546 Shares 7747 views

Jak zrobić łuk i strzały z rąk

W ostatnich latach wiele zaczęły angażować się w rekonstrukcji historycznej. Każdy, kto nie jest obca średniowiecznego romansu, przynajmniej czasami chciał odwiedzić miejsce rycerza w lśniącej zbroi. Nic dziwnego, że niektórzy z nich przystąpił starając się zdarzyć. Pierwsza opcja – zrobić wszystko własnymi rękami. Jest tani, jest interesujący, ale wymaga pewnych umiejętności do pracy z materiałami. A jeśli nie ma możliwości i umiejętności do tworzenia wyrobów metalowych, to należy zacząć z produkcją drewna – mianowicie cebuli.


różnorodność

Przed dokonaniem łuk i strzały, jest określenie jego typu, a więc strukturę. Tu znowu wszystko zależy od umiejętności pracy w drewnie. Jeśli nie wiesz jak zrobić łuk, należy rozpocząć od najprostszych – bezpośredni mongolski.

materiały

Głównym problemem jest wybór wybór odpowiedniego drewna. Powinien on być na tyle elastyczne, aby łuk pod napięcie nie jest pęknięta, ale jednocześnie wystarczająco sztywne, aby zapewnić strzał zasilania. Doświadczenia tych, którzy przez wiele wieków myśli o tym, jak zrobić łuk i strzały, sugeruje, że optymalny wybór – robinii akacjowej, jesion, leszczyna, lub innego drewna z prostymi warstw drewna bez sęków. Ponadto, konieczność ciąg liny, cienkie wystarczająco, ale nie wyciągnął.

polano

Podstawa łuku – prosty kawałek drewna o płaskim lub lekko owalny, płaski się końcach, ale grubsza w obsłudze. W tym ostatnim bitem zaleca się przejście z dala od centrum. Długość cebula powinna być w przybliżeniu równa rozpiętości dłoni użytkownika, a grubość jest wybrana na podstawie siły rozciągającej. Forma wstępna powinna być wyrównane i szlifowane.

Cięciwa

Do jej zamocowania należy zrobić małe nacięcie na końcach łuku. Następnie, jedna z nich jest dołączony sznurek (korzystnie kilka razy, owijają się wokół końca podstawy liny). Ponadto, rozprzestrzenia się za pośrednictwem drugiego końca i pociągnął. Ta sprawa – znaleźć „sweet spot”, w którym cebule dostać wystarczająco dużo napięć, ale nie pęka podczas wypalania. Cięciwa związany w wielu miejscach, które zapewnią silne przywiązanie i jednocześnie pozwoli na regulację.

szczypanie

Zagęszczające oparte, co zajmie, to może być bardziej szorstka cebula wyślizgnął się z rąk. Ponadto, możliwe jest, aby boki przebić wgłębienie do wysięgnika.

wysięgniki

Są one wykonane z tego samego materiału co sam łuk. Ich grubość – od sześciu do dziesięciu milimetrów. Najważniejsze – jest upewnienie się, że strzałka jest płaska i prosta. Jego długość musi wynosić od pięciu do siedmiu centymetrów dłuższe ramiona. Z jednej strony końcówka dołączone do niego. Najlepiej jest zrobić to z tworzywa sztucznego lub metalu, ale można użyć pianki i owinięte taśmą izolacyjną (to zdecydować się jak zrobić łuk i strzały). Na drugim końcu jest to konieczne, aby zobaczył rowek dla ciągu półtora razy jej grubości. Aby ustabilizować lotki jest pożądane, aby cienkich arkuszy z wytrzymałego tworzywa sztucznego, papieru lub wyciąć wzdłuż pióra. Wszelkie materiały niezbędne, aby dać podobny kształt z najnowszą. Po tym, primatyvaetsya wątki belki. trzeba wziąć trzy „pióro” i rozmieścić je równomiernie w trzech cali z tylnym końcu wysięgnika.

Jeśli wszystko poszło dobrze, łuk powinien uruchomić strzałę w szerokim łukiem na dość długich dystansach. Jeśli chcesz egzotyczne, możliwe jest, aby składane lub specjalnie zakrzywione. Jest to podobne do tego, jak zrobić łuk i strzały konwencjonalną metodą, tylko trochę bardziej skomplikowane. Oczywiście, także wymagają pewnych umiejętności. I jeśli tylko mają chęć, aby strzelać, łatwiej jest uzyskać łuk sportowy, który można kupić w każdym sklepie z artykułami sportowymi.