186 Shares 6930 views

Skuteczne i bezpieczne środki przeciwgorączkowe w ciąży


Niestety, nikt nie jest odporny na przeziębienia i ARVI, nawet kobiety spodziewające się dziecka. A ponieważ w tym czasie wykaz leków dopuszczonych do stosowania jest raczej ograniczony, leczenie jest znacznie trudniejsze. Podwyższona temperatura ciała może mieć niekorzystny wpływ na płód, więc należy go odciąć. Warto jednak zastanowić się nad tym, jak i jakie środki przeciwgorączkowe podczas ciąży są stosowane.

Zwiększenie temperatury, najczęściej wskazuje, że sam ciało walczy z zimnem. Jeśli jednak przekracza ona 38 stopni, może mówić o chorobie wirusa i trzeba skonsultować się z lekarzem. Do najbardziej popularnych leków, w tym tych, które są przepisywane w okresie oczekiwania na dziecko, jest Paracetamol i leki na jej podstawie. Jest to stosunkowo bezpieczne, ponieważ inne leki przeciwgorączkowe w okresie ciąży, na przykład Aspiryna i Analgin, lekarze nie zalecają jednoznacznie.

Musimy jednak pamiętać, że Paracetamol nie jest tak bezpieczny, zwłaszcza w tym okresie. W dużych dawkach jest toksyczny wpływ na wątrobę i nerki, a u osób, które początkowo mają patologię tych narządów, ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zwiększa się wielokrotnie. W ciąży lek ten zaleca się w celu obniżenia temperatury lub usunięcia zespołu bólowego (stomatologiczny, ból głowy, ból itp.). Nie zaleca się regularnego przyjmowania leku.

W większości przypadków paracetamol i leki, których podstawę stanowi, są stosowane w okresie krążenia podczas ciąży. Jednocześnie, w dawkach terapeutycznych, nie będzie to szkodliwe dla płodu, jest znacznie bardziej niebezpieczne dla kobiety w tym stanie mają wysoką gorączkę. Jednak przed przyjęciem tego leku warto poradzić się z lekarzem, który pomoże określić schemat leczenia.

Wiele leków przeciwgorączkowych dla dorosłych i dzieci, szeroko stosowanych w medycynie, opiera się na ibuprofenie. Warto pamiętać, że takie leki nie są zalecane w okresie oczekiwania na dziecko, ponieważ mogą powodować nieprawidłowości płodu. W rzadkich przypadkach możliwe jest przepisanie ich jako lekarza, ale tylko po ocenie ryzyka dla kobiety i dziecka.

Najczęściej stosowanymi lekami przeciwgorączkowymi w ciąży nie są lekarstwa, lecz środki ludowe. Specjalne miejsce zajmują malinki, które zawierają substancje zdolne normalizować temperaturę w sposób naturalny. Można je przyjąć w dowolnej postaci: świeże, suszone, mielone cukrem. W tym ostatnim przypadku łyżeczka dżemu należy rozcieńczyć w szklance wrzącej wody, po której wypije się napój. Procedura jest powtarzana 2-3 razy dziennie.

Również skuteczne środki przeciwgorączkowe w ciąży są herbatą z lipy, miodu, cytryny. W tym ostatnim, w dodatku, w dużych ilościach zawiera witaminę C, organizm musi radzić sobie z przeziębieniami.

Możesz uciekać się do wycierania i sprężania. W tym celu niewielką ilość ocet rozcieńcza się w wodzie w temperaturze pokojowej , w niej zwilża się mała ściereczka, a ciało zostaje wytarte. Szczególnie warto zwrócić uwagę na czoło, na strefy pach i kończyn. Zalecamy także chusteczki wódki.

Należy zauważyć, że jeśli temperatura nie spadnie przy pomocy środków ludowych, wówczas tylko w tym przypadku należy uzdrowić. W takim przypadku należy ją wyznaczyć bezpośrednio w porozumieniu z lekarzem uczestniczącym. Konieczne jest badanie i instrukcję producenta preparatu. W żadnym przypadku nie należy przekraczać dawkowania i częstości występowania leków, w przeciwnym razie mogą pojawić się objawy toksyczne środka.

Wszelkie biologicznie aktywne dodatki w czasie ciąży nie są zalecane do stosowania, ponieważ w tym okresie nie ma dokładnych danych dotyczących bezpieczeństwa ich stosowania.