729 Shares 9368 views

Czy muszę umyć silnik po wymianie oleju do syntetycznych syntetyków na pół-syntetyki, syntetyki z wody mineralnej?

Regularne wymiany oleju w samochodzie – jest to ważna procedura dobrej pracy silnika i jego trwałość. Kierowcy często myślą, jeśli trzeba umyć silnik po wymianie oleju? A jeśli tak, to jest to zawsze i jak często to robić? Jakie metody są stosowane, aby wybrać, który z nich jest lepszy? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.


Do mycia lub do mycia nie

Przy wymianie oleju od spodu silnika, to jest odprowadzana, a górna wypełnione. Jednocześnie nie jest to konieczne, aby być ekspertem, aby zrozumieć, że gdy olej jest odprowadzany, jakaś część pozostaje na ścianach i innych części silnika, nieuchronnie zmieszany z ponownego napełniania olejem. Więc, być może, na pierwszy rzut oka, gdy pytanie o to, czy trzeba myć silnika po wymianie oleju, odpowiedź jest oczywista pozytywna.

Ale czy to naprawdę takie proste? Dlaczego istnieje tak wiele kontrowersji na ten temat?

eksperyment

W jednej z publikacji online, specjalizujący się w smarach, nie zdecydowała się polegać na marketing porusza firm i eksperymentalnie ustalić, czy do mycia silnika po wymianie oleju potrzebujesz minerału do naczep syntetyki, syntetyki, pół-syntetyki z syntetyków i tak dalej.

Eksperyment jest następujący. Samochód wylano olej Po minerału – pół-syntetycznych po pół-syntetycznych tworzyw sztucznych, tworzyw sztucznych – PO – ponownie syntetycznych i podobnie w odwrotnej kolejności. Próbowano wszystkie możliwe przejścia z jednego typu oleju do drugiego. Na każdym czasie stosowanego zastępując na dwa sposoby: z mycia silnika i bez niego. Każdorazowo Zużyty próbki oleju i porównano na figurach, w którym silnik, a w przypadku gdy nie przemywania prania.

Zgodnie z wynikami eksperymentu pokazały, że bez przemywania oleju działa znacznie lepiej w przypadku, gdy woda mineralna zmienia się w pół-syntetycznych, pół-syntetycznych i tworzyw sztucznych na jednym widok tego samego najbardziej. Dlatego też, gdy kwestia, czy do mycia silnika przy zmianie oleju na syntetyk pół-syntetycznych trzeba, odpowiedź brzmi nie, to nie jest konieczne. Jednakże, w odwrotnej kolejności, a więc przy wymianie z tworzyw sztucznych w pół-syntetyczne i pół-syntetyczne w wodzie mineralnej, wyniki wykazały, że olej pogarsza się, gdy silnik jest wykonywane płukanie.

Dlaczego jest to konieczne do mycia urządzenia

Aby zrozumieć to pytanie, trzeba zrozumieć, jak to działa w oleju silnikowym. Po tym wszystkim, nie tylko smaruje części, które poruszają, ale także oczyszcza je. Wszystkie zanieczyszczenia wypłukuje się ze ściany i miesza się z nim, dzięki czemu olej stał się ciemniejszy i wzrasta jej lepkość.

Jest oczywiste, że składa się ona z detergentami. Jednakże po napełnieniu ich natychmiast rozpoczyna proces rozpadu, a ich właściwości pogarsza się wraz ze wzrostem przebieg. musieli zdecydować prostu nie mogę na koniec ich problemów. Co więcej, nawet do dwudziestu procent oleju pozostaje w wymianie ukrytych wnęk. A wiadomo, że zawiera błoto, który miesza się bezpośrednio z nową. Dlatego każda wymiana, nawet przy dobrej jakości prowadzi do pogorszenia jednostki, a pytanie o to, czy trzeba myć silnika po wymianie oleju, odpowiedź brzmi jednoznacznie: tak.

Ale istnieją pewne wyjaśnienie.

kiedy

Wychodząc z wyżej wspomnianym eksperymencie, możliwe jest, aby odpowiedzieć na pytanie, czy trzeba umyć silnik po wymianie oleju. Odpowiedź zależy od tego, jaki rodzaj oleju było i co będzie wylana.

Rozumie się, że substytucja w wodzie mineralnej na pół-syntetycznych, pół-syntetycznych i syntetyczne z Syntetyczne syntetyki zastąpienia nie poprawi skuteczność. Dlatego też, w tym przypadku, to jest całkiem możliwe do zrobienia bez prania. Ponadto, jeśli maszyna pracuje jedna osoba, to może dobrze zrobić mycie za każdym razem. Jednakże, jeżeli wymiana odbywa się tak kilkakrotnie, pranie jest wciąż warto podjąć.

Jednocześnie istnieją sytuacje, kiedy wymiana oleju jest zobowiązany do:

 • Przy zmianie syntetyczne lub pół-syntetyczne na wodę mineralną lub wody mineralnej z co pół-syntetycznych i zmianę lepkości oleju;
 • przy zakupie używanego samochodu, więc nie wiadomo, jaki rodzaj oleju jest wypełniona i jak często były właściciel go zmienić;
 • podczas ciągłej pracy, kiedy dużo i szybko jeździć, smarowanie, oczywiście, również potrzebują więcej;
 • po przeglądzie silnika;
 • podejrzewa się tam śmieci lub inne substancje hit;
 • na turbodoładowanych silników, które są szczególnie wrażliwe i domagają czyste i jakości oleju.

nowe maszyny

Kierowcy, którzy kupili nowy samochód, szczególnie łaskawy dla niego i starają się postępować zgodnie z instrukcjami producenta i wszystkich innych. Często myślę, wyczyścić silnik, gdy olej jest zmieniany po włamaniu jest konieczne. W tym przypadku nie istnieją żadne ścisłe przepisy operacyjne. Jeżeli pojazd jest prawidłowo stosowany, procedura ta nie jest konieczna. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, jaki rodzaj oleju jest wypełniona i co zamierzasz wypełnić.

Teraz pytanie, na przykład, czy do mycia silnika przy zmianie potrzebę oleju do syntetycznych materiałów syntetycznych, można dać właściwą odpowiedź. Ale jest inna sprawa – o tym, jak prawidłowo myć silnik.

środki

Istnieje kilka sposobów myciu silnika, z których większość, jeśli myślisz o tym, nie wykonują swoich funkcji. Krótkie spojrzenie na nich.

 1. olej płuczący sprawia pozostałości brudu nie jest tak bardzo stężone, jak to wcześniej. Jednakże, złoża nie rozpuścić i wylać się jeszcze bardziej.

 2. Pompa próżniowa jest stosowany w tzw szybkiej wymiany. Co więcej, mówią, że zużyty olej pompowany jest na 100%, ale jest to niemożliwe z tej prostej przyczyny, że aby dostać się do ukrytych wnęk o nim w żadnym wypadku nie uda.

 3. Szybkie mycie „pyatiminutki” pour przez kilka minut obejmują silnik, a następnie odrzucono. Takie mycie wyjątkiem bezwartościowości, i nadal są niebezpieczne. W rezultacie depozyty nie tylko nie rozpuszczają, ale również zatykają kanały, z powodu tego, co traci smarowanie silnika w niektórych częściach. Na stacji paliw na nim, oczywiście, mogą twierdzić, i powiedzieć, że w przypadku korzystania z najbardziej efektywnych środków, będą one poradzić sobie z zadaniem. Może i tak, ale jakim kosztem? Fakt, że tak stężony chemiczne mogą razem z rozwiązaniem uszkodzenia tkanki tłuszczowej i korozji uszczelnień wałów korbowych gumy. Z tego powodu nie będzie płynąć i uszczelnienia muszą być zmieniane, co nie jest łatwe.

 4. Ale jeśli tak wiele sposobów, są bezużyteczne, albo do mycia silnika po wymianie oleju na 2107 potrzebie „Opel”, „Skoda”, „BMW”, lub dowolny inny samochód w ogóle?

  Czasami oferują długą drogę do prania jako najbardziej efektywne. Będzie trzeba poświęcić trochę więcej czasu, to jest to, że płyn wlewa się do silnika, które idą od pięćdziesięciu do pięciuset kilometrów, a następnie otrzymują. W tym czasie, brud i osady mają czasu, aby wymknąć się i znikają bez szkody dla jednostki napędowej. Producenci są do tego specjalnych preparatów skojarzonych, które, według nich, nie można tylko umyć wnętrze silnika, ale nawet w pewnym stopniu odtworzyć strukturę części trących o siebie.

Pięć minut i długotrwałe ciecz: co się naprawdę dzieje

Ci, którzy są w pośpiechu, w stacji serwisowej może zapewnić środki do szybkiego płukania. Dla „świadome” jego pojazdu – połączonej kompozycji do małej jazda na nim, a następnie zastępuje się olejem. Ale jak będą zachowywać się w rzeczywistości?

Na opakowaniu jest zazwyczaj napisane, że są one bezpieczne dla uszczelek i uszczelnień. Jeśli jednak jasno myśleć, że jest to niemożliwe, gdyż mycie sugerować agresywne środowisko, aby poradzić sobie z depozytów. Dlatego też, przynajmniej malosemnye czapki, bo poważnie osłabić trochę.

Można również spotkać znak „dla wszystkich rodzajów olejów”, który jest również niesamowite, biorąc pod uwagę, że około piętnaście procent oleju każdy producent ma swoją własną unikalną strukturę. Dlatego też, ten sam wpływ na wszystkie z nich po prostu nie zadziała.

Obietnica, że mobilność pierścieni tłokowych zostaną przywrócone dzięki cieczą, nie wytrzymuje. Jedyną rzeczą możliwe w tym przypadku – jest noszona mechanizm natryskiwania. Ale jak realne jest to może odzyskać metal? Pytanie oczywiście retoryczne.

Konkluzja: jak być?

Zastanawiasz się, czy mycie silnika podczas wymiany oleju potrzebujesz minerału do syntetycznych lub innych szczególnych sytuacjach, trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a dopiero potem wyciągnąć wnioski. Jednakże, jeśli zdecydujesz się zrobić pranie i to powinno być wykonywane nie przez kilka specjalnych narzędzi i osprzętu, ale tylko z olejem silnikowym.

Dzieje się to w sposób następujący:

 • Olej jest odprowadzana i zmienił filtr oleju;

 • wypełnione nowy filtr oleju jest włożona i maszyna iść kilka dni przy niskich prędkościach;

 • Olej ponownie osuszony i wypełnione nowa i następna wymiana nie odbywa się w dziesięciu tysięcy kilometrów, a siedem.

W ten sposób żywotność silnika zostanie przedłużony, a pytania, takie jak to, czy do mycia silnika po wymianie oleju do syntetycznych syntetyków i innych rodzajów potrzeb, znikną same.