569 Shares 3566 views

Dlaczego mam ból po lewej stronie pod łopatką?

Jednym z najważniejszych objawów problemów w organizmie są w bólu po lewej stronie pod łopatką. Pojawiają się nagle i może złapać niemal każdą osobę. I nie należy żartować z takich przejawów. Dlaczego? Opisujemy poniżej.


przyczyny

Jeśli ból daje pod łopatką, najbardziej prawdopodobna diagnoza może być wrzód trawienny. Ale nie od razu biec do gastroenterologa, jak tylko było to nieprzyjemne uczucie. Zazwyczaj choroba wrzodowa towarzyszy odruchy wymiotne.

Po opróżnieniu żołądka pacjent często staje się łatwiejsze. Co gorsza, jeśli pacjent nie jest skłonny do wymiotów – to główne objawy to pieczenie w przełyku oraz zgaga. Charakter bólu w chorobie wrzodowej bóle, stopniowo wzrasta. A jeśli w ogóle występuje punktualnie po posiłku, jest to oznaką choroby.

Jeszcze kilka powodów

Ale jeśli ból po lewej stronie pod łopatką nie jest związane z wymiotami i zgaga, trzeba szukać innych przyczyn. Czasami mogą one być związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem centralnego układu nerwowego. Tak więc, jeśli pojawia się ból podczas oddychania pod łopatką, a to jest ciężka, nagła i nagle pojawia się, może to być oznaką neuralgii międzyżebrowej.

Choroba ta jest konsekwencją drugiego, nie mniej poważne. Jest to osteochondrosis – kompresja zakończeń nerwowych powodując deformację dysków kręgowych. Jeżeli wpływa na nerwy ból choroby mogą być zlokalizowane nie tylko w obszarze ostrza, ale także daje więcej – w szyi, szczęki i głowy.

Ponadto, istnieje poczucie, że nie tyle powietrza, zawroty głowy, ściska serce. Są to objawy na tyle poważne, ale dlatego, kiedy to nastąpi ważne jest, aby natychmiast skonsultować się z neurologiem.

Ból z lewej strony pod łopatką może być oznaką postępującej i zawału serca, szczególnie jeśli nieprzyjemne odczucia w łopacie porusza się w klatce piersiowej i promieniujący do pleców. Także uważaj na tych objawów może być ostry atak dusznicy bolesnej. W tym przypadku opóźnienie wezwanie do lekarza nie jest z pewnością warto. Po tym wszystkim, opóźnienie w tym przypadku może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji!

Co jeśli ból po lewej stronie pod łopatką regularnie pojawiają?

Przede wszystkim, można wybrać inne objawy i zrozumieć o co narządy powodować dyskomfort. Jeżeli co najmniej jeden z powyższych chorób pasuje do opisu swojego zdrowia, więc wybrać się do lekarza, do którego odnieść, bardzo jasne. Jeśli wszystko jedno przyczyną bólu pod łopatką nie zrozumieć, należy zacząć od wizyty u terapeuty.

Lekarz będzie mógł zadawać właściwe pytania w celu wyjaśnienia sytuacji, a następnie nada kierunek do żądanego miejsca docelowego dla specjalisty dalszego leczenia konieczne. Jednak aby spróbować poprawić swój stan zdrowia za pomocą metod krajowych lub bezczynność nie powinno być – bo wtedy odzyskać znacznie trudniejsze niż do zapobiegania rozwojowi choroby.