497 Shares 3761 views

Dicynonum (tabletki): Opis preparatu

„Dicynone” (tabletki) – homeostazy dość skuteczny lek. We współczesnej medycynie, jest ona wykorzystywana do zatrzymania kapilarnej krwawienie różnego pochodzenia. Środek ten dostępny jest w postaci małych tabletek białym okrągłym kształcie.


Tabletki „Dicynone”: opis i właściwości leku. Główną substancją czynną leku – to etamzilat. W swoim składzie zawiera również kwas cytrynowy, laktoza, stearynian magnezu, skrobia kukurydziana – te składniki są zależnym.

Jak już wspomniano, „Dicynone” (tabletki) – jest to dość silny lek homeostazy. Kiedy używać go niemal natychmiast absorbowane i rozprowadzane po całym organizmie. Jej akcja rozpoczyna się po 5 – 15 minutach od podania, a maksymalny efekt przychodzi około godziny.

Ten lek chroni śródbłonek i normalizuje przepuszczalność naczyń włosowatych ściany. Pod wpływem etamzilata zwiększyć adhezję płytek krwi, co prowadzi do szybkiego hemostazy. Ponadto, lek regulują syntezę prostaglandyn, które zwiększają przepuszczalność naczyń włosowatych.

Metabolity leku jest wydalany przez nerki. Warto zauważyć, że lek przenika przez łożysko i mogą być włączone do składu mleka kobiecego.

"Dicynone" (tabletki): wskazania do stosowania. Otrzymanie tej lek jest przeznaczony do leczenia krwawienia występujące po operacji. Dlatego dość często używane „Dicynone” w ginekologii, urologii, stomatologii, ginekologii, chirurgii plastycznej, urologii.

Jest to lek stosowany w leczeniu krwawienia z naczyń włosowatych mały różnego pochodzenia, w tym krwawienie z dziąseł, krwawienie z nosa, i krwiomocz i krwotok maciczny.

Ponadto, „Dicynone” jest stosowany w profilaktyce i leczeniu powikłań cukrzycy, w tym siatkówki krwotoki itp

"Dicynone" (tabletki): instrukcje użytkowania. Należy zauważyć, że tryb odbioru i dzienna ilość leku można przypisać tylko lekarzem. W żadnym wypadku nie należy przyjmować funkcji bez wiedzy lekarza, ponieważ w niektórych przypadkach może być powikłaniem choroby. Na przykład, jeśli masz spadek liczby płytek krwi, lek jest mało prawdopodobne, aby coś pomoże.

Zalecana dawka dla dorosłych preparat jest od 250 do 500 mg etamzilata. Jest to ilość leku, który ma być podzielona na trzy lub cztery razy. W niektórych przypadkach lekarz może zwiększyć dzienną dawkę do 750 mg.

„Dicynonum” (tabletki): przeciwwskazań i skutków ubocznych. Ten lek może być stosowany nie zawsze tak jest. Na przykład, w żadnym wypadku nie może być stosowany u pacjentów z nadwrażliwością na lek.

Jak już wspomniano, lek nie jest skuteczny, jeśli pacjent obserwuje się niedobór płytek krwi. Nie można przypisać go do ludzi z ostrej porfirii.

Ponieważ lek stymuluje agregację płytek krwi i powstawaniu zakrzepów, jest absolutnie przeciwwskazane dla osób ze skłonnością do zakrzepicy lub choroby zakrzepowo-zatorowej. Przyjmowanie leku w takich przypadkach może być niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego.

Trzeba bardzo starannie przepisany lek w czasie ciąży i laktacji. Jest również udowodnione, że lek dzieci z hemoblastosis potęguje tylko objawy i pogarsza stan dziecka.

W niektórych przypadkach narzędzie to może powodować szereg działań niepożądanych, w tym bóle głowy, osłabienie i zawroty głowy.

Czasami jest pojawienie się reakcji alergicznej – zaczerwienienie, pojawienie się świądu. Stosunkowo rzadkie pacjentów skarży się na ból brzucha i mdłości.

Należy zauważyć, że skutki uboczne od odbiorcze nietrwałe i ostatecznie zniknąć. W każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.