803 Shares 4895 views

Główne części kwiatka – to jest … głównych części kwiatu: pręcików i słupka

Botanicy liczyć ponad 360 tysięcy gatunków wśród roślin kwitnących. I ta sprawa nie jest zakończona. Kwiaty występują z tropików do tundry – we wszystkich strefach klimatycznych na naszej planecie. Są wszędzie: w pustynie, lasy, stepy, bagna i jeziora, na wybrzeżu i na wyżynach. Ta roślina kwitnąca nadrobić większość materii w biosferze. Dzięki nim produkowane pokarmy roślinne – zboża, większość warzyw i owoców, jagód i orzechów.


Najważniejszym elementem okrytonasiennych (kwiatowych drugie imię) jest kwiat. Głównymi częściami kwiatu – słupek i pręciki. Ze względu na złożone procesy zapylenia i zapłodnienia, z ich udziałem nasion Form – kontynuacji życia i ewolucji roślin na naszej planecie.

Kwiat: struktura i funkcja

Wyższe rośliny składa się z korzeni, łodyg z liści i kwiatów, które są skrócone i zmodyfikowane łodygi. Korzenia, łodygi i liście – części wegetatywne, które są odpowiedzialne za wzrost roślin. Flower – generatywna elementem narządów rozrodczych. Zazwyczaj kwiaty są przypisane do szypułek – tzw wyrafinowane częścią łodygi bez liści. W niektórych zakładach szypułki nieobecna lub ledwo wyrażone. To – siedzące kwiaty. Szypułki rozszerza, przenosząc do pojemnika.

Podajemy z dołu do góry, od szypułki, głównych części kwiatu. Ten zbiornik, który jest podstawą do umieszczenia pozostałych elementów kwiatu. Pojemnik może mieć różne kształty, takie jak stożkowe z magnolii płaszczyzny (rumianek), a nawet wklęsłe (dzikiej róży), począwszy od miseczki, który jest utworzony płatki. są zazwyczaj zielone, ale mogą być w jasnych kolorach. Kielicha może być jednorzędowym lub epicalyx utworzone z drugiej rundy działkami. Dalej – Korona kwiatu, składający się z płatków. Różnorodność korony kwiatów: duża koloru, natężenia koloru, wielkości, liczby, kształtu wzajemnym układzie, cięcia płatków.

Łącznie, Płatki uzupełnić perianth – pokrycie kwiat. Niektóre rośliny kwitnące nie mają płatków, lub nie różnią się od działkami. W takich przypadkach perianth jest prosta; to się nazywa podwójne jeśli Sepal i płatki. Perianth – sterylny dodatkiem kwiatu. Funkcje przypisane do perianth kwiaty – ochrona słupek (słupek lub słupek) i gwarantowania zapylania. Jasne kolory i atrakcyjne corolla zapach zapewniają owady odwiedzicie roślin.

W przylistki są płodne, przynajmniej większa część kwiatu. To gynoecium łatwiejszy – Słupek w których rozwinęła zalążki z pojemnika na gametoficie (makrospora). Jest żeńskich narządów rozrodczych kwiatu. W przylistki i jest to mężczyzna narząd płciowy, jednostka strukturalna, która – pręcik. Łącznie, pręciki są nazywane androecium. Pylniki pręcik utworzony mikrospor. Wytwarzają one ziarna pyłku – mężczyźni gametoficie.

Głównymi częściami kwiatu

Słupek i pręciki są najważniejsze elementy, gdyż – dystrybucji męskich i żeńskich komórek rozrodczych. To – gametofity, substancja, która powstaje w wyniku zbiegu nasion i owoców kwitnienia. Słupek (słupek prawidłowe nazwać) składa się z jajników, niektóre kolumny (sam nie ma kwitnienia) i napiętnowania. W tam jajników zarodka worka z jego zalążków docelowych. W górnej części kolumny kończy piętna, gdzie pyłek z opóźnieniem. Jest on utworzony z pręcików (mikrosporolistikah). Typowe pręcik składa się z dwóch części ciągłych włókien (sterylne, sterylna) i płodnej pylników funkcji (płodność).

Jednopienny i dwupienne

Około 75% gatunków roślin okrytonasiennych są hermafrodytyczne (hermafrodytyczne) kwiaty – mają zarówno pręciki i słupki. Te rośliny są jednopienny (przykład – kukurydza). Są to rośliny, w której niektóre osoby – z tylko pręcikowa kwiaty, i inne – tylko słupki. Nazywane są dwupienne (przykład – konopie).

Proces zapylenia

Istotą jest trafienie zapylania pyłku na znamię pręcikami. To może być self-zapylanie, których klasycznym przykładem jest postrzegana w nieujawnionych kwiatów (niektóre rodzaje fiołków, orzeszki, jęczmień). Druga metoda – zapylenia krzyżowego, który występuje w większości kwitnienia. Niektóre nośniki pyłku: wiatr, woda, owadów, ptaków, mrówek.

podwójne zapłodnienie

Na CONFLUENCE męskich gamet (sperma) od kobiet gamety (oocyt) zapłodnienie. Aby to zrobić, trzeba na piętno, wilgotny lepki słodki płyn, kiełkującego pręcików pyłek. W odkarmiony pyłek zaczyna rosnąć łagiewki – bardzo długich i cienkich. Wnika w jajniku blisko zalążków. Na koniec dwóch rur załączonych plemniki. Zalążek, składające się z komórek, które rozwijają się w jajniku. Jajo jest blisko pyltsevhodu, który przenika pyltsetrubka. Inne komórki, wtórne, położone w centrum jajnika. wybuchy Pyltsetrubka i zarówno spermę z niego. Jeden wchodzi do cytoplazmy i jądra bezpieczniki z jajkiem, a drugi – wnika do komórki wtórnym. Zapłodnienie i jaj rozpoczyna się wielokrotnie podzielić, w którym rozwija się ziarno rośliny. Ogniwo wtórne jak zapłodnione i zaczynają dzielą się, tworząc bielma – zasilanie rezerwowe kuchenny dla zarodka. Tworzy to ziarno.

Krótko o funkcji kwiatów

Kwitnienia roślin we florze planety zajmują dominującą pozycję w jego rozwoju, a także wśród ssaków fauny. Celem wszystkich żywych istot – rozszerzyć swoją rodzinę, aby stworzyć jego kontynuację. To samo chętny i kwitnienia. Ich narządy rozrodcze, pełniąc funkcję reprodukcji, są kwiaty. Główne części kwiatów – to gynoecium (tłuczek) i androecium (pręcika), które tworzą się komórki płciowe – gamet. W kwiatach po zapyleniu mieć stosunek płciowy – kopulacji gamet. W wyniku podwójnego zapłodnienia z zalążków jajnika rozwija się w skórze nasion z rezerwy składników odżywczych. To jest – to początek nowego życia przyszłych pokoleń w rodzinach roślin kwiatowych.