660 Shares 2660 views

Jak pobrać próbkę kału i czy szkolenie jest potrzebne?

Kału (coprogram) – jest jednym z najbardziej niezawodnych sposobów wykrywania naruszeń funkcji przewodu pokarmowego. Z zdiagnozowany wielu chorób jelit, żołądka, pęcherzyka żółciowego, wątroby i trzustki.

Do łącznej analizy kału wykazały poprawnych wyników, pacjent musi stosować się do pewnych zasad ich realizacji:

 • Około tydzień przed dostarczeniem analizy konieczności zatrzymywania przy wszystkich leków, które są w jakiś sposób, może mieć wpływ na przewód pokarmowy.
 • Jeśli badania zostały przeprowadzone w przeddzień jelit i żołądka za pomocą promieniowania rentgenowskiego lub zrobić lewatywę, stolec dostawa powinna być przesunięta o 2 dni.
 • Nie jest zalecany dla kobiet w analizie podczas menstruacji.
 • 5 dni przed porodem należy trzymać się diety, w tym produkty mleczne, owoce, jajka, ziemniaki puree i odrzucić produkty, które mogą powodować fermentację w jelitach, buraki, ryb, mięsa i alkoholu.
 • Przed zebraniem analizy niezbędne do dokładnego mycia genitalia, odbyt i z mydłem. Następnie przemyć przegotowanej wody.
 • Analiza kał przekazanie (dowolny rodzaj), nie można uciekać się do używania środków przeczyszczających lub lewatywy – defekacji powinna być niezależna.
 • Stolca odbywa się w czystym i suchym pojemniku.
 • Zbierając kał zaleca się rano tego dnia, gdy przypisane analizy. Jeśli nie jest to możliwe, stolec może być dostarczony wczoraj (ale nie dla wszystkich rodzajów analiz), który wynosi nie więcej niż 8 godzin. W tym przypadku trzeba przechowywać go w lodówce.
 • Kał polecany zbiera się w specjalnym sterylnego pojemnika i bez konieczności zanieczyszczeń moczu.
 • Ilość odchodów nie powinna być mniejsza niż 10 gramów (około łyżeczki).
 • Na pojemniku, aby wskazać swoje dane, datę urodzenia i czas zbierania, analizy.
 • Analiza pożądane dostarczyć do laboratorium nie później niż 3 godziny po ich zebraniu.

Rodzaje analizy kału.

Analiza na dysbacteriosis przeprowadzono w celu zbadania mikroflorę jelitową. Pokazuje stosunek patogenne oportunistycznych (Staphylococcus Enterobacteriaceae) mikroorganizmów i „użyteczne”. Analiza ta jest przepisywany na pojawienie niestabilnym krześle, wzdęcia, infekcje jelitowe, w celu określenia stopnia zaburzenia biocenozy jelit.

Kału enterobiosis przeprowadzone, aby wykluczyć lub potwierdzić obecność jaj Pinworm, której pierwszym objawem jest zaburzenie jelit i świąd w okolicach odbytu. Często ta analiza przejść do książek medycznych podczas hospitalizacji, przy rejestracji w basenie, przedszkola, itd.

Analiza kału yaytseglist wykrywa obecność robaków, które powodują szereg chorób, zwanych robaków. Z reguły dane choroba powodują osoby płaskie i okrągłe robaki. nominowany również do książek medycznych, hospitalizacji, etc.

Occult blood test pokazuje tak zwane „ukryte” krew, która jest widoczne tylko pod mikroskopem. Stwierdził on podejrzeniem wewnętrznym krwawieniem żołądkowo-jelitowym.

Wreszcie analiza węglowodanów odbywa się u dzieci poniżej jednego roku. Dzięki niemu, wykazała obecność niedoborem laktazy (nietolerancji białek mleka), którego objawami są: zwiększenie wzdęcia u dziecka, częste zarzucanie, lęk podczas karmienia piersią, wzdęcia.