

gzymsy

Najwygodniejszym gzymsy rozwiązaniem dla tych, którzy mają okna ułożone w taki sposób, że tworzą one kąt. Inne rodzaje gzymsów w tym przypadku nie będzie wyglądać jak elegancki jak profil (kątowych okapu). cecha konstrukcyjna jest elastyczny materiał, z którego wykonane, jak w okapie okrągła rura – jest aluminium. Więcej od roku szkolnego będzie przypomnieć, że metal ten jest bardzo plastyczny, a więc nadać mu dowolny kształt nie jest trudne. Bardzo często profilowane szyny są wykorzystywane do dekoracji okna w postaci łuków lub do przetwarzania dużych wykusze.

gzymsy Oriel

Mówiąc o elastyczności rur aluminiowych, należy podkreślić, że konstrukcja takich okapu dużych otworów laurowe i niszach najczęściej. Bay window – zaokrąglony występ z oknami w ścianie pomieszczenia. Wszystkie okna są ustawione pod kątem do siebie, ponieważ standardowe modele sufitowych tu nie poradzi. W rzeczywistości, do zatoki nadaje się nie tylko specjalizuje ale także ciągi, okrągłe i inne rodzaje karnisze do zasłon.

Mur-bay okno gzyms lub sufit są stosowane tam, gdzie występ artystyczny w ścianie pokoju był ładny rytm. W większości przypadków właściciele domów wolą nie od razu zrobić dwie lub więcej oddzielnych wyprasek na każdym oknie i ciągłą gzyms na wszystkich oknach. W takich przypadkach, gzymsy – jest to idealne miejsce. Wygoda to wszystko w tym samym łatwość podania formę okapu. Oznacza to, że bez względu na kąt pod nie było jedno okno otwiera się względem drugiej, gzyms może przybrać formę tego kąta.

gzymsy bagietki

Z estetycznego punktu widzenia, tego typu najpiękniejszych okapu, jako odbiornik i cała konstrukcja oporowa jako całości zakrywa górną taśmę trymera. Uniwersalność tych gzymsów w projektowaniu paska można wybrać na każdy gust i koloru. Czy jest ornament, imitacje metale szlachetne lub po prostu rysunek wybrany kolor podłogi, to będzie wyglądał gzyms korzystnie całkowicie każdym pomieszczeniu. Zatem Framing gzyms, harmonijnie dopasowane do wnętrza pomieszczenia, będzie punktem przestrzeni projektowej.

profile szynowe

Innym doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli z wąskich parapetów Windows – koleją lub, innymi słowy, autobus, gzymsy. Projekt ponownie pokryte od góry eleganckim baru, ukrywając układ ustalający składa się z aluminium lub z tworzywa sztucznego z prowadnicy specjalny rowek. To tam są wstawiane do maleńkich haczyków i klipy, które są na szynach, przemieszczają się wzdłuż konstrukcji.

Rodzaje kształtek do armatury

Akcesoria w tym przypadku – są niedostrzegalne na pierwszy rzut oka, które łączą montażu zasłony do okapu. I tu jest obszerna lista. Okucia mogą służyć jako haczyki i klipy, zaciski, pętle, oczka itp. D.

Haki i klipów – wspólny wybór, pozwala na otwieranie i zamykanie zasłony całkowicie milczy.

Klipy, które są dołączone do ruchomych pierścieni – jako wygodnego wyboru jako haków.

Pętla – rodzaj sprzętu, który wyróżnia się spośród ogółu, ponieważ pętla nie jest podłączony do okapu i do samego kurtyny, to znaczy, że jest integralną częścią. Zaletą tego montażu jest kompletna cisza podczas przesuwania zasłon z miejsca na miejsce.

Oczka – jak zwykle metalu lub tworzywa sztucznego, pierścień o średnicy większej niż średnica prowadnicy jest wymagane struktury okapu. Tak dzwonił łatwo i bez oporu, będzie przesuwać się wzdłuż półki. Rodzaje karnisze do zasłon z oczkami tak szeroko, jak listwy z haczykami.