629 Shares 9689 views

Który mierzy woltomierz? Urządzenie do pomiaru napięcia

Człowiek, z dala od obwodów elektrycznych, napięcia, prądu i oporu, ledwie w stanie natychmiast odpowiedzieć na pytanie: co mierzy woltomierz? Ponieważ odpowiedź jest oczywista, jeśli tylko przeczytać drugą część tytułu artykułu, odsłonić trochę więcej tego tematu. W szczególności, należy rozważyć pomiar stresu w życiu codziennym, cechy instrumentu, zasady działania.


definicja

Woltomierz – urządzenie do pomiaru co pozwala uzyskać napięcie lub siły elektromotorycznej w sieci prądu stałego lub zmiennego. Program urządzenia może osiągnąć 1000 lub więcej. To wszystko zależy od jego celu. Aby lepiej zrozumieć, co to jest, weźmiemy pod uwagę definicję siły elektromotorycznej. Ponieważ bardzo często jest mylony z napięciem w sieci, powinny być oddzielone od siebie.

EMF i napięcia: różnica

Tak więc, EMF – jest wielkością fizyczną, która charakteryzuje prac wykonanych przez nie sił elektrycznych na przepływ w jednym ładunku dodatnim wzdłuż ścieżki prądowej. W typowym przypadku, wykazuje zdolność do źródła energii do utworzenia określonego potencjału różnicy w dwóch oddalonych od siebie punktach sieci. Mierzy się napięcie w woltach. Różni się od niego tym, że zapewnia to źródło mocy na biegu jałowym, czyli bez połączenia z siecią.

Gdy obwód ma prądu, to znaczy, że jest zamknięta, nie ma innego, bardziej znane pojęcie słuchu – napięcie. Ponadto, może być wykorzystany zarówno do zasilania w zaciskach, a w każdej części łańcucha. Pomiar napięcia wykrywania różnicy potencjałów pomiędzy dwoma punktami rozmieszczonymi. Do źródła zasilania jest zazwyczaj nieco mniej niż siły elektromotorycznej, gdy zawarte w obwodzie konsumentów. Zasadniczo, i napięcie EMF – to samo, z tą różnicą, że tylko w sposób fizyczny powoduje pojawienie różnicy potencjałów pomiędzy dwoma punktami, w których pomiar.

Typy woltomierze

Tu należy wyróżnić dwa główne typy: przenośne i stałe. Przenośne urządzenie do pomiaru napięcia może nie tylko przeciągnąć ręcznie. Zazwyczaj obejmuje funkcjonalność kontroli prądów i rezystancji w obwodzie, jak również przewodów, temperatury itd. Systemy stacjonarne często konstrukcyjnie połączone z siecią, przy czym pomiar odbywa się, na przykład w elektrycznych tablice rozdzielcze, panele etc.

W odniesieniu do klasyfikacji zasadą działania, możemy wyróżnić kilka rodzajów elektromechanicznych woltomierzy i dwóch rodzajów elektronu. Ostatni – jest analogowy i cyfrowy. Elektromechaniczne woltomierze użyciu systemu konwersji magnetyczne do odbioru wartości napięcia. Urządzenia elektroniczne zdigitalizowanych odebranego sygnału za pomocą ADC. Woltomierz, w zależności od reprezentacji danych zasady pokazując albo czujnika zegarowego lub na dedykowanym wyświetlaczu cyfrowym.

Inna klasyfikacja – celowo. To pozwala udostępniać urządzenia na metry AC i DC, jak również fazowe, impulsywne i elastyczne. Na ten ostatni jest dostępny niemal cała gama napięcia sygnału, który jest niezbędny do nauki.

podstawowe dane techniczne

To zależy od urządzenia docelowego. Na przykład, woltomierz DC zazwyczaj ma kilka zakresów pomiarowych, więc ich liczba jest jednym z najważniejszych specyfikacji. Ponadto, praktycznie wszystkie urządzenia mają pewne impedancja wejściowa zależności, nawiasem mówiąc, w jakim stopniu test obwodu jest fabuła napięcia.

Kolejne ważne cechy to oczywiście błąd, a rozdzielczość na skalę lub minimalny krok do czytania, gdy mówimy o woltomierza cyfrowego. Jeśli użytkownik ma uniwersalnego urządzenia do pomiaru napięcia, może być dodany do powyższych zmiennych zewnątrz, z którym jest w stanie działać, na przykład, prądu, rezystancji, temperatury i zakresów i sygnałów błędu częstotliwości dla zmiennych.

Zasada działania

Ogólny schemat funkcjonowania urządzenia jest wysoce zależna od implementacji. Jeśli tak jest elektromechaniczny woltomierz posiada system magnetyczny, jest wrażliwa na przepływ prądu. W zależności od jego wielkości i zwiększa strzałki wskaźnika odchylenia sprzężone mechanicznie z ramą obwodu lub coś innego, który jest używany do przekształcania prądu w obwodzie. Dokładność tych urządzeń nie jest bardzo duże, ponieważ nie pozwalają na uzyskanie wysokich wartości rezystorów wejściowych, a tym samym przyczynia się wysokiego stopnia odkształcenia, ponieważ przewodność pasożytnicze dodaje się do układu.

Powszechne w ostatnich latach w woltomierzy cyfrowych posiadają dużą ilość elektroniki domu pod maską. Wynika to z konwersji sygnału analogowego wytwarzanego na zaciskach wejściowych na postać cyfrową z zastosowaniem ADC. Jest to bardzo interesujące, jest dostępny z dużo literatury na ten temat. Taki woltomierz, których cena waha się od kilkuset rubli, oczywiście, nie ma być bogaty wybór możliwości i wielką dokładnością, jednak jest w stanie w pełni zmierzyć napięcie na zaciskach akumulatora samochodowego lub 220 V. Sieci

Podłączenie do obwodu

Układ woltomierz jest zawsze połączone równolegle ze źródłem zasilania obciążenia lub jeśli jest to konieczne, w celu pomiaru siły elektromotorycznej lub napięcie na zaciskach. Dlatego istnieją surowe wymagania dotyczące odporności wejściowego urządzenia, ponieważ takiego połączenia to zakłada pojawienie się dodatkowego przewodzenia w obwodzie.

W żadnym wypadku nie należy podłączyć woltomierz, cena, która w jakikolwiek sposób jest wielki, w obwodzie szeregowo. W przeciwnym razie użytkownik naraża się staromodna jednostki spalania, a nie mając czasu, aby dowiedzieć się rzeczy, dla których wszystko zostało rozpoczęte. Jeżeli nawet jeśli podstawka jest barbarzyńskie odwołanie, jego zeznania nie powinny być zaufany, ponieważ prąd w obwodzie przechodzi poważne zmiany w związku z tym woltomierz znowu pcha w nieznane mieli okazję dowiedzieć się rzeczywistą powierzchnię napięcia w którym dokonuje się pomiarów.

Obchodzenie się z instrumentem

Od rezystancji woltomierza w większości przypadków wystarczająco duże i Schemat połączeń odpowiednio stosowane równolegle, ryzyko zachorowania na poważne porażenie prądem w obwodzie napięcia niskiego jest minimalne. Jednak gdy mówimy o urządzeniach przemysłowych, szczególnie w wersji stacjonarnej, wiąże ogromne wartości zmierzone jako napięcie, i jest prawdopodobne, aby prądy. Dlatego też musi być bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, bez wystarczającej wiedzy, rękawice gumowe, maty i innych odpowiednich środków, oczywiście, każda działalność jest przeciwwskazane. Co mierzy woltomierz może być bardzo niebezpieczne dla życia, dlatego zalecamy, aby nie kusić losu. W żadnym wypadku dotykać nieizolowanych przewodów, nawet jeśli obwód niskiego napięcia, z definicji, nie.

wniosek

Odpowiadając na pytanie o to, co mierzy woltomierz, przyjrzeliśmy się w sposób ogólny jego struktury, głównymi parametrami technicznymi, klasyfikacji. Oczywiście, ten krótki przegląd nie rości sobie do kompleksowej kompletności, zwłaszcza w małych ilościach z podstawową znajomością elektrotechniki na czytelnika.

Podsumowując, należy zauważyć, że środki woltomierz Oczywiście, napięcie na części obwodu, do którego jest podłączone równolegle. W przeciwnym razie, jego zeznania byłyby niewiarygodne, nie wspominając już niebezpieczeństwo ewentualnej utraty drogiego sprzętu. Czytelnik powinien być ostrożny podczas korzystania z urządzenia w domu, ponieważ kontakt z obszarów obwodów wysokiego napięcia jest niebezpieczne dla życia.