234 Shares 3020 views

Miażdżyca – zagrożenie i niebezpieczeństwo


Jeśli wyruszyliśmy do zbierania danych statystycznych w zakresie czterech najczęstszych przyczyn zgonów wśród chorób, jest, bez wątpienia, wśród nich mamy zidentyfikowane i miażdżyca. Znajoma słowo, prawda? Miażdżyca tętnic ma wpływ na duże (szkieletu) naczynia, w którym ma miejsce stopniowe odkładanie się cholesterolu w ściankach naczyń, co prowadzi do tak zwanego ateroskletoricheskaya płytkami (nie jedna), zwęża się światło. To z kolei zmniejsza ilość przepływu krwi w naczyniach dotkniętych.

Miażdżyca jest niebezpieczne, ponieważ ma wpływ na duże tętnice. Pierwszy blaszek miażdżycowych, a tam, aby zamknąć zakrzepów! Skrzep krwi – jest to jeden z powodów, jest powoli, ale postępuje deformację światła tętnicy, nie wspominając o termin twarz chroniczny brak dopływu krwi. Ponadto, skrzep krwi może stać się nawet przyczyną śmierci, jeśli, na przykład, kawałek skrzepu krwi odłączy się od niego i będą prowadzone na przepływ krwi przez naczynia, jest całkiem możliwe, że pewnego dnia ten kawałek jest po prostu zablokowany. I to jest – niedrożność naczynia, ostrej niewydolności krążenia, sytuacja jest potencjalnie śmiertelne.

Miażdżyca jest logiczną kontynuacją i oczekuje takich dziedzinach życia jak irracjonalne i złym jedzeniem, dużo stresu i sztywności. Należy zauważyć, że miażdżycy i może stać się przewlekły. Ponadto, jest miażdżyca jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności i przedwczesnej śmierci. W tym przypadku choroba dotyka głównie mężczyzn (3-4 razy częściej niż kobiety), najczęściej przejawia się w przedziale wiekowym od 40 do 45 lat.

Czynniki ryzyka i przyczyny miażdżycy, z których niektóre już wymienione (płeć męska, wiek), powinny być uzupełnione następującym: nasilenie dziedziczenia rodzinnego miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, palenie tytoniu, pokarmowego otyłości, cukrzycy, niektórych zaburzeń metabolicznych, brak ruchu, nadmiar stres, zła dieta. Niektóre z tych czynników mogą być wyeliminowane całkowicie – na przykład, zawsze można rzucić palenie. Z drugiej radzą sobie tylko częściowo – jak na przykład cukrzycy. Ale inne czynniki, takie jak płeć czy wiek, nie może nic zrobić.

Najczęściej zmiany związane z miażdżycą, są zlokalizowane w aorcie i mózgu, serca i tętnic nerkowych. Ponadto, w uderzenie może spaść, i tętnic kończyn dolnych, głównie. Reklamacje zależą również od rodzaju miażdżycy tętnic zdziwiony. Na przykład, choroba miażdżycowa serce często przejawia anginę i może prowadzić do zawału serca. Jeśli zdumiony naczyń nerkowych, pacjent zauważył, ciężkie nadciśnienie tętnicze. Mózgowe miażdżycy – zmniejszona wydajność, utrata pamięci, zmęczenie. Miażdżyca tętnic związanych z bólem podczas chodzenia i ruchy.

Jednak nie wszystko jest takie straszne. Miażdżyca – choroba postępuje dość wolno. Tak, po prostu złapać początek rozwoju choroby jest prawie niemożliwe. Tak, powikłania miażdżycy poważnie zagraża życiu i zdrowiu pacjenta. Leczenie miażdżycy – zapobieganie miażdżycy. Ale jeśli nie zaniedbywać regularnych badań lekarskich przez unikanie tłustych, porzucić złe nawyki, leczyć życie aktywnej i mobilnej i starają się chronić od systematycznych różnic ciśnienia i stresu, wtedy wszystko będzie dobrze. Trzeba zwracać uwagę na swoje zdrowie, zwłaszcza jeśli z jakiegokolwiek powodu, należysz do grupy ryzyka miażdżycy.