440 Shares 4672 views

Pamiętasz dlaczego musimy skalę?

Aby móc korzystać z obiektów papierowych, które w rzeczywistości nie są bardzo „wygodny” rozmiar, ludzie mają pochodzić ze skalą. Ściśle mówiąc, to wyjaśnia, dlaczego tam jest skala.


Gdy program zaczyna ujawniać pojęcie skali

Na pierwsze dzieci razem mają do czynienia z tym słowem studiując mapy i plany lokalizacji. Nauczyciel wyjaśnia, dlaczego istnieje skala, to pokazuje przykład atlasy. Wyjaśniono, że każdy obiekt geograficzny jest tak duża, że jej obraz w naturalnej wielkości będzie trudne i niewygodne. Ludzie rysunek obszar w postaci zredukowanej, ale nie używać żadnych dokładnych relacji. to jest teraz bardziej uzasadnione – a każda linia kreska widoczna na mapie, są takich rozmiarów, że może być pomnożona przez pewną liczbę i poznać prawdziwą długość i szerokość.

Skala rekord: pierwszy sposób jak czytać

Skala jest wskazany przez dwa liczb zapisanych dwukropkiem. Pierwsza cyfra oznacza wymiar jednostki na rysunku, drugi wskazuje, jak wiele jednostek w czasie rzeczywistym rysunku odpowiada pierwszego numeru. Na przykład, jeśli część sensie określenie skali 1: 1000, a rozmiar jednostki podane są w centymetrach, a następnie jeden centymetr na rysunku odpowiada 1000 cm w rzeczywistości. Okazuje się, że to, co jest potrzebne skalę? To może pomóc nie tylko zmniejszyć konkretnych przedmiotów na poziomie graficznym, ale także dokładnie obliczyć ich rzeczywisty rozmiar.

Druga metoda skali nagrywania: im bardziej wygodne?

Poprzednia metoda nagrywania skalę przez okrężnicy numerów. Ale jest też nazwany zakres. Jego zapis jest następujący: 1 cm – 20 km. Okazuje się, że w ten sposób może być napisany zwięźle ogromną skalę, które nie zostaną wyrażone w liczbach z wieloma zerami, jeśli nie było sytuacji, w której należy określić jeden centymetr kilkaset kilometrów. W tym przypadku od razu jasne, w jaki sposób, co i dlaczego. Ten wpis bardziej intuicyjny i przejrzysty.

Skalowanie w opracowaniu: koncepcja uzupełnia wcześniejsze badania

Z pojęciem skali spotykane nie tylko w geografii, ale także w badaniu takiego podmiotu jako rysunku. Używać tych samych wytycznych dla obrazów różnych przedmiotów. Ale tam suschstvennoe różnicę: tu pojęcia dlaczego musimy skala jest rozszerzona przez fakt, że może on być używany do reprezentowania małych części większe. Geografia tym mowy nie wychodzi, ponieważ nie jest tak dużo mniejsze obiekty w geografii, była potrzeba, aby je zwiększyć. Kontynenty i gór, rzek i jezior są w każdym przypadku ponad arkuszy papieru formatu A4 lub A1.

Studiowanie rysunku, można użyć skali reprezentować większą formę najdrobniejsze szczegóły, takie jak śruby lub wkrętu. Więc, dlaczego potrzebujemy skalę w tym przypadku? Użyj go bardziej wygodne do reprezentowania mały element wyraźnie i szczegółowo. W tym przypadku, naprzeciw występuje w nagraniu: pierwsza liczba jest większa od drugiej i zapisać 100: 1 dźwiękowy w przybliżeniu następujące: 100 jednostek na odpowiada metrycznych obrazu do jednego urządzenia do wielkości rzeczywistej.

Kilka przykładów wyjaśniających

Dlaczego muszę skalę pokazuje, że w przypadku mniejszych obiektów obrazu, który otrzymuje się w wyniku na papierze? Znów mamy dokładny stosunek szczegółów obrazu i rzeczywisty rozmiar obiektu. Pamiętajmy o tej samej skali 100: 1. Okazuje się, że sto milimetrów na rysunku jest tylko jeden milimetr od rzeczywistego rozmiaru. Jeśli szerokość niektórych częściach rysunku 500 milimetrów, jej rzeczywistej szerokości zaledwie 5 milimetrów.

Jeśli przypomnimy sobie pierwszy przypadek, to obraz na kartce przy kopią dużego obiektu, skala 1: 100 oznacza, że jeden milimetr na rysunku zawiera 100 milimetrów prawdziwe wymiary. Ogółem, jeśli długość obiektu wynosi 80 mm w rysunku lub mapie, w rzeczywistości długość obiektu wynosi 8000 milimetrów. Dobrym przykładem dlaczego musimy skalę i wygodny wynalazek ludzkości.

Najważniejsze w zastosowaniu skali – jest to po prostu pamiętać, że pierwszy numer odnosi się do obrazu, a drugi – do rzeczywistej wielkości obiektów. Aby dodatkowo uniknąć nieporozumień, do konsolidacji tych fundamentów w szkołach przeprowadzić praktyczne lekcje geografii, dla dzieci kilka razy, aby wyjaśnić i obliczyć ilość obiektów w świecie rzeczywistym przy pomocy atlasu. To samo dzieje się na lekcje rysunku.

podsumować

Dlaczego potrzeba skalę? Odpowiedź na to pytanie składa się z trzech rzeczy, które po prostu trzeba pamiętać:

  • Pierwszy – skala niezbędne dla dużych obiektów graficznych na wygodnej powierzchni patrzenia.
  • Drugi – skala potrzebne do reprezentowania małych przedmiotów w większym rozmiarze.
  • konieczna jest skala móc dokładnie określić rzeczywisty rozmiar obiektu, niezależnie od jego pierwotnego rozmiaru, małego lub dużego – trzeci.