441 Shares 8156 views

Wyciągając więzadeł ramionach. Co to jest?

Zwichnięcie – to obrażenia, które powstaje w wyniku urazu lub długotrwałego przepięcia.

Zwichnięcie ramienia może być na jesieni, kiedy człowiek „ląduje” na wyciągniętym ramieniem dla siebie lub powoduje gwałtowny zamach na bok. Rozciąganie może wystąpić nawet wtedy, gdy ramię skierowane od naturalnej linii gięcia.

Jak każdy inny podobny urazu więzadeł wyciągając ramiona różni się od skręcenia i złamania w kościach pozostają nienaruszone, a wspólne – w prawidłowym położeniu. Dlatego też, po rozciągnięciu ręka nie zmienia kształtu, nie ma oznak wystające kości pod skórą.

Jednak ten uraz jest niebezpieczne, szczególnie jeśli ciężkiego zwichnięcia.

Wyciągając więzadeł ramiona mogą mieć trzy stopnie.

· Po pierwsze – lekkie rozciąganie, w którym poszczególne włókna są złamane. Jest uczucie ciągnięcia lub bóle ból może wystąpić obrzęk rzadko.

· Po drugie – umiarkowane obrażenia. Charakteryzuje się silnym bólem, wygląd niewielkiego obrzęku. ręka ruch nieco trudne.

· Po trzecie, najtrudniejsze. Rannych lub uszkodzony dużą liczbę włókien. Jest to ostry ból, który czasami może prowadzić do utraty przytomności. Na miejscu istnieje silne napięcie obrzęk, krwiak często wymawiane. Każdy ruch może zwiększyć ból, powodować zawroty głowy.

Pierwsza pomoc dla skręcenia powinno odbywać się jasno i szybko.

Gdy uszkodzenie płuc konieczne jest ustalenie że ręka ciasny bandaż nad którym stosuje zimno. Jeśli nie można umieścić lód, może być zastąpione przez produkty z lodówki, owinięte w ręcznik. Zimny przechowywane przez piętnaście minut, następnie usuwa się przez godzinę. Procedura chłodzenie jest powtarzane kilka razy. Na drugim i kolejnych dniach, jeśli ból nie przeszedł na własną rękę, zastosować maść na skręcenia.

Może to być Analgos składający się z mieszaniny substancji, która rozszerza naczynia krwionośne, tworząc przyjemne uczucie ciepła, uaktywnić krążenie krwi i metabolizm. Analgos, a ponadto znacznie zmniejsza się napięcie mięśni

Maści z wężem lub jad pszczeli, na przykład, Apizartron, zwiększają elastyczność mięśni i więzadeł, łagodzi ból.

Nadaje się jako maść, która składa się z diklofenaku, ibuprofenu lub indometacyny. Skutecznie działać żel Fastum, żel Efkamon, Nurofen, etc.

Maść należy wcierać w poszkodowanej stronie, a następnie nałożyć bandaż mocujący ciepło owinąć.

Podczas drugiego stopnia szczep najpierw pierwsza pomoc jest w ten sam sposób. W tym przypadku ważne jest, aby nie tylko prawo, aby bandaż, ale zaleca się, by położyć rękę tak, że ona była spokojna, a poszkodowana miejsce jest powyżej poziomu, na którym znajduje się serce. Ofiara musi usiąść lub położyć się w wygodnej pozycji w jak największym stopniu ograniczyć jakikolwiek ruch. W tym przypadku zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem i być może bardziej kompleksowe leczenie.

Skręcenia ręce trzeciego stopnia wymaga szczególnie starannego uwagę. Ponieważ silny ból może powodować zawroty głowy lub omdlenia, ofiara trzeba usiąść tak, że stracił równowagę. Po położył rękę tak, że tereny poszkodowane są w całkowitym spoczynku, należy najpierw wezwać karetkę, a następnie udzielić pierwszej pomocy.

trzeciego stopnia rozciągania leczenie odbywa się w szpitalu, ponieważ wymaga użycia leków, fizjoterapia, masaże. Czasami, aby zapobiec ponownemu rozciąganie lub osłabienie stawu zaleca operację odtworzenia więzadła.

Zdarza się, że nawet po pełnym więzadeł odzysku mogą pozostać guzki, które powodują stałą ponownego zapalenia. Trauma można powtarzać nawet z niewielkimi nieprawidłowe ruchy, a ból utrzymuje się przez długi czas.

Jeżeli ścięgno uprawiane razem prawidłowo, ruch może spowodować „kolka” w uszkodzonym miejscu.

Do skręcenia trzeciego stopnia, czas nie leczy się w szpitalu, może dystrofii kończyny.