286 Shares 2610 views

Kolumb Hristofor i odkrycie Ameryki

Hristofor Kolumb urodził się w rodzinie Genueńczyków Weaver-Draper w 1451 roku. Dzieciństwo i młodość przyszłego odkrywcy, najstarszy syn w rodzinie, przeszedł w warsztatach tkackich gdzie pomagał ojcu w pracy. Jednakże, od najmłodszych lat marzył o dalekich podróżach. Już na początku lat 1470 Kolumb Hristofor pierwszy wchodzi w jego pierwszej wyprawy na zakupy. Wielu wybitnych Włochów biografowie uważają, że w tym okresie urodził się pomysł znalezienia nowego sposobu
Indie. Uważa się, że taka myśl mogła powiedzieć mu znane w momencie geograf i astronom Paolo Toscanelli.


Nowa Droga do Indii

W tym momencie należy zatrzymać w sytuacji wojskowo-politycznej w Europie w tym czasie. Faktem jest, że we wschodniej części kontynentu coraz bardziej muzułmańskiego imperium osmańskiego. Na przykład, w 1453 roku, został schwytany przez dawnej stolicy Bizancjum – Konstantynopol (który w naszych czasach jest największym tureckim mieście Stambuł). To potężne imperium w ciągu XV wieku. faktycznie zablokowane klasyczną trasą jedwab karawany z Europy do Azji, nakładając wysokie cła na handlowców i zapobieganiu rozwoju tego handlu. Jednak wschodnie ziemie zawsze przyciągał mieszkańców Starego Świata. Nie tracą popularność legendy o wspaniałych istot i bajeczne bogactwa Wschodu. Fakty te stymulowane pomysł znalezienia dodatkowych objazdów na Wschodzie, szczególnie w Indiach. W rzeczywistości takie systemy, między innymi, potwierdziła „młody” w chwili przejmowania kulistości Ziemi.

Słynna wyprawa do Indii

Kolumb Hristofor przybył w Portugalii w 1477 roku, gdzie przyjaźnił się z ludu, zmieniło jego życie na zawsze. Zapoznanie się z zasadami nawigacji, zdobyć doświadczenie
w wyprawach na zakupy, podróżny pierwszy wyraził pomysł, aby spróbować znaleźć drogę do Indii, zaokrąglając Afrkansky kontynent. Z tego wniosek, że zwrócił się do portugalski król Juan III w 1483 roku. Jednak przyszłość odkrywca projektu wydawało się zbyt niewiarygodne monarchę, również drogie. Kolumb Hristofor odmówiono. Co więcej, przez następne dziewięć lat, przeżył jeszcze pięć podobnych awarii. Do tej pory w 1492 roku, podobna podróż nie została zatwierdzona. Pierwsza ekspedycja wyruszyła w oceanie zważywszy na 3 sierpnia 1492 roku. Składał się z trzech bardzo mały statek „Pinta” „Nina” (dosłownie „mały”) i „Santa Maria”. Późniejsza historia o tym, jak marynarze z kursu, nie poszedł wzdłuż Afryki, jak daleko na zachód, jest powszechnie znany. Tylko dwa miesiące później, 12 października 1492 jest już zrozpaczeni żeglarze zobaczył na horyzoncie ziemi. Była to jedna z nowoczesnych Bahamach. Następnie, Columbus wykonane jeszcze trzy wyprawy do brzegów nowego kontynentu. Jednak poważnie chory po czwartej podróży, zmarł w 1506 roku. Paradoksalnie, nie wiedząc, że nie tylko odkrył nowy sposób i nowy kontynent. Fakt ten mówi mu, że świat inny słynny włoski – Amerigo Vespucci. I honor otwierając drogę obejścia do Indii nagrodzony Vasco da Gama.

Znaczenie nawigacji Columbus, Wielka otwarcie geograficzny ogólnie

Poza tym kontynencie że odkryta przez Hristofor Kolumb, miał jeszcze znacznie przekształcić oblicze naszego świata. Nie tylko w odniesieniu do wiedzy geograficznej, ale także we wszystkich sferach życia Starego Świata. Na rynkach europejskich zalała wiele nowych produktów i rezerwy złota amerykańskich cywilizacji. Proces ten stymulowany tzw akumulacja pierwotna kapitału, rozwój gospodarki rynkowej i kapitalizmu. Ledwo otworzyć kontynent w ciągu najbliższych kilku wieków, stał się domem dla wielu kolonizatorów, którzy założyli własne państwo później. Niektóre kraje europejskie stały się światowe imperia kolonialne, które nie tylko wykonane przez ludność autochtoniczną (nie tylko w Ameryce, ale również w innych częściach świata), aby pracować dla siebie, ale także przyczyniły się do zatwierdzenia europejskich wartości opartych na całym świecie. Oczywiście, Kolumb Hristofor nie jest jedynym, który tak wielki wpływ na rozwój światowej historii, oprócz niego, były setki innych podróżnych, teoretyków i podżegaczy. Jednakże, jest to niewątpliwie jeden z największych pionierów.